Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Άμα είναι να κυνηγάμε ακόμη τα ορεινά-ημιορεινα μέσα στο Γενάρη καήκαμε. Θα πάει Φλεβάρης στο τέλος και θα λέμε "μα φέτος μπορεί να είναι η χρονιά του Φλεβάρη", χαχαχαχα..

Συμφωνώ απόλυτα αλλά επειδή δεν φαίνεται τίποτα σοβαρό για τα πεδινά(τα κεντρικά), τουλάχιστον να χιονίσει στα ημιορεινά/ορεινά τα οποία-στην πλειοψηφία τους-ακόμη είναι άχιονα. Προσωπικά θα το προτιμουσα από ηλιοφάνεια με -8.

Το θέμα βέβαια είναι μετά από το 1ο δεκαήμερο να υπάρξει καμία πραγματική ευκαιρία για τα πεδινά γιατί ο χρόνος τελειώνει όπως λες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Το ιδανικό θα ήταν μια μέση λύση τζίφου - ευρωπαικου, το θέμα είναι εάν μπορει, θα το μαθουμε μεχρι αυριο στα 12αρια πιστευω.

αυτο που λες δεν το δινουν τα 2 μεγαλα μοντελα αλλα ο συνδιασμος απο 2 μικρα..το τζεμ και το γιουκμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αυτο που λες δεν το δινουν τα 2 μεγαλα μοντελα αλλα ο συνδιασμος απο 2 μικρα..το τζεμ και το γιουκμο

και κανονικα σε τετοιες ωρες κατα κει θα επρεπε να ειμασταν οσον αφορα το μπαλατζαρισμα και οχι σ αυτο το ακραιο χασμα που δειχνουν παιος και τζιφος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αυτο που λες δεν το δινουν τα 2 μεγαλα μοντελα αλλα ο συνδιασμος απο 2 μικρα..το τζεμ και το γιουκμο

ναι, καταλαβες τι θελω να πω σαν λογική, και θα ηταν καλό για αρκετες περιοχές της χώρας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

και κανονικα σε τετοιες ωρες κατα κει θα επρεπε να ειμασταν οσον αφορα το μπαλατζαρισμα και οχι σ αυτο το ακραιο χασμα που δειχνουν παιος και τζιφος

ελπιζω στα 12αρια σημερα θα έχουμε καλυτερη εικονα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Συμφωνώ απόλυτα αλλά επειδή δεν φαίνεται τίποτα σοβαρό για τα πεδινά(τα κεντρικά), τουλάχιστον να χιονίσει στα ημιορεινά/ορεινά τα οποία-στην πλειοψηφία τους-ακόμη είναι άχιονα. Προσωπικά θα το προτιμουσα από ηλιοφάνεια με -8.

Το θέμα βέβαια είναι μετά από το 1ο δεκαήμερο να υπάρξει καμία πραγματική ευκαιρία για τα πεδινά γιατί ο χρόνος τελειώνει όπως λες...

Εμένα δεν με νοιάζει πλέον. Αν είμαστε 1 μήνα πριν τότε θα ήμουν άπλας. Θέλω χιόνι στην πόρτα μου, μόνο αυτό με νοιάζει. Όχι στην Πορταριά, ούτε καν πάνω από τον περιφερειακό. Στην πόρτα μου απ' έξω. Τελειώνει ο χρόνος και μετά θα πρέπει να περιμένουμε 10 μήνες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

ναι, καταλαβες τι θελω να πω σαν λογική, και θα ηταν καλό για αρκετες περιοχές της χώρας

Ειδες το Icon?? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Εμένα δεν με νοιάζει πλέον. Αν είμαστε 1 μήνα πριν τότε θα ήμουν άπλας. Θέλω χιόνι στην πόρτα μου, μόνο αυτό με νοιάζει. Όχι στην Πορταριά, ούτε καν πάνω από τον περιφερειακό. Στην πόρτα μου απ' έξω. Τελειώνει ο χρόνος και μετά θα πρέπει να περιμένουμε 10 μήνες..

Δεν χρειάζεται να είμαστε ένα μήνα πίσω ωστε να δούμε χιόνι στην πόρτα μας.. Αυτό είναι σχετικο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giannis.mar είπε:

Δεν χρειάζεται να είμαστε ένα μήνα πίσω ωστε να δούμε χιόνι στην πόρτα μας.. Αυτό είναι σχετικο. 

Εννοώ αν τώρα είχαμε 31 Νοέμβρη δεν θα με πείραζε να χανόταν μία εισβολή για τα πεδινά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν ουτε τζίφος θα βγει, ούτε παιος όπως είναι.. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.. Πιστεύω πως αύριο πρωί θα ξεκαθαρίσει όσον αφορά τις αρχικές συνθήκες.. Αμοιβαίες μετακινήσεις είναι δεδομένες.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όχι ....να βγει ένας καλός κεντροβορειος πρέπει αλλά αυτό δεν αποτυπώνεται πουθενά Ούτε ο τζίφος έχει καλές θερμοκρασίες για πεδινά Μακεδονίας έχουμε δρόμο ακόμα και σαφώς χρειάζονται πολλές βελτιώσεις και τέλος και εγώ ελπίζω ο ευρωπαίος να τουμπιασει προς τζίφος και τα αλλά ευρωπαίκα μαζί 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ειδες το Icon?? 

Ναι το είδα  και τέλειο για εμάς αλλά θα αλλάξει 100 φορές ακόμη και δεν το έχω σε εκτίμηση το συγκεκριμένο, το UKMO είναι παρα πολυ καλο για εδω αλλα και αυτο θα αλλάξει, οπότε υπομονή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, k _ SABBAK είπε:

Λοιπόν ουτε τζίφος θα βγει, ούτε παιος όπως είναι.. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.. Πιστεύω πως αύριο πρωί θα ξεκαθαρίσει όσον αφορά τις αρχικές συνθήκες.. Αμοιβαίες μετακινήσεις είναι δεδομένες.. 

Συμφωνώ απόλυτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως αξιζει να σημειωθει οτι σε ολα τα παγκοσμια μοντελα ο αυλωνας παεινδυτικα της ελλαδας ενω στα ευρωπαικα ανατολικα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Άμα είναι να κυνηγάμε ακόμη τα ορεινά-ημιορεινα μέσα στο Γενάρη καήκαμε. Θα πάει Φλεβάρης στο τέλος και θα λέμε "μα φέτος μπορεί να είναι η χρονιά του Φλεβάρη", χαχαχαχα..

Φίλε μου προφανώς έλειπες διακοπές στο εξωτερικό και ήρθες αυτές τις ημέρες,δεν εξηγείται αλλιώς.Πριν της 23 Δεκεμβρίου δεν είχε έρθει πουθενά χειμώνας και ξαφνικά έχουμε την απαίτηση σε 7-8 μέρες να επανέλθει η κανονικότητα και να γίνουν όλα όπως τα είχαμε στο μυαλό μας τα παλιά τα χρόνια??? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, akisioannina είπε:

Φίλε μου προφανώς έλειπες διακοπές στο εξωτερικό και ήρθες αυτές τις ημέρες,δεν εξηγείται αλλιώς.Πριν της 23 Δεκεμβρίου δεν είχε έρθει πουθενά χειμώνας και ξαφνικά έχουμε την απαίτηση σε 7-8 μέρες να επανέλθει η κανονικότητα και να γίνουν όλα όπως τα είχαμε στο μυαλό μας τα παλιά τα χρόνια??? 

Ναι έλειπα στο εξωτερικό είναι η αλήθεια 😛 Καιρικά πάντως δεν υπάρχει κάπου ότι πρέπει να χιονίσει στα ορεινά πρώτα, μετά ημιορεινά και τέλος πεδινά και παραθαλάσσια. Και φάνηκε αυτό από την κακοκαιρία την χθεσινή. Πριν είχε ρίξει κάτι ψευτοχόνια μόνο πάνω από τα 1500 μέτρα και χθες έριξε μέχρι και τα 200 μέτρα της Αττικής, ίσως και πιο κάτω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φαντάζεστε να μας ξεφτυλίσει το icon ??  Χαχαχαχαχαχαχα .. τωρα λογικα ο τζιφος θα κανει αποκοπη μεσα στις αζορες. Στο 12αρι θα τηβ φτασει ατλαντικο και το ευρωπαικο θα βγαλει χιονιά Ινδίας, το icon Τουρκιας και το ουκμο Ισπανιας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο meteologix που βγήκαν τα ανσαμπλ του ευρωπαικου, για την περιοχή της Χαλκίδας στις 6/1 το μεσημέρι το κυριο είναι στο -6,8 και ο μ.ο. στο -4,2 με ψυχρά μελη που τρχουν στο -9 μεχρι και -10.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Στο meteologix που βγήκαν τα ανσαμπλ του ευρωπαικου, για την περιοχή της Χαλκίδας στις 6/1 το μεσημέρι το κυριο είναι στο -6,8 και ο μ.ο. στο -4,2 με ψυχρά μελη που τρχουν στο -9 μεχρι και -10.

Τετοια να ακουω. Και σκεψου ειναι και ανατολικα. Αν συγκλινουν προς λιγο Δυση παμε γθα αλλο παιχνιδι. Μουντιαλικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Τετοια να ακουω. Και σκεψου ειναι και ανατολικα. Αν συγκλινουν προς λιγο Δυση παμε γθα αλλο παιχνιδι. Μουντιαλικό

Πατρίδα δυστυχώς ειναι μακριά ακόμη και υπάρχει διχογνωμία στα μοντέλα, θα πρεπει να κανουμε υπομονή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, DIMITRIS said:

Στο meteologix που βγήκαν τα ανσαμπλ του ευρωπαικου, για την περιοχή της Χαλκίδας στις 6/1 το μεσημέρι το κυριο είναι στο -6,8 και ο μ.ο. στο -4,2 με ψυχρά μελη που τρχουν στο -9 μεχρι και -10.

Το βλεπεις κανονικα το meteologix?? Προσπαθώ εδώ και κάνα τέταρτο και είναι off. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάλι, δεν ξέρω γιατί, αλλά αν έπρεπε να επιλέξω μεταξύ τζίφου και παίου, έστω και με τέτοια απόκλιση, θα έβλεπα 2 σενάρια ως τα πιθανότερα:

1. το σενάριο τζίφου, ακόμα και προς το δυτικότερο.

2. το σενάριο παίου στο ανατολικότερο (σουλτάνος και ζέρο αυλώνας εδώ).

Δεν νομίζω ότι πάμε για μία μέση οδό αυτή τη φορά και αν υπάρχει μία περιοχή που με τα δεδομένα που έχουμε μπορεί να ελπίζει βάσιμα σε κάτι καλό, αυτή δεν νομίζω ότι είναι η πεδινή προσήνεμη χώρα.

Θα μου πείτε "όλα αλλάζουν, είμαστε 6 μέρες πριν" και θα συμφωνήσω. Αλλά με τα τωρινά δεδομένα αυτό βλέπω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...