Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειλικρινά δεν ξέρω πως λειτουργεί αυτό το live χαμηλό ας πούμε......το κοιτάζουμε για τη θέση του μόνο και πως οργανώνεται ή κινείται.....αυτό με τις ισοβαρείς αν αντιστοιχίζονται αναλογικά δε νομίζω, αλλά δεν είμαι κι πόλυτα σίγουρος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και βέβαια παίζουν ρόλο οι ισοβαρεις του χαμηλού. Πολύ περισσότερο από το ίδιο το κέντρο. Στην προκειμένη περίπτωση,οι πολύ κλειστές ισοβαρεις και το βάθος του χαμηλού είναι αυτές που έχουν δημιουργήσει αυτούς τους ανέμους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, weatherforattica said:

Υπάρχει πιθανότητα πάντως να ρίξει αρκετό χιόνι το βράδυ παντου

Σίγουρα υπάρχει πιθανότητα άλλα έτσι όπως κυλάνε τα πράγματα δεν είσαι σίγουρος για τίποτα η τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ. Μακάρι το εύχομαι να ξυπνήσουμε το πρωί με 10εκ άλλα δύσκολο. Για χιονόπτωση έστω μέχρι Μαρούσι Κηφισιά Μελίσσια σίγουρα θα το δούμε αργά το ξημέρωμα πιστεύω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν εγώ αποχαιρετώ πάω για ύπνο και αύριο κατά τις 5 θα δω τι θα γίνεται αν και είμαι στα 50 μέτρα δεν πιστεύω να γίνει κάτι αλλά θα αφήσω την ελπίδα να πεθάνει τελευταία! Καλό βραδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα 68,7mm κλείσαμε την απίθανη υετικά μέρα των Θεοφανείων εδώ στα Μελίσσια, που είχε χιονόνερο, είχε βροχή, είχε βροχοχιονόνερο, είχε χιονόλυτο, είχε χιόνι, είχε στουπα, είχε όλα τα καλά, πλην του στρωσίματος, που παρουσιάστηκε ελαφρώς πάνω από τα 400μ.

78,1mm συνολικά η χιονοκαιρία εδώ (75,2mm στα Ανω) και θα συνεχίσει ως αύριο.....φοβερό ξεκίνημα ο μήνας, με 87,6mm…..ήδη 4 ημέρες χιονιού ο χειμώνας 2019-20....κι έχουμε 2-2,5 μήνες ακόμη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Στα 68,7mm κλείσαμε την απίθανη υετικά μέρα των Θεοφανείων, που είχε χιονόνερο, είχε βροχή, είχε βροχοχιονόνερο, είχε χιονόλυτο, είχε χιόνι, είχε στουπα, είχε όλα τα καλά, πλην του στρωσίματος, που παρουσιάστηκε ελαφρώς πάνω από τα 400μ.

78,1mm συνολικά η χιονοκαιρία εδώ (75,2mm στα Ανω) και θα συνεχίσει ως αύριο.....φοβερό ξεκίνημα ο μήνας, με 87,6mm…..ήδη 4 ημέρες χιονιού ο χειμώνας 2019-20....κι έχουμε 2-2,5 μήνες ακόμη....

Πέστα βρε Κωστή! 2 μηνάκια και 14 ημεράκια ακόμα χεχε
σταθερά εδώ γαλατσοκύψελο στους 3,9

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ριχνει ικανοποιητικα κατα διαστηματα,οχι κατι τρομερο,αλλα καλης ποιοτητας χιονι,αφου για καποιες.ωρες ειχε γινει χλαπατσα και κατα διαστηματα χιονονερο.Η Τ προσπαθει να φτασει το 0.Ισως να υποτροπιασει καπως απο τωρα ως το ξημερωμα-πρωι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2οC και χιονόνερο εδώ στα Μελίσσια.....ενώ διαφαίνονται και κάποιες νιφάδες....0,6οc το DP......μάλιστα!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

804 χιλιοστά η Στενή σε 10 μέρες!!! Μιλάμε για τρομακτικά ποσα υετού!!! 
 

253 η τρέχουσα και φανταστείτε τι έχει γίνει στην Διρφυ!

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...