Jump to content
Spyros Snowstorm

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Θα καταστραφει η οικονομια τους...

.... αυτό θα γίνει παντού ούτως ή άλλως .... το μεγάλο τους θέμα είναι η υγεία ....😪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... αυτό θα γίνει παντού ούτως ή άλλως .... το μεγάλο τους θέμα είναι η υγεία ....😪

Αν κάνει παγωνιά δεν θα βγαίνουν έξω,αν βρέχει πάλι δεν θα βγουν έξω..Ήλιο η' θάψιμο με χιόνι δεν θέλουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, kilkis1989 είπε:

Αν κάνει παγωνιά δεν θα βγαίνουν έξω,αν βρέχει πάλι δεν θα βγουν έξω..Ήλιο η' θάψιμο με χιόνι δεν θέλουμε

.... για την Ιταλία έλεγα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Θα ξανατονισω οτι η πορεια ψυχρης λιμνης δν μπορει να προβλεφθει περαν των 48 60 ωρων οποτε τιποτα δεν ειναι σιγουρο

.... σίγουρα φίλε μου .... έχεις δίκιο σε μεγάλο βαθμό .... αλλά να 'χουμε να λέμε .....🙄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... για την Ιταλία έλεγα.....

Και γω για την Ιταλία λέω..τι θέλουμε να κάνει ο κόσμος?Να μείνει σπίτι του!Με ποιους εξωγενείς παράγοντες?Με τον καιρό!Τι καιρό πρέπει να κάνει για να μείνει κάποιος σπίτι του?-10 βαθμούς ξερόκρυο η' βροχές κατακλυσμιαίες!Αυτό θέλουμε για τους Ιταλούς και δυστυχώς για τους αγρότες αλλά εκεί είναι σοβαρά τα πράγματα και να χαθεί η παραγωγή μίας χρονιάς δεν έγινε κάτι..αν και η οικονομία τους νομίζω βασίζεται στην τεχνολογία και στα αμάξια τους 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Θα ξανατονισω οτι η πορεια ψυχρης λιμνης δν μπορει να προβλεφθει περαν των 48 60 ωρων οποτε τιποτα δεν ειναι σιγουρο

Δηλαδή έχουμε πιθανότητες?????? η προγνωστικά ομάδα της Θεσσαλίας τι πρόγνωση έκανε???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Δηλαδή έχουμε πιθανότητες?????? η προγνωστικά ομάδα της Θεσσαλίας τι πρόγνωση έκανε???

Εγώ είμαι με την ομάδα της Μακεδονίας πάντως,ότι πουν αυτοί😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... η ώρα του 🎻....

.... ο ευρωπαίος υπόσχεται .... η βρόχα θα πέφτει goin'through ..... όπως έλεγε και ο μέγας Ζαμπέτας ....

1196395441_19032020TOTALACCUMULATEPRECIPITATIONTILL2903.thumb.png.62642f209c513a509b9bbb94c12106e1.png

.... όσο για χιόνι .... ''καταζητείται'' by Natassa ...... 

1409276029_19032020TOTALSNOWDEPTHTILL2903.thumb.png.9072e81449599fea9b3e1004dc744b63.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Δηλαδή έχουμε πιθανότητες?????? η προγνωστικά ομάδα της Θεσσαλίας τι πρόγνωση έκανε???

Δεν ειπα οτι εχουμε ελπιδες.. εμεις παμε βαση ευρωπαικου και των ενσεμπλ του οποτε σημερα θα σου ελεγα παμε για καλες βροχες...απλα εμπειρικα αναφερω οτι πραγματικα δεν ξερεις που θα κατσει η λιμνη αυτη τη στιγμη οχι οτι απαραιτητα θα ερθει επανω μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

... χάρτης υετού από BOLAM για τις επόμενες 6 ημέρες ....

797761015_19032020BOLAMAccum_Precip_GR_144.thumb.png.8a374091cd57c25263c51fa7b699887f.png

.... και χιονόστρωσης ....

1775450008_19032020BOLAMf_snow_f_144.thumb.png.5a48295e3210ab2078ed03b72f66a4ea.png

... βλέπει πολύ περισσότερα χιόνια τις επόμενες 6 ημέρες .....από ότι ο ευρωπαίος για τις επόμενες 10 ημέρες ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

... σενάρια υετού για Θεσσαλονίκη  από ευρωπαίο .... έως 29 03 ....

Sunday, Mar the 29th at 14:00
— Main run: 63.3 mm
— Ensemble mean:  32.8 mm

Maximum:  96.8 mm    90% Percentile:  64.9 mm
Minimum:  7.5 mm    10% Percentile:  11 mm

 

.... και snow depth .....

Friday, Mar the 27th at 02:00
— Main run: 0 cm
— Ensemble mean:  1 cm
Maximum:  28 cm    90% Percentile:  3 cm
Minimum:  0 cm    10% Percentile:  0 cm
 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλά στοιχεία στον αυλώνα στο 18αρι αικον. Αν δεν χιονίσει τουλάχιστον να βγει η χαμηλάρα

 

παραμένει όμως η πολύ παράλληλη κλίση του αντικυκλώνα άρα θα είναι σίγουρα χειρότερο από ευρωπαίο πχ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, kilkis1989 είπε:

Και γω για την Ιταλία λέω..τι θέλουμε να κάνει ο κόσμος?Να μείνει σπίτι του!Με ποιους εξωγενείς παράγοντες?Με τον καιρό!Τι καιρό πρέπει να κάνει για να μείνει κάποιος σπίτι του?-10 βαθμούς ξερόκρυο η' βροχές κατακλυσμιαίες!Αυτό θέλουμε για τους Ιταλούς και δυστυχώς για τους αγρότες αλλά εκεί είναι σοβαρά τα πράγματα και να χαθεί η παραγωγή μίας χρονιάς δεν έγινε κάτι..αν και η οικονομία τους νομίζω βασίζεται στην τεχνολογία και στα αμάξια τους 😄

Μα και ετσι κλεισμενοι ειναι...Δεν νομιζω να υπαρχει νοημων Ιταλος που να κυκλοφορει εξω χωρις λογο αν και υπαρχουν  αστυνομια/στρατος για αυτο...Δυστυχως αν θαφτουν εστω τα ορεινα τους θα εχουν σοβαρα προβληματα τα αποκκομενα χωρια που δεν θα μπορουν να τα προσεγγισουν  τα ασθενοφορα κλπ για κρουσματα...Εγω περισσοτερο ετσι το σκεφτομαι

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν μου αρέσουν οι αρχικές συνθήκες του τζίφου.. δυστυχώς μάλλον το πάει για δυτίκιση....

 

δυστυχώς με επιβεβαιώνουν οι 30 ώρες.. Tragic.. θα το στείλει αλλού για αλλού και πλέον ο ευρωπαίος θα έχει το καλό σενάριο.. να δούμε αν θα βρέξει.. κρίμα μεγάλο κρίμα

 

οπότε άμε για την δεύτερη φάση έστω και σαν βροχοχαμηλό, που νομίζω βελτιώνεται η δεύτερη συνθήκη.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν μου αρέσουν οι αρχικές συνθήκες του τζίφου.. δυστυχώς μάλλον το πάει για δυτίκιση....

 

δυστυχώς με επιβεβαιώνουν οι 30 ώρες.. Tragic.. θα το στείλει αλλού για αλλού και πλέον ο ευρωπαίος θα έχει το καλό σενάριο.. να δούμε αν θα βρέξει.. κρίμα μεγάλο κρίμα

 

οπότε άμε για την δεύτερη φάση έστω και σαν βροχοχαμηλό, που νομίζω βελτιώνεται η δεύτερη συνθήκη.

.... μια χαρά σενάριο έχει ο ευρωπαίος .... full υετού με χιόνια στα βουνά .... άσχημα είναι .....???????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... μια χαρά σενάριο έχει ο ευρωπαίος .... full υετού με χιόνια στα βουνά .... άσχημα είναι .....???????

σου είπα Άγγελε εφόσον μπορούσα να δω χιονάκι θα το προτιμούσα και ας αγοράζω πιο ακριβά προιόντα [και όχι δεν είμαι λεφτάς]  Αλλά υπομονή του χρόνου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

... ο τζίφος μας θυμίζει ότι σε 5 h ακριβώς θα έχουμε εαρινή ισημερία .... δηλαδή ΚΑΛΗ ΑΝΟΙΞΗ ....!!!!ΑΜΗΝ ....!!!!

Στις 21 δεν ειναι η εαρινη ισημερια;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...