Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες και του χρόνου!! Χιονίζει απο το πρωί σε ολα τα ημιορεινά της Δ.Λέσβου ενώ στην πόλη τρομερός αέρας και κατά διαστήματα ψεκάδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά στους Φωτηδες.

Βροχή και όμορφο χειμωνιάτικο σκηνικό για δεύτερη σερί μέρα εδώ, στους πρόποδες της Πεντέλης. Μόνη παραφωνία οι ενοχλητικές ενίοτε ριπες 6 έως 7 bf του ΒΑ 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σταμάτησε επί τέλους να χιονίζει κατά τις 8 το πρωί μετά από 20 ώρες νον στοπ χιονόπτωσης εδώ... Είμαστε κοντά μισό μέτρο χωρίς υπερβολή..

 

 

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, south coast said:

4,5c εχει αδερφε Σιγα να μην εχει και 20

 Στο κέντρο είμαι αδερφέ, σε μηδενικό υψόμετρο, δίπλα στη θάλασσα. Δε ξέρω που βρίσκεσαι εσύ αλλά τόσο είχε το αμάξι όταν έγραψα. 

Ενδεικτικά αυτή τη στιγμή σε μηδενικό υψόμετρο στα υπόλοιπα ΝΠ από επίσημους σταθμούς ΕΑΑ

ΣΕΦ 6.4

Π.Φάληρο 6.8

Σιγά μην έχει το κέντρο της Γλυφάδας και 2 δλδ όταν το Π.Φάληρο έχει 7

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντελως στο οριο η Χαλκιδα!.... εντονο χιονονερο τα τελευταια λεπτα.

*Η επομενη αναφορα μου μονο για χιονοπτωση, αν και νομιζω οτι θα γεμισει το φορουμ με αναφορες χιονοπτωσης το επομενο 2-3ωρο.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ χιονι στις ορθρυς πανω απ την λαμια,!γυρω στους 10 ποντου χιονι σε υψομετρο 270-300μετρα στο δρομο προς δομοκο.Λογικα στη ραχη στα 800μετρα θα φτανει του 30-40 ποτνους,δυστυχως δεν ανεβηκα αυτη τη φορα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ στους 1,7 η Τ Θρακομακεδόνες, εδώ και ώρες.

Παλεύει να κρατήσει καθαρή χιονόπτωση, αλλά ψόφια πράγματα και φουλ χιονομυγάκι. 96% υγρασία 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ζπΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.αποτιμηση επικοδομιτικη κριτική κτλ αργότερα από αύριο και μετά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, oropedio lasithi said:

Ξεκινήσαμε ΔΥΝΑΤΑ. Τα καλύτερα έπονται. ΣΤΟΥΠΑ!!!!!!

ΨΥΧΡΟ ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΛΑΣΙΘΙ ΚΡΗΤΗ

IMG_1925.MOV

Ρίχνει καλά. Ακούγονται όμως ακόμα οι σταγόνες οι χοντρές απ τις λαμαρίνες.  Θέλετε λίγο κρύο ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, South Athens said:

 Στο κέντρο είμαι αδερφέ, σε μηδενικό υψόμετρο, δίπλα στη θάλασσα. Δε ξέρω που βρίσκεσαι εσύ αλλά τόσο είχε το αμάξι όταν έγραψα. 

Ενδεικτικά αυτή τη στιγμή σε μηδενικό υψόμετρο στα υπόλοιπα ΝΠ από επίσημους σταθμούς ΕΑΑ

ΣΕΦ 6.4

Π.Φάληρο 6.8

Σιγά μην έχει το κέντρο της Γλυφάδας και 2 δλδ όταν το Π.Φάληρο έχει 7

4c με 4,5 εχει στα 50μ -80μ και συνεχής βροχη  και τι σχεση εχει το π φαληρο.

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον παιδια. Εχει μιση ωρα που εχει πραγματικα και σωστα κλεισει ο καιρος. Στην ελευσινα αρχισε να βρεχει κανονικα. Γαλα ο ουρανος. Ανεβηκα 2 χιλιομετρα απο το τιταν προς τα χωρια. Εδω εχει λιωμενες νιφαδες. Φαινεται οτι ειναι καλη κατεβασια. Ο καιρος δειχνει οτι ειμαστε βιαστικοι. Καμια σχεση εδω και μιση ωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2,4 έως 3,2 στα πέριξ της Κηφισιάς... μόνο το Τατόι αναφέρει βροχόπτωση... στους υπόλοιπους σταθμούς (Αλώνια, Εκάλη)  έχουμε παύση φαινομένων... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως υπαρχει μια εξελιξη βημα βημα σιγα σιγα που μπορει να οδηγησει σε λιγες ωρες σε καλα αποτελεσματα 🙂 

Εδω Τ στους 1.8 κολλημενη για πολυ ωρα.. μαλλον φταιει ο Χ και η θεση του οπως και ο ΒΑ γιαυτο κολλησαμε στους 1.8. Απο φαινομενα(τωρα 10:15) πολυ αερα αναβοσβηνουν φωτα στο σπιτι απο τον αερα που ειναι ΒΒΑ, χιονονεροχιονο και αερομεταφορεμενες! Περιμενω τη καθαρη βορεια συνιστωσα σε καμια-μιαμιση ωρα να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, south coast said:

4c με 4,5 εχει στα 50μ -80μ και συνεχής βροχη 

Εγώ βρίσκομαι καρακέντρο 2 τετράγωνα από τον Αγ.Κωνσταντίνο. Πιο κάτω και από το Δημαρχείο, ζήτημα να έχω 10 μέτρα υψόμετρο. Τις αναφορές τις δίνω από το θερμόμετρο του αμαξιού και ως βάση χρησιμοποιώ πάντα τους σταθμούς μηδενικού υψόμετρου από ΕΑΑ στα υπόλοιπα ΝΠ γιατί δεν έχουμε κάτι επίσημο εδώ κοντά εκτός αν έχεις να μου προτείνεις σταθμό για εμένα εδω κάτω.

Αυτή τη στιγμή το αμάξι δείχνει 6.9 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους κουνήθηκε λίγο η Τ Θρακομακεδόνες. 1,5 και δυνάμωσε αρκετά η χιονόπτωση με λίγο χοντρότερες νιφάδες απο το προηγούμενο μυγακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η εκτιμηση μου πηγε ακλαφτη. Εν τελη το μονο που μπορει να συμβει τις επομενες ωρες ειναι μια απλη χιονοπτωση απο τα 200+ .

Η θεση του χαμηλου μας χαλασε πολυ εν τελη αφου αυτο μαλλον κινηθηκε πιο αργά και κρατησε ψηλα τις Τ . 

Δεν πειραζει πρωτη προσπάθεια ήταν. 

Ισως στο 90 αλλαξει κατι προς τα θετικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Hlioupolitis98 said:

Η εκτιμηση μου πηγε ακλαφτη. Εν τελη το μονο που μπορει να συμβει τις επομενες ωρες ειναι μια απλη χιονοπτωση απο τα 200+ .

Η θεση του χαμηλου μας χαλασε πολυ εν τελη αφου αυτο μαλλον κινηθηκε πιο αργά και κρατησε ψηλα τις Τ . 

Δεν πειραζει πρωτη προσπάθεια ήταν. 

Ισως στο 90 αλλαξει κατι προς τα θετικα

Κάθε προσπάθεια είναι αξιεπαινη... μετα το μεσημέρι θα το δούμε... απλά είχαν καλλιεργηθεί προσδοκίες για χιονοστρωσίματα και η απογοήτευση είναι αντίστοιχη... 3,3 εδώ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Κάθε προσπάθεια είναι αξιεπαινη... μετα το μεσημέρι θα το δούμε... απλά είχαν καλλιεργηθεί προσδοκίες για χιονοστρωσίματα και η απογοήτευση είναι αντίστοιχη... 3,3 εδώ...

Ξερεις τι, υποτιθεται το πάχος, το επιπεδο παγοποιησης και οι ανεμοι επετρεπαν μεχρι και στο εσωτερικο του λεκανοπεδιου χιονοπτωσεις. 

Ωστόσο αυτο το ρημαδι το χαμηλο τα διελυσε ολα οπως και η λιγο δυτικοτερη καθοδος της ψυχρης μαζας. 

Παμε για αλλα ( καλυτερα η χειροτερα θα δειξει) 

3.4 η Τ εδω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...