Jump to content
Spyros Snowstorm

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.... ταρατα ταρατα ταρατα ..... 🎺 .....

520538763_2403ecmwf.thumb.png.5ceb52df89df550e915a12f91bf0fb56.png

1321505670_2403gfs.thumb.png.0a0673c22c73d6fb6a22b06e454eeac8.png

1393037475_2403gem.thumb.png.39d716a9d8cefe48f6528c0b7a76e124.png115009757_2403ukmo.thumb.png.3586d2e586b9e12b10a758bedc25f56e.png494268957_2403icon.thumb.png.f41cdcb02d8853efa51ed1de20e31e72.png

 .... o ''σπάγγος'' της βραδιάς ..... UKMO .... ο κιμπάρης της παρέας εξακολουθεί να είναι ο Καναδός (παλιό run ) ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα χρονια πολλα σε ολους!να χαιρομαστε την πατριδα μας! αυτες τις δυσκολες μερες που περναμε ας τις αφιερωσουμε σε πραγματα που δεν ειχαμε χρονο να τα κανουμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια τυπική κακοκαιρία έρχεται καθώς τα ωραία 200αρια εξαφανίστηκαν.. Τουλάχιστον θα κάνει σχετικά καλό χιονοπέρασμα στην Πίνδο την Παρασκευή από τα 1000 και πάνω, φαντάζομαι η Βασιλίτσα θα βάλει 30-40 πόντους. Η συνέχεια μυστληρια προς το παρόν.

μακάρι να είχε συνέχεια το χθεσινό ναβτζεμ

navgem-0-144.png?25-00

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τρομερές διατάξεις από 6αρι.. έρε και να ερχόταν ένα μήνα+πριν.. έρε και να μην είχαμε καραντίνα και να ήμουν Γιάννενα.. ένα σωρό έρε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

τρομερές διατάξεις από 6αρι.. έρε και να ερχόταν ένα μήνα+πριν.. έρε και να μην είχαμε καραντίνα και να ήμουν Γιάννενα.. ένα σωρό έρε!!!

παίζει ξανά ψυχρή εισβολή????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

παίζει ξανά ψυχρή εισβολή????

μπορεί ναι, αλλά πιο πιθανή είναι η θερμή προς το παρόν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μπορεί ναι, αλλά πιο πιθανή είναι η θερμή προς το παρόν.

Κ γιατί μας ξεσηκώνεις βρε Μιχάηλ;;; Χαχαχαχα...🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Άγγελος είπε:

Κ γιατί μας ξεσηκώνεις βρε Μιχάηλ;;; Χαχαχαχα...🤔

Γιατί από την στιγμή που είναι και αυτό πιθανό σενάριο που μπορεί να εμφανιστεί ξαφνικά πρέπει να το αναφέρω!

 

5 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

 Ξεκολληστε με τις ψυχρές εισβολές.. 

Απρίλιος μπαίνει... 

ΕΕ βασίλη σόρυ που εδώ για πρώτη φορά δεν είμαστε μαζί, αλλά επειδή καλές καταιγίδες δεν μπορεί αν κάνει ας κάνει ψυχρές εισβολές και μετά ας αλλάξει τελείως ο καιρός προς το ανοιξιάτικο😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο χειμώνας θυμήθηκε την Ευρώπη, εκτός της Ελλάδας βεβαίως βεβαίως, τον Μάρτιο!

Χαμος!

7C14A6BA-AA9A-468B-A3A5-FACA2ED9FD6D.png

AF73CA0D-B102-4DED-8AD4-3A66FBD69806.png

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Γιατί από την στιγμή που είναι και αυτό πιθανό σενάριο που μπορεί να εμφανιστεί ξαφνικά πρέπει να το αναφέρω!

 

ΕΕ βασίλη σόρυ που εδώ για πρώτη φορά δεν είμαστε μαζί, αλλά επειδή καλές καταιγίδες δεν μπορεί αν κάνει ας κάνει ψυχρές εισβολές και μετά ας αλλάξει τελείως ο καιρός προς το ανοιξιάτικο😊

Στην Ήπειρο ας κάνει ψυχρή εισβολή με χιόνια. Στην Αττική μην κάνει😅😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στις παρυφές των Ιωαννίνων φτάνουν τα χιόνια στο 6αρι ..

2 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Στην Ήπειρο ας κάνει ψυχρή εισβολή με χιόνια. Στην Αττική μην κάνει😅😂

κλαίω απλά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχει κανα ορατό τείχος και δεν αφήνει τις ψυχρές τις βολές να εισέρχονται στον ελλαδικό χώρο... Από το βορρά έρχονται στα σύνορα φτάνουν, από τα δυτικά έρχονται στην ήπειρο φτάνουν... πιο μέσα με τίποτα! 🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αχρειαστες διαταξεις χειμερινου τυπου που επρεπε να υπαρχουν απο νοεμβρη ως φλεβαρη..τωρα θυμηθηκαν να χαλαρωσουν οι δυτικοι ανεμοι και να γινουν ελαφρες στρατοσφαιρικες αλλαγες χωρις κανενα νοημα ουσιαστικο με αγροτες 100% ηδη κατεστρεμενοι και αν συνεχιστει αυτο θα υπαρξουν και αλλοι αγροτικοι τομεις ζημιωμενοι εκτος απο τα δεντρα...εδω λιγο το εχει να φερει υποτροπικο με ψυχρη εισβολη μαζι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

στις παρυφές των Ιωαννίνων φτάνουν τα χιόνια στο 6αρι ..

κλαίω απλά

Δεν παίζει ρόλο το προχωρημένο της εποχής...; OK ξέρω ότι το χειμώνα μπορεί και με 0c στα 850 να χιονίσει στα Γιάννενα, Απρίλη όμως;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Αχρειαστες διαταξεις χειμερινου τυπου που επρεπε να υπαρχουν απο νοεμβρη ως φλεβαρη..τωρα θυμηθηκαν να χαλαρωσουν οι δυτικοι ανεμοι και να γινουν ελαφρες στρατοσφαιρικες αλλαγες χωρις κανενα νοημα ουσιαστικο με αγροτες 100% ηδη κατεστρεμενοι και αν συνεχιστει αυτο θα υπαρξουν και αλλοι αγροτικοι τομεις ζημιωμενοι εκτος απο τα δεντρα...εδω λιγο το εχει να φερει υποτροπικο με ψυχρη εισβολη μαζι

Κάτι συνηθισμένο νομίζω για την εποχή... υποτροπικός και ψυχρή εισβολή μαζί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Άγγελος είπε:

Κάτι συνηθισμένο νομίζω για την εποχή... υποτροπικός και ψυχρή εισβολή μαζί..

Συνηθισμενο απριλη ποτε αρχες μαρτη τελη φλεβαρη μπορει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Δεν παίζει ρόλο το προχωρημένο της εποχής...; OK ξέρω ότι το χειμώνα μπορεί και με 0c στα 850 να χιονίσει στα Γιάννενα, Απρίλη όμως;;;

μπα σχεδόν καθόλου από όσο ξέρω με το δυτικό ρεύμα. Είχαμε κουβέντα με τον καθηγητή και μου έχει πει πως χιόνι είχαμε Απρίλη με δυτικό ρεύμα αν και δεν θυμάμαι το πότε. Και γενικά  αν έχεις -28 με -30 στα 500 και 0 με -1 στα 850 είναι το όριο χιονιού στα Γιάννενα σε γενικές γραμμές πάντα με δυτικό ρεύμα. και φυσικά επειδή θα έχεις φαινόμενα ο ήλιος δεν θα θερμάνει το έδαφος που οδηγεί σε θέρμανση των θερμοκρασιών περίπου μέχρι το στρώμα των 850-800hpa Άρα όλο σχεδόν το στρώμα έχεις τις ίδιες θερμοκρασίες είτε είναι Απρίλιος είτε είναι Ιανουάριος. Γενικά ο ήλιος δεν θερμαίνει τον αέρα μέσω της ακτινοβολίας στην τροπόσφαιρα. Η όποια θέρμανση αέρα στην τροπόσφαιρα είναι αποκλειστικά μέσω του εδάφους [και συμπυκνώσεων]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...