Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Συγγνωμη ρε παιδιά τοσο χιονι εριξε πανω . Τα δεντρα αχιονα? Λογω αερα ετσι? 

 

parnithacam1-6.jpg

Λογω αερα είναι. Δεν εχει καμια σχεση ο τυπος χιονοπτωσης σε ορεινα ημιορεινα με λεκανοπεδιο. Και εδω στις στέγες με Ζηνοβία ειχαμε 10 εκ και κατω σχεδόν 1 μετρο. Το ίδιο και στα δέντρα

Επεξεργάστηκε από Ipokratios politia snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι ωραίο ομορφο παγωμενο χιονι έδειχνε μολις τωρα να πέφτει στο Καπαρελι ,αντε και στα δικα μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Οταν βγαζαν για ενα 18ωρο επίπεδο παγοποιησης 600 μετρα, ασθενεις ΒΑ με αλλαγες σεΒΔ και ενα -28 με -30 στα 500 προσωπικα πιστευα οτι μια χαρα θα επιβιωναν νιφαδες και μεχρι τα 100 μετρασε εξαρσεις. 

Δεν ξερω που εκανα εγω λαθως. Ισως επρεπε να φανταστω την χειροτερη κινηση του Χ?

Εν τελη ουτε το -5 δεν ακουμπησε στα 850 ουτε το -28 στα 500 ουτε οι ανεμοι ηταν επιθυμητοι λογω θεσης χαμηλου. 

Οτι εβλεπα στα μοντελα ελεγα δεν ειχα φαντασιωσεις. Εδω με -2.9 στην ζηνοβια χιονιζε εως τα 100 μετρα. 

 

Οδυσσέα εδώ έβρεξε χιονονέριζε Καρδίτσα με -5, -6 στα 850 θεωρητικά, οπότε μην ανησυχείς. Από που να έρθει το ψύχος όταν και σε εμάς η θερμοκρασία έπεσε μετά βίας κάτω από τους 5? Και η Καρδίτσα έχει 100-150 μέτρα, δεν είναι και τελείως πεδινή να φανταστείς. Οπότε όλα καλά συμβαίνουν αυτά. και εγώ άπατος πήγα 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

http://www.livecameras.gr/  Αυτη η καμερα της κηφισιας σε ποιο σημειο ειναι?Εκει χιονιζει κανονικα!! Τωρα που βγηκαν ολοι οι μετεωρολογοι και ειπαν οχι χιονι χαμηλα,αρχιζω κι εχω ελπιδες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, antinod είπε:

http://www.livecameras.gr/  Αυτη η καμερα της κηφισιας σε ποιο σημειο ειναι?Εκει χιονιζει κανονικα!! Τωρα που βγηκαν ολοι οι μετεωρολογοι και ειπαν οχι χιονι χαμηλα,αρχιζω κι εχω ελπιδες!!!

Ο καιρος ο κλειστος σε κανει και πιστευεις. Μετα το μεσημερι μακη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νεα Κηφισιά ασταμάτητη βροχή Και χιονόνερο κατά διαστήματα. Πιστεύω μέχρι να νυχτώσει να το έχει γυρίσει σε χιονόπτωση. Στην Πάρνηθα όπως την βλέπω τα χιόνια έχουν φτάσει μέχρι πολύ χαμηλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλκιδα ασταματητη βροχη απο το πρωι, πανω απο 20χλ σημερα, ο αερας ειναι στιγμες που νομιζω οτι θα παρει το σπιτι...

Ωραιο χειμωνιατικο σκηνικο εξω και εγω διπλα στο τζακι απολαμβανω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπεροχο!! Η Τ επιτελους πεφτει μετα απο πολυ αγωνια.. Τωρα 0.8

Εγω θα ηθελα να πιασω -0,1 ετσι για να στρωνει οτι πεφτει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα ας περασει η κακοκαιρια.Και βλεπουμε στο ποσο εξω επεσαν τα μοντελα η οχι

Εχουμε ολοκληρο 24+ωρο και βαλε ακομα μπροστα μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...