Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

το τρεξιμο ειναι τελειο για ολους σχεδον με λιγες λεπτομεριες. ας μεινει οπως ειναι κατ εμε γιατι εδω μπορει να και να φυγει απ οελλαδα ολο αυτο. μην ειμαστε πλεονεκτες

δεν είμαι πλεονέκτης.. δυτικό κανονικό χιονά έχει κάνει μια φορά, ενώ φέτος είχαμε 2 μέρες χειμώνα. Άρα δεν νομίζω ότι θεωρείται πλεονεξία το καλό χιόνι, όταν 40 μέρες συνεχόμενα έχω ήλιο και -8 το πρωί..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακάρι να έβγαινε έτσι όπως το δειχνει στο 06ζ ο τζίφος, με κάποιες μικροδιαφορές, και θα ήμασταν ευχαριστημένοι και βόριοι και νότιοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Παντως θα ναι κριμα γξα μας του κεντροβορειους να σκασει αυλωνας αδριατικη και να μη δημιουργηθει χαμηλο ..θελουμε αποκοπη οπωσδηποτε

θέλουμε αποκοπή, αφού όμως πρώτα να έχει καταφέρει να τραβήξει μπόλικο ψύχος, διότι αλλιώς θα ξεμείνουμε από θερμοκρασίες. Δύσκολο όμως φαντάζει για την ώρα η αποκοπή, ωστόσο κι αυτό είναι κάτι που δύσκολα "κλειδώνει" από ΄τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν είμαι πλεονέκτης.. δυτικό κανονικό χιονά έχει κάνει μια φορά, ενώ φέτος είχαμε 2 μέρες χειμώνα. Άρα δεν νομίζω ότι θεωρείται πλεονεξία το καλό χιόνι, όταν 40 μέρες συνεχόμενα έχω ήλιο και -8 το πρωί..

Μιχαηλ πρεπει  να καθαρίσεις μαλλον τα μηνυματα σου..δεν μπορω να σ στειλω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Γιατί σου κάνει εντύπωση που ο τζίφος ακολούθησε τα αλλα, πρωτη φορά το βλέπεις?

Οχι μου κανει εντυπωση που αλλαξαν στο 6α ρι και αυτος τοσο πολυ και ιδιατερα το αικον..σαν να πηραν χαμπαρι κατι η κατι εφτασε στα νοουκαστ και αλλαξε

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξαιρετικό ραν για τους πάντες... όμως ας μην ξεχνάμε οτι είμαστε 8-9 ημέρες μακριά και οτι τα 6 και 18αρια του Τζίφου δεν είναι το ίδιο αξιόπιστα με τα 00 και 12...

Ραντεβού στο 12αρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο δυτικότερα και λίγο να κινηθεί πιο αργά θέλουμε .Είναι φωτοβολίδα όπως το έβγαλε . Φυσικά εάν θέλουμε απλώς να το δούμε, το σενάριο είναι μια χαρά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Εξαιρετικό ραν για τους πάντες... όμως ας μην ξεχνάμε οτι είμαστε 8-9 ημέρες μακριά και οτι τα 6 και 18αρια του Τζίφου δεν είναι το ίδιο αξιόπιστα με τα 00 και 12...

Ραντεβού στο 12αρι...

πιθανοτατα να βγει κατι πολυ κατωτερο φυσικα... ειναι καρμπον οπως καθε κακοκαιρια που δειχνει ονειρικα ραν μεχρι 5 μερες πριν και μετα τα γκρεμιζει ταχυτατα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Παιδιά.....εντάξει, έχουμε χορτάσει φραπές τόσα χρόνια. Ο σβέρκος μας, θυμίζει κοκκινολαίμη, ΑΛΛΑ.....

μην ξεχνάμε ότι καποτε, και μάλιστα συχνά, έκανε ΤΕΡΑΤΑ, δλδ χιονιαδες ΠΟΛΥ ανώτερους από αυτό που δείχνει τώρα, τόσο σε χιόνι όσο και σε Τ.

Δεν είναι τόσο απίθανο να συμβεί η ακόμα και να βελτιωθεί. Ρε μη ξεχάσουμε κι αυτά που έχουμε δει με τα μάτια μας. Πάμε αδέρφια!!

οι πιθανοτητες να κατσει κατι ακομα πιο δυνατο απο αυτο  π βλεπουμε ειναι σαν να παιζουμε τζοκερ.

δεν νομιζω. το εχουμε δει το εργ οαπ οτο 2015 και μετα συνεχεια δειχνει θυρια και τα κανει μυξες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Hlioupolitis98 είπε:

οι πιθανοτητες να κατσει κατι ακομα πιο δυνατο απο αυτο  π βλεπουμε ειναι σαν να παιζουμε τζοκερ.

δεν νομιζω. το εχουμε δει το εργ οαπ οτο 2015 και μετα συνεχεια δειχνει θυρια και τα κανει μυξες

Μα ακριβως για αυτον το λογο  ειμαστε ολοι φειδωλοι, διαφορετικα θα μιλουσαμε για εκατοστα ηδη😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό το 6αρι αλλα για ακόμη μια φορα μονάχα ενα τρεξιμο επιπλέον..... δε πειθομαι, ειδικά για κατι το ιδιαίτερο εδώ! Είναι εξαιρετικα δυσκολο να μας κάτσουν εμας όλες οι παραμετροι μαζί τα τελευταια χρονια, παρα τις τοσες ευκαιρίες! Πάνε εκεινες οι εποχές που τα μεγάλα πραγματα πιανόντουσαν απ' το μαλλί κι ερχοντουσαν από μακριά... απ' ότι καταλαβαίνω...

Για ακόμη μια φορα λοιπόν, τα πραγματα ειναι μπερδεμένα και δίνεται μάχη.. ειδικα αν σκασει δυτοκερα ο αυλων, η κεντροβορεια χωρα κερδίζει σε πιθανότητες... η θερμοκρασίες, το εαν θα υπαρξει αποκοπη κλπ ειναι επιπλεον ερωτηματα που πρεπει να λύσουμε μαζι με τη θεση του αυλων...... σε σχεση με χθες, πραγματι φαινεται να βαδίζουμε σε κάτι ενδιάμεσο... και παμε να παιξουμε τωρα τα ενδιαμεσα στο ενδιάμεσο..... εμενα πάντως σα κάτι μου μυρίζει πάλι.. τώρα μπορει να ειναι για καλό.. για κακό.... πάντως γνώριμη μυρωδιά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 μέρες πριν δεν κλείδωσε ποτέ κακοκαιρία μετά το 2011 εξ όσων θυμάμαι. 

Ούτε και η διαφαινόμενη βέβαια. Μακάρι να γίνει το τέλειο σενάριο αυτή τη φορά γιατί βαρεθήκαμε όλοι τα στραβώματα. ΑΛΛΑ, επειδή έχει πολυυυυυυυ δρομο ακόμα, ας είμεθα ταπεινοί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

7 μέρες πριν δεν κλείδωσε ποτέ κακοκαιρία μετά το 2011 εξ όσων θυμάμαι.

Έχουμε δει στραβωμα και στα 2 βραδια πριν!!..... στον χιονια 9-10/2/2015 δυο βραδια πριν και με βαση τζιφο βλεπαμε κι αρνητικες μεσα στην Αθηνα.. μεσα σε ενα ραν, μαλλον τουμπαρε προς τους άλλους αχαχαχα ε αμα δε σε θέλει δεν.. χαρακτηριστικές και πολλες οι περιπτωσεις τα τελευταια χρονια, αλλα πραγματικά σαν κι εκεινη δεν!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...