Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Απριλίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Σήμερα κάνει άνοιξη!!

23.3c Αυλίδα 
22.2c στο Γκάζι 

 

 

 

Τι εννοείς .........εδώ 25 έφτασε!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 9-22 η Τ εδώ στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης. Άνοιξη κανονική έξω. Στους 21οC η Τ τώρα ενώ μπορεί να ξαναπιάσει τους 22.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Μεχρι και χθες κραταγε ακομα με δυνατες ριπες Βορια ως 50 χλμ κατα.διαστηματα...

Ελαχιστη 9.7 και μεγιστη 16.8 αλλα σε καμια περιπτωση δεν ηταν για τοσο στη σκια...

Σημερα ουσιαστικα ειναι πρωτη ημερα Ανοιξης και πηγε 10 Απριλη για να το δουμε...πρωτη ελαχιστη πανω απο 10 βαθμους για το μηνα (10.6) και τωρα 19.1 και γκαζωνει...δεν κρατιεται η Ανοιξη κ ο ηλιος ζεματαει σαν να ειναι Ιουλιος

Τον Ιούλιο ο ήλιος ζεματάει περισσότερο από ότι τον Απρίλιο. Ο πιο δυνατός ήλιος είναι 21 Ιουνίου. Ο πιο αδύναμος 21 Δεκεμβρίου.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δωσε πονο...θυμηθηκε οτι ειναι 10 Απριλιου κ φαινεται αυτο εξω...

21 νταν εδω με τασεις ανοδου εχουμς δρομο ακομα ως 8 παρα που δυει ο ηλιος

22.5-23 ολη η Κεντρικη κ Νοτια Αττικη...

Ειμαστε συνηθισμενοι σε.χαμηλες.μονοψηφιες ως 11-12αρια μεγιστες με.βροχες και βοριαδες και το 21αρι αυτο μας.φαινεται χαλαρα 30

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kouvanos είπε:

Δωσε πονο...θυμηθηκε οτι ειναι 10 Απριλιου κ φαινεται αυτο εξω...

21 νταν εδω με τασεις ανοδου εχουμς δρομο ακομα ως 8 παρα που δυει ο ηλιος

22.5-23 ολη η Κεντρικη κ Νοτια Αττικη...

Ειμαστε συνηθισμενοι σε.χαμηλες.μονοψηφιες ως 11-12αρια μεγιστες με.βροχες και βοριαδες και το 21αρι αυτο μας.φαινεται χαλαρα 30

Φαίνεται δηλαδή σαν 30οC;;; Νομίζω 8 ακριβώς δύει ο ήλιος κι όχι 8 παρά. 22 η Τ τώρα στην Πολίχνη με ήλιο που καίει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ανοιξη εφτασε και ευκαρια για πεζοπορια στην πανεμορφη φυση.Ξεκινησα απο Δροσοπηγη κι εφτασα ως ενα χλμ πριν την Ιπποκρατειο.Οριστε μερικες φωτο απο τα υπεροχα μερη μας!Ολη η διαδρομη στα 600μ.υψομετρο πανω κατω.

 

IMG_20200410_152821.jpg

IMG_20200410_152944.jpg

IMG_20200410_152722.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.5 έγραψε  ο σταθμός μου μεγιστη

Απο το ένα άκρο στο αλλο η θερμοκρασία μέσα σε λίγες ώρες.... 

Από το πολύ κρύο για την εποχή με τρομερα ψυχρό αέρα στη ζέστη που θυμίζει καλοκαίρι όταν κάθεσαι στον ηλιο

21.8 στον Ποταμό Κέρκυρας 

18.5 στα Καλάβρυτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

25 βαθμοί τώρα και ανεβαίνει ! Ποσο θα φτασει σημερα...

Πολίχνη 9-22. Στους 22 τώρα. Και αυτή είναι μέχρι στιγμής η μέγιστη έτους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ειχα ιδεα την θερμοκρασια που εχουμε τωρα και μολις ειδα το σχολιο του @ssalonikios σοκαριστηκα και πηγα να δω ποσο εχουμε εμεις στον Ευοσμο.. Και εδω μεγιστη 25.6!!!Αισχος...Τελευταια φορα που εκανε 25+ ηταν ο Αυγουστος!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μύρισε Άνοιξη κανονικα σήμερα ... 24,2 C μέγιστη ο σταθμός μου και τώρα 23,8 C ...Μου κάνει εντύπωση πως ο σταθμός του νοεσις είχε μέγιστη 22,9 και όλη μέρα στην Θέρμη που κοινιομουνα κάτω από 24 δεν έδειξε το αυτοκίνητο .... Τελος πάντων ... ωραια μέρα γενικότερα.... Χρειάζεται και αυτό 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

Δεν ειχα ιδεα την θερμοκρασια που εχουμε τωρα και μολις ειδα το σχολιο του @ssalonikios σοκαριστηκα και πηγα να δω ποσο εχουμε εμεις στον Ευοσμο.. Και εδω μεγιστη 25.6!!!Αισχος...Τελευταια φορα που εκανε 25+ ηταν ο Αυγουστος!!

Ο Νοέμβριος μήπως;;; Τουλάχιστον εγώ εδώ που μένω 5 Νοεμβρίου 2019 είχα το τελευταίο 25αρι+ της σεζόν. 

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Εντωμεταξυ ειχαμε ελαχιστη 9.4 και μεγιστη 25.8 ( λανθασμενα εγραψα παραπανω 25.6 ) Διακυμανση 16.4 βαθμων!!!

Εγώ μέχρι 13 βαθμούς είχα διακύμανση. Στη δε Μίκρα το Θερμοκρασιακό εύρος έφτασε τους 19 (από 5 έως 24).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακρως εαρινη η σημερινη ημερα με πολυ χαμηλες υγρασιες,ανεφελο ουρανο,και αισθητη ανοδο της θερμοκρασιας. Εως 22.6c η t εδω στο βουνο.

image.thumb.png.eac9c62825044b008974b6f6631113ed.png

image.png.12a12dc2a0f25ecf120fcde35478a9a5.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3,8 ελάχιστη και 22 ακριβώς η μέγιστη στην Ιστιαία... 

Μεγάλο θερμοκρασιακο εύρος όπως και στις περισσότερες περιοχές. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, WEATHER-FUN είπε:

Ο Νοέμβριος μήπως;;; Τουλάχιστον εγώ εδώ που μένω 5 Νοεμβρίου 2019 είχα το τελευταίο 25αρι+ της σεζόν. 

19.8 η μεγιστη του Νοεμβριου...Παντως να διορθωσω οτι η τελευταια μερα με 25+ ηταν τον Σεπτεμβριο και οχι τον Αυγουστο οπως ειπα πριν...Τον Σεπτεμβριο ειχαμε σημειωσει μεγιστη 29 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

19.8 η μεγιστη του Νοεμβριου...Παντως να διορθωσω οτι η τελευταια μερα με 25+ ηταν τον Σεπτεμβριο και οχι τον Αυγουστο οπως ειπα πριν...Τον Σεπτεμβριο ειχαμε σημειωσει μεγιστη 29 βαθμους

Σεπτέμβριο είχα μέγιστη 32 στις 3/9

Οκτώβριο είχα μέγιστη 30 στις 1/10

Νοέμβριο είχα μέγιστη 25 στις 5/11

 

Σεπτέμβριο είχα ελάχιστη 13 στις 22/9

Οκτώβριο είχα ελάχιστη 8 στις 24/10

Νοέμβριο είχα ελάχιστη 6 στις 30/11

 

Όπως βλέπεις η ελάχιστη/μέγιστη Τ αλλά και η τρέχουσα Τ κάθε περιοχής παίζει ανά κατάσταση. Η διαφορά της Πολίχνης που μένω με τη Μίκρα (αεροδρόμιο Μακεδονία) πχ μπορεί να είναι μέχρι ~4 βαθμούς. Άλλοτε εμείς πιο πάνω άλλοτε αυτοί. Για παράδειγμα στις 9/9/1999 τη μέρα που γεννήθηκα δηλαδή η Μίκρα είχε 18-26 με αραιή συννεφιά (αλλά και ανοίγματα) και μάλιστα στις 12 τα μεσάνυχτα έριξε και 0.7mm βροχής (καμία χαζοψιχάλα θα είχε τίποτα το σπουδαίο) ενώ εγώ εδώ στην Πολίχνη είχα 17-28 με ελάχιστα σύννεφα και μεγάλα ανοίγματα στον καιρό. Και 0.0mm βροχής.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...