Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, snowgiann είπε:

πως προκύπτει αυτό?

Δυναμικο αιτιο ...

Δεν υπαρχει λεκανοπεδιο αυτη τη στιγμη.

Εαν ανεβεις σε ενα υψωμα θα το καταλαβεις.

Η ακροπολη ειναι θαμμενη σε χιονοκουρτινες..

Δειτε και sat24.

Τ σε πτωση ..

Μονο ΑΝ ξαφνικα ξεμεινουμε απο υετο θα χασουμε . Δεν γινετε ομως με αυτη την εικονα του λεκανοπεδιου να ξεμεινεις... οχι τουλαχιστον για το επομενο 12ωρο και με την συγκλιση να μην εχει λαβει χωρα ..

Ειμαι αισιοδοξπς τη φυση μου αλλα αυτο που βλεπω ειναι απλα ρεαλιστικο και οχι hopecast.

Δεν υπαρχει λεκανοπεδιο αυτη τη στιγμη .. ει αι απλα μια πολη σε μια χιονοκουρτινα μεσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονολελαπα σε λίγο φορτώνει η δορυφορική χοχοχο τι έχει να γίνει. Κάνουν ξανά την εμφάνισή τους η νιφάδες μέσα στην βροχή. Η Temperature σε πτώση σύμφωνα με το θερμόμετρο υδραργύρου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Πρέπει όμως να ξέρεις την γωνία της κατεύθυνσης του wind shear... 

Ποια γωνια? Ξερω οτι θα εχουμε ΒΑ καθ υψος οποτε οτι νεφωσεις δημιουργηθουν θα ρθουν καρφι προς τα ανατολικα προσηνεμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

υμηττος αλλα πρεπει να παρκαρεις στην εισοδο και να ανεβεις με τα ποδια

αξιζει ομως αν αντεχεις το περπατημα σε αυτες τις συνθηκες

Στο υψος της καισαριανης που πηγα πριν 20λεπτα εχει αστυνομια και δεν σε αφηνει να ανεβεις πανω,ημαρτον

 

τωρα ειδα το post σου

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια εθμαι πεντελη γινεται χαμος απο αμαξια και στην καθοδο και στην άνοδο!!! Δεν ανεβηκα μεχρι παλαια μονο μεχρι Ιορδάνη γτ ειμασταν σταματημενοι ωρα εχει πολυ κοσμο .το εχει στρωσει στις γνωστες επιφανειες και ριχνει πολυ χιονι τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά προσέξτε σας το είπα και πριν.....έχει κόσμο και κίνηση κι αν σας πιάσει το κύμα που έρχεται την βάψατε, θα μείνετε εκεί.....γι αυτό κι εγώ κατέβηκα γρήγορα.....ρίχνει του σκοτωμού πάνω....και είναι επικίνδυνα να οδηγείς στην πλατεία και μετά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θυμηθείτε λίγο τι έγινε πέρυσι που την πέσατε για ύπνο οι περισσότεροι και οι λίγοι που μείναμε απολαύσαμε μια επική χιονοπτωση-χιονοστρωση μέσα σ ένα τριωρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, aidiothir είπε:

Οταν εγραψα εγω για το ιδιο (χιονονερο) με 360μ και με +2 βαθμους, δηλαδη χαμηλοτερο υψομετρο απο αυτο που λες εσυ και υψηλοτερη θερμοκρασια απο αυτη που λες εσυ, και οτι ουτε εδω που ειμαι χιονιζει και παλευει με χιονονερο, τοτε επεσαν ΟΛΟΙ να με φανε οτι τρολαρω.

Χαιρομαι που και καποιος αλλος γραφει ενα πιο οφθαλμοφανες δεδομενο και απο το δικο μου, με ολη την ειλικρινια που θα  μπορουσα να γραψω.

Λοιπον για να το ληξουμε φιλε μου και να επικεντρωθουμε στις αναφορες και οτι αλλο ειναι χρησιμο τωρα. Ακομα και με 7c μπορει να χιονισει οπως και με 0.5c να βρεχει.Ψαξε λιγο στο νετ αν θες και μη κουραζουμε τον κοσμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια το είχε γυρίσει για λίγα λεπτά χιονόνερο, τώρα ξαναχιονίζει…..σε αναμονή και σε αναμμένα….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teo_73 είπε:

Λοιπον για να το ληξουμε φιλε μου και να επικεντρωθουμε στις αναφορες και οτι αλλο ειναι χρησιμο τωρα. Ακομα και με 7c μπορει να χιονισει οπως και με 0.5c να βρεχει.Ψαξε λιγο στο νετ αν θες και μη κουραζουμε τον κοσμο.

Σωστα ,

Συνεβη κιολας στις 26.12 οπου με 5 βαθμους και σπασμενη συννεφια χιονιζε περιστερι (που ημουν εκει και το ειδα live)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, teo_73 said:

Λοιπον για να το ληξουμε φιλε μου και να επικεντρωθουμε στις αναφορες και οτι αλλο ειναι χρησιμο τωρα. Ακομα και με 7c μπορει να χιονισει οπως και με 0.5c να βρεχει.Ψαξε λιγο στο νετ αν θες και μη κουραζουμε τον κοσμο.

ΟΚ, και συγνωμη για την αναστατωση. Απλως ηθελα να αναφερω το τι γινεται εδω που ειμαι. Καμια διαθεση δεν ειχα για αντιπαραθεση,

Συγνωμη και παλι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙΡΕ!!!

Η ΘΑ ΡΙΞΕΙΣ ΧΙΟΝΙ Η ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΥΜΗΤΤΟ ΠΑΛΙ ΝΑ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ

ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ

 

3.4 ΕΔΩ 

1.4 ΣΗΜΕΙΟ ΔΡΟΣΟΥ 

ΚΑΤΑΡΡΑΧΤΕΣ ΧΙΟΝΟΝΕΡΟΥ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από μια γρήγορη βόλτα μέχρι τα διόδια πού έκανα, χιονίζει μόνο Άγιο Στέφανο με εναλλαγές χιονόνερου και με θερμοκρασία αυτοκινήτου 1 βαθμο. Για 1 -2 βαθμούς χάνουμε απίστευτα πράγματα. Η βροχή εν τω μεταξύ στη  Νεα Κηφισιά που είναι  είναι ασταμάτητη από χθες το απόγευμα μέχρι τώρα. Ελπίζουμε πλέον στο βράδυ μπας και πέσει λίγο ακόμα  η θερνοκρασια και το γυρίσει σε χιονι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τ τωρα 0,6 και λιγα φαινομενα τωρα μετρια χιονοπτωση.                                                                                                                                                                                                                                       

Υ.Γ.1.Περασε εκχιονιστικο και πηρε τον δρομο 3 φορες μεχρι και την ασφαλτο σηκωσε ο χαζος... Θα παθω νευρικο κλονισμο🤣 Θα παω στο Δημο να εκφερω παραπονα.                                              Υ.Γ.2. Ωραια ολα αυτα με το lake effect αντε να δουμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

υετικα πολυ καλη η συνεχεια.....φαινεται πως προς το βραδυ τα χιονια θα κατεβουν και πιο κατω.....χιονερο εδω με καλη ενταση και χωρις ιδιαιτερο αερα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

http://penteli.meteo.gr/stations/agiaparaskevi/

σταματημένη στο 2.7 εδώ και ώρα στην αγιά 

υπάρχει κάποιοσ απο Αγια παρασκευη να ξέρει αν είναι οκ ο σταθμος στο αμερικάνικο κολλέγιο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...