Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 minutes ago, nikolas 2365 said:

Ομορφιές απο το 12αρι

Το gfs μετα απο μερικα ρανς επιτελους στις 300+ ωρες τεινει προς ensembles ενω εδειχνε στα προηγουμενα +15...

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Michael είπε:

Πάλι ρεταλια ρε παιδιά...? 

Δεν πειράζει, ας το δείξει από την ανάποδη αυτή τη φορά γιατί είδαμε όταν μας έταζε πράγματα και θαύματα, πως κατέληγε στο τέλος 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό στις 300 κάτι ώρες μια χαρά φτάνει για εδώ πάντως. Τουλάχιστον για απλή χιονόπτωση, για χιονόστρωση δεν ξέρω. Όχι ότι θα βγει αλλά λέμε τώρα. Αν βγει θα είναι η καλύτερη κακοκαιρία φέτος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Και ενα τελευταιο για σημερα, να μη σπαμαρουμε κιολας!! 

gens-0-1-252.png

Αν εχει -9 αυτο ειναι 20ποντο ευκολο σρο Λαυριο

 

Υγ. Το ειδα. Πετσα στα Β.Π το πολυ 😂

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, nikolas 2365 said:

Αν εχει -9 αυτο ειναι 20ποντο ευκολο σρο Λαυριο

 

Υγ. Το ειδα. Πετσα στα Β.Π το πολυ 😂

δεν κοιταμε Τ κοιταμε διαταξη μονο 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ομορφιές από το κοντρόλ του GFS...

Και ειλικρινά δεν με νοιάζει να φέρει και ρετάλια και ότι άλλο μόνο λιακάδες να μην έχει και ζεστές από τώρα! Χειμωνιάτικο σκηνικό, κρύο μου αρκούν και μου περισσεύουν!

 

BD3C5345-50D6-4178-A8FF-9A1D02FC01E8.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

21 του μηνα μεσανυχτα δινει χιονια το gfs και στην Αττικη :

gfs-2-324.png

Ρε φιλε μου απαντησε μου ειλικρινα θα σου κανω μια ερωτηση χωρις καμια δοση ειρωνιας, αν και δεν ειναι το καταλληλο ποστ και ζητω συγνωμη για το οφ τοπικ. Δεν κουραστηκες να ψαχνεις ψυλλους σ'αχυρα και να ανεβαζεις συνεχως χαρτες απ'ολα τα μοντελα και τα υποσεναρια τους στις 10-15 μερες μπροστα? Δεν βλεπεις οτι δεν εχουν καμια αξια να κοιταμε τοσο μπροστα? Εδω στον nowcast δεν μπορεσαν να πεσουν μεσα. Συγνωμη που στο λεω, αλλα αυτο δεν ειναι σχολιασμος χαρτων. Καταλαβαινω οτι πιθανον να εισαι καινουριο μελος και να μην ξερεις να αναλυεις τα πραγματικα δεδομενα οπως ξερουν πολλα παιδια μεσα στο forum, οπως δεν ξερω και εγω φυσικα. Αλλα στο λεω εντελως φιλικα οταν μπαινω να διαβασω σχολιασμο απο τα πιο εμπειρα παιδια και σε καθε σελιδα βλεπω να ανεβαζεις 3-4 ποστ με χαρτες απ'οποιο μοντελο και υποσεναριο του βρεις στις 300+ ωρες που δινει χιονι, κατανταει λιγο κουραστικο. Σορρυ και παλι για το οφ τοπικ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το όποιο ενδιαφέρον μετατοπιζεται νομίζω για μετά τις 15 όπου πολλά σενάρια αρχίζουν και παίρνουν την κατηφόρα. Για να δούμε, στο τελείωμα του ο χειμώνας θα μπορέσει να μας δώσει το ποθουμενο..... Ένα νέο 2008

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα την ξαναδείξει την κακοκαιρία ο ευρωπάιος, αν και με μικρότερη σιγουριά από ότι πριν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

την βγάζει ο ευρωπαίος ναι, αλλά συνεχίζει να βγάζει το ακριβώς ανάποδο από αυτό που μου αρέσει σαν διάταξη για την συνέχεια, με τον ατλαντικό να κινείται προς τα βορειοανατολικά και όχι προς τα νοτιοανατολικά...

ECM1-192.GIF?07-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, bouasss said:

Ρε φιλε μου απαντησε μου ειλικρινα θα σου κανω μια ερωτηση χωρις καμια δοση ειρωνιας, αν και δεν ειναι το καταλληλο ποστ και ζητω συγνωμη για το οφ τοπικ. Δεν κουραστηκες να ψαχνεις ψυλλους σ'αχυρα και να ανεβαζεις συνεχως χαρτες απ'ολα τα μοντελα και τα υποσεναρια τους στις 10-15 μερες μπροστα? Δεν βλεπεις οτι δεν εχουν καμια αξια να κοιταμε τοσο μπροστα? Εδω στον nowcast δεν μπορεσαν να πεσουν μεσα. Συγνωμη που στο λεω, αλλα αυτο δεν ειναι σχολιασμος χαρτων. Καταλαβαινω οτι πιθανον να εισαι καινουριο μελος και να μην ξερεις να αναλυεις τα πραγματικα δεδομενα οπως ξερουν πολλα παιδια μεσα στο forum, οπως δεν ξερω και εγω φυσικα. Αλλα στο λεω εντελως φιλικα οταν μπαινω να διαβασω σχολιασμο απο τα πιο εμπειρα παιδια και σε καθε σελιδα βλεπω να ανεβαζεις 3-4 ποστ με χαρτες απ'οποιο μοντελο και υποσεναριο του βρεις στις 300+ ωρες που δινει χιονι, κατανταει λιγο κουραστικο. Σορρυ και παλι για το οφ τοπικ.

μια χαρα δουλεια στο φορουμ κανει το παιδι....πολυ καλα κανει και ανεβαζει χαρτες το παιδι....εκφραζω προσωπικη αποψη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τουλαχιστον να εχουμε διατηρηση του χειμωνιατικο σκηνικου...με την Παρνηθα φορτωμενη...φατε ματια ψαρια.....δυστυχως αυριο χανουμε τεραστια ευκαιρια μιας και ο αυλωνας φευγει στην Τουρκια......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, Athinaios said:

21 του μηνα μεσανυχτα δινει χιονια το gfs και στην Αττικη :

gfs-2-324.png

ο τζιφος μαλλον υπερεκτιμαει τις Τ..οπως και στην χθεσινη κακοκαιρια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 hours ago, DIMITRIS said:

Καλημέρα, άλλη μια μούφα για την πόλη μου (Χαλκίδα), αλλά τι να πεις όταν στο 12αρι ο τζίφος μας έδινε τα παρακάτω για μετά τα μεσάνυχτα και τελικά δεν έπεσε σταγόνα!

Modele GFS - Carte prévisions

Πλήρης απογοήτευση τα μοντέλα δυστυχώς και σε οριακές καταστάσεις δεν μπορούμε να εμπιστευτούμε κανένα μοντέλο.

Πλέον από εδω και στο εξής, εγω προσωπικά, θα ελπίζω μόνο όταν συντρέχουν εμφανέστατα ευνοϊκές συνθήκες για σοβαρή κακοκαιρία, με ρετάλια δεν ελπίζω ξανά σε τίποτα.

Join the club!😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

ο τζιφος και γι αυριο μας δινει επλιδες....21-779GR.GIF?07-12

Oι ελπίδες δεν πεθαίνουν ποτέ...🙄

Αλλά δεν την τρώω ξανά χιχιχι

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...