Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Αμα ανοιξει ο καιρος ο Υμηττός θα ειναι υπερθαμμενος απο τα 550+ . 

Εσυ που βλεπεις το βορειο τμημα προλαβε φωτο !!! Εχω απορια πως θα ειναι 

Δεν είμαι σπίτι... Μετά τις 3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52mm συνολικά στο Κρυονέρι .Τώρα μια ριχνει χιονόνερο, μια νιφαδιάζει. 

Στο χωριό, στην Βοιωτια είναι σε πτώση  η θερμοκρασία.  1,4 βαθμοί ( ειναι και η ελάχιστη ) στα 280μ με συννεφιά ,χωρίς φαινόμενα από χθες το μεσημέρι . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Thalassa είπε:

Καλημερα παιδιά,  Ζωγράφου Πανεπιστημιουπολη εχει κανείς εικονα αν ειχαμε καθόλου χιονοστρωση?

 

9 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Καλημέρα παιδιά! και καλώς σας βρήκα. Κοίταξα το θερμόμετρο πριν μια ώρα έλεγε -2.1 , οι βρύσες έξω δεν ανοίγουν πάγωσαν , βέβαια έχει λιακάδα και ο βαρδαρης κόπασε.

Kαλημερα παιδια,καλως ηλθατε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα. 4,2 το θερμομετρο στην βιπε μεγαρων με σπαστη συννεφια. το χιονι ξεκινα τριγυρω απο τα 250μ περιπου.

περαν απο την μουφα που διαβαζω γενικα σε πολλα σαιτ , εγω θα πω ουτε ουδεποτε φανηκε κατι το πεδινο.το gfs το οποιο προσωπικα εμπιστευομαι περισσοτερο απο το καθενα δεν μου εδειξε τιποτε το πεδινο στα τελευταια ραν. 5 μερες πριν ναι ειχε καποια ραν τα οποια χιονιζαν απ ακρη σ΄ακρη αλλα τα πηρε ολα πισω.εδειξε το τι ερχοταν τελικα.  αρα για μενα δεν ηταν μουφα, και  θα πω οτι ηταν μια καλη,τυπικα χειμερινη κακοκαιρια.μειλαω μονο για πεδινα. 

 

εγω προσωπικα ειχα γραψει οτι μονο ως εκπληξη θα εβλεπαν χιονι τα ακρα δυτικα- πεδινα της αττικης , καθως και την κορινθο.κατι τελικα που ουτε αυτο εγινε επειδη ολοι ειδαμε οτι χασανε τα μοντελα μεχρι και το ναουκαστ.

αυτα απο εμενα και προχωραω στα επομενα. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Καλημέρα παιδιά! και καλώς σας βρήκα. Κοίταξα το θερμόμετρο πριν μια ώρα έλεγε -2.1 , οι βρύσες έξω δεν ανοίγουν πάγωσαν , βέβαια έχει λιακάδα και ο βαρδαρης κόπασε.

Καλώς τον φίλο!! Καλές αναφορές και όχι μόνο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Καμια υποτροπη ή σημαντικη πτωση δεν ηρθε. Καλημερα.

Στην αποτιμηση ας δουμε τουλαχιστον τι πηγε στραβα το εχω τεραστια αποριΑ

Καμια υποτροπη δε φαινοτανε για το βραδυ αγορινα..Οσα ακουστηκαν για δηθεν υποτροπες ηταν απο τους γνωστους αγνωστους..Δυο τρεις προγνωστες οι ιδιοι και οι ιδιοι που τους αρεσουν οι χιονατες και οι κοκκινοσκουφιτσες...Καποια στιγμη θα πρεπει να σοβαρευτουν...Και κυριως να μην τους υπολογιζεις εσυ και ορισμενοι ακομα...Τζαμπα μαγκες που ριχνουν αδεια να πιασουν γεματα για να γινουν ηρωες...Αυτα δε περνανε πια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Και μια αναφορά απο Άνω δασος Χαιδαριου μιας και επέστρεψα...

Χθες τα μεσάνυχτα απλή βροχούλα ... Σημερα νωρίτερα χιονόνερο ... και πλεον ρίχνει νιφαδουλες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Καλημέρα παιδιά! και καλώς σας βρήκα. Κοίταξα το θερμόμετρο πριν μια ώρα έλεγε -2.1 , οι βρύσες έξω δεν ανοίγουν πάγωσαν , βέβαια έχει λιακάδα και ο βαρδαρης κόπασε.

Καλημέρα και καλωσηρθες!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το -6 ειναι αρκετο αν συνοδευτει απο χαμηλες θερμοκρασιες και στα υπολοιπα στρωματα...Απο μονο του δεν λεει τιποτα.Καλημερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Οι μεγάλοι χιονάδες της Αθήνας βλεπε 2004,2008 έγιναν με -9 -10 στα 850. Το -6 που είχε νωρίς το πρωί είναι πολύ λίγο για μια χιονόπτωση πόσο μάλλον χιονόστρωση στο κέντρο. Βλέπω στο meteo ισα-ισα άσπρισε η Πεντέλη.

Η Πεντέλη από τα 600 και πάνω έχει βάλει 1 μέτρο χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαλημερα και από μένα και χρόνια πολλά στους Γιάννηδες και στις Ιωαννες!

Νίκαια στους 4°c με λίγο χιονόνερο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Thalassa είπε:

Ευχαριστω παιδια.κριμα και ηλπιζα..😪 Αν μη τι αλλο ειναι βουνο..:@

(φιλη εδω)

καλημερα και καλώς ήλθες ... Από περιοχή δίνεις αναφορές ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άπειρο χιόνι στην Πάρνηθα... Πολλά μέτρα.... Ο δρόμος πάνω από το καζίνο δεν θα ανοίξει ούτε σε 5 μέρες..... 

Καταφύγιο Μπαφι

Screenshot_20200107-094621.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ssalonikios είπε:

Καλημέρα φίλε μου, καλώς σας βρήκα. Σ'αυτή τη κάμερα αναφέρθηκα http://penteli.meteo.gr/stations/penteli/  είναι στα 495m

Ναι η αλήθεια είναι αυτη.....το απόγευμα και για λίγη ώρα μόνο χιόνισε από τα 450μ και πάνω στην Πεντελη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, snowmix99b said:

Μου φαίνεται ότι δεν φτάσαμε καν το -5 στα 850 ή Πάρνηθα έχει -4 και η υποστήριξη στα 500 ας το αφήσουμε καλύτερα.

ε ναι...με -4 και -26 δεν μαμησε...κανεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...