Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, South Athens said:

Εγώ βρίσκομαι καρακέντρο 2 τετράγωνα από τον Αγ.Κωνσταντίνο. Πιο κάτω και από το Δημαρχείο, ζήτημα να έχω 10 μέτρα υψόμετρο. Τις αναφορές τις δίνω από το θερμόμετρο του αμαξιού και ως βάση χρησιμοποιώ πάντα τους σταθμούς μηδενικού υψόμετρου από ΕΑΑ στα υπόλοιπα ΝΠ γιατί δεν έχουμε κάτι επίσημο εδώ κοντά εκτός αν έχεις να μου προτείνεις σταθμό για εμένα εδω κάτω.

Αυτή τη στιγμή το αμάξι δείχνει 6.9 

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IGLYFADA9

5.5 βαθμούς κοντά σε εσένα, σύμφωνα με τον σταθμό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Εγώ βρίσκομαι καρακέντρο 2 τετράγωνα από τον Αγ.Κωνσταντίνο. Πιο κάτω και από το Δημαρχείο, ζήτημα να έχω 10 μέτρα υψόμετρο. Τις αναφορές τις δίνω από το θερμόμετρο του αμαξιού και ως βάση χρησιμοποιώ πάντα τους σταθμούς μηδενικού υψόμετρου από ΕΑΑ στα υπόλοιπα ΝΠ γιατί δεν έχουμε κάτι επίσημο εδώ κοντά εκτός αν έχεις να μου προτείνεις σταθμό για εμένα εδω κάτω.

Αυτή τη στιγμή το αμάξι δείχνει 6.9 

ρε γλυφαδιωτες χαχαχα τελος  https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IPYRNARI2  ψαξτε και λιγο αμαξι ο ενας καρο  ο αλλος χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες υπομονή... Σε κάθε περίπτωση εδώ έχουν ανοίξει πολύ δυνατά το δρόμο, περνάς χωρίς καν χιονολαστιχα... Μπορείτε να εκδραμετε χωρις φόβο στην περιοχή, κάτι λιγότερο από 2 ώρες είναι, κ θα ευχαριστηθειτε χιονι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ORESIVIOS είπε:

Παίδες υπομονή... Σε κάθε περίπτωση εδώ έχουν ανοίξει πολύ δυνατά το δρόμο, περνάς χωρίς καν χιονολαστιχα... Μπορείτε να εκδραμετε χωρις φόβο στην περιοχή, κάτι λιγότερο από 2 ώρες είναι, κ θα ευχαριστηθειτε χιονι....

Αλλη μαγεια εχει στην πορτα μας.. το καταλαβαίνεις :ρ 

ανοδο η Τ στα 3.5 πλεον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10:30 πρωι Δευτερα, Εκαλη κοντα στο ναρκισσο, βορεια προαστια, με υψομετρο 360μ απο την επιφανεια της θαλασσας, μονο βροχη απο χθες και συνεχιζει και σημερα. Η θερμοκρασια στους +3  αυτην την ωρα, ενω την νυχρα δεν επεσε κατω απο τους +4 με +5.

Και αυτη την φορα οπως και στην προηγουμενη κακοκαιρια που ειχαν πει χιονια τουλαχιστον για τα βορεια προαστια, επεσαν παταγωδως εξω.

Και η ''Ζηνοβια'' αλλα πολυ περισσοτερο ο Ηφαιστιωνας αποδειχτηκε μονο βροχερος για τα βορεια προαστια και τιποτα αλλο. Τα μοντελα προγνωσης της ΕΜΥ δεν εχουν καμια αξιοπιστια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, tendcol said:

ερχετε καργα υετος   https://en.sat24.com/HD/en/gr/visual

ποοοο απο οπου και να το παρεις ειναι πολυ φορτωμενο..... 😯

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, aidiothir είπε:

10:30 πρωι Δευτερα, Εκαλη κοντα στο ναρκισσο, βορεια προαστια, με υψομετρο 360μ απο την επιφανεια της θαλασσας, μονο βροχη απο χθες και συνεχιζει και σημερα. Η θερμοκρασια στους +3  αυτην την ωρα, ενω την νυχρα δεν επεσε κατω απο τους +4 με +5.

Και αυτη την φορα οπως και στην προηγουμενη κακοκαιρια που ειχαν πει χιονια τουλαχιστον για τα βορεια προαστια, επεσαν παταγωδως εξω.

Και η ''Ζηνοβια'' αλλα πολυ περισσοτερο ο Ηφαιστιωνας αποδειχτηκε μονο βροχερος για τα βορεια προαστια και τιποτα αλλο. Τα μοντελα προγνωσης της ΕΜΥ δεν εχουν καμια αξιοπιστια.

Δεν ηταν μονο της εμυ και εγω εδινα γενικά απο τα 200-250 χιονια και σε εξαρσεις πιο κατω... 

Για στρωσιμο απο τα 300. 

Ολα τα μοντελα αποτυχαν . Μα ολα. 

Να μας γινει μαθημα αλλα να δουμε γιατι το χαμηλο φερθηκε οπως φερθηκε και γιατι αλλαξε η πορεια της ψυχρης μαζας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εφυγα απο Γλυφαδα με 4,5 c στα 50 μ και στο υψος της βούλας στο νεκροταφείο στον υμηττο στα 270μ εχει 6c λόγω βακου φανταζομαι

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Εφυγα απο Γλυφαδα με 4,5 c στα 50 μ και στο υψος της βούλας στο νεκροταφείο στα 270μ εχει 6c λόγω βακου φανταζομαι

Η γλυφαδα επιρρεαζεται πιο πολυ απο Β λογω θεσης πιο διπλα στον Υμηττό. Η βουνα ειναι σε αλλη θεση και επιρρεαζεται πιο πολυ απο θαλασσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Ευαγγελος είπε:

Σε λιγο θα παω βολτα προς Στενη...θα σας γραψω τι γινεται...

Καλημερα!

Χιονοχλαπατσα γίνεται εκεί είμαι

Ρίχνει ωραία όμως για το ματι

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, south coast said:

Εφυγα απο Γλυφαδα με 4,5 c στα 50 μ και στο υψος της βούλας στο νεκροταφείο στα 270μ εχει 6c λόγω βακου φανταζομαι

Δλδ εκεί που μένεις έχει χαμηλότερα από Αμπελόκηπους; και μάλιστα στα 50 μέτρα?

Aυτή τη στιγμή στους Αμπελόκηπους ΕΑΑ έχει 4.6 βαθμούς στα 140 μέτρα

http://penteli.meteo.gr/stations/ampelokipoi/

Τεσπά εγώ κέντρο Γλυφάδας σε μηδενικό υψόμετρο κάτω από 6 δυσκολεύεται να πέσει σύμφωνα με το αμάξι πάντα

 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο αναφορα Μακη antinod, θρακομακεδονες στο υψος της ταβερνας του παπα χιονοθυελα και αρχιζει και το πιανει στους δρομους......καθαρη χιονοπτωση απο την πλατεια και πανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ktas είπε:

Ρε παιδιά ειλικρινά όμως γιατί βιάζεστε; 

Συγγνωμη κατσε. 30 ωρες πριν μονο βιασυνη δεν ειναι. Ουτε 24 ωρες λριν που βγαιναν εκτιμησεις.

Καταλαβε το,  καλα, οτι τα μοντελα δεν διαβασαν καθολου καλαΟΥΤΕ ΣΤΟ ΝΑΟΥΚΑΣΤ τις παραμέτρους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...