Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Το meteociel τι επαθε και δεν ανοιγει; Παντως μετα τον καυσωνα τα καλυτερα ερχονται... Υπομονη!

κανονικά μου ανοίγει εμένα φίλε! Κατά τα άλλα συμφωνώ με την δεύτερη πρόταση.! Δεν θυμάμαι να ξεκινάμε συχνά με καύσωνες τον Μάιο, ας ελπίσουμε να πάει λίγο ανάποδα φέτος.

 

 

απόδειξη ότι μου ανοίγει, 90 ώρες αικον

icon-0-90.png?08-06

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

¨οχι ρε, τα βόρεια τις έχουν τις αστάθειες στο τσεπάκι. Γενικά η ηπειρωτική Ελλάδα δεν έχει ξηρό διάστημα χρόνου

..... ωχχχχ!!!! ....οι στόχοι σου άλλαξαν βλέπω .... έγιναν ⛈️😈......!!!!😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Καυσωνουλη  καυσωνουλη

Στη καρδια μου μπαινεις ουλη.

GFSOPEU00_207_2.png

..... συρτό νησιώτικο 🎶 ...????? .... το βρήκα .....????......🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... ωχχχχ!!!! ....οι στόχοι σου άλλαξαν βλέπω .... έγιναν ⛈️😈......!!!!😂

Σωστά, το  παρατήρησες. Πέρσι επειδή το είχα υποψιαστεί, είχα βάλει σαν στόχο να μην καούμε απλά [και όχι χαμό από αστάθειες] Αλλά φέτος είναι φέτος, μετά από ένα τεράστιο διάστημα ξηρό και ένα καλοκαίρι ξηρό [αν και ίδιες διατάξεις διαφορετικές εποχές έχουν διαφορετικά αποτελέσματα υετού χωρικά]  Ο στόχος είναι ένα υετοφόρο καταιγιδάτο καλοκαίρι. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ Οι καύσωνες ας είναι και 10. Αρκεί αμέσως μετά να έρθουν λίμνες, για να εκμεταλλευόμαστε πλήρως τους υδρατμούς που μας φέρνει ενας καύσωνας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλοκαιρι ειτε κοιταζει καποιος τις 100 ωρες ειτε τις 200 λογικο και επομενο ειναι να επιβεβαιωνονται καυτα τρεξιματα και να χανονται στην πορεια τρεξιματα με ασταθειες..

Καθε καλοκαιρι παιζουμε με τις ελαχιστες πιθανοτητες που αποτελουν την εξαιρεση στον κανονα..Εαν πονταρε καποιος σημερα τι καιρο θα εκανε μετα απο 10 μερες θα ειχε 80% πιθανοτητες να πεσει σε θερμη εισβολη και να επιβεβαιωθει...Λογικο.. Εμεις ψαχνουμε το παραλογο και το 20%...

Και αφου ο γιατρος το ριξε στον μπαλο και στην ποιηση.. 

Ασταθειουλα σαγαπω πολυ και χεστηκα αν παει,για εμφανισου να σε δω και γ...σε τον μαη...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

μεγαλύτερη οριζοντια θερμοβαθμίδα για Τρίτη από τζίφο, όμως σε τελική ανάλυση ανέβασε τις θερμοκρασίες. Όμως νομίζω ήταν  βήμα για ψύχρανση [διαταξιακά]. Θα το δούμε στα 12αρια. να δούμε την συνέχεια τώρα, που αποκλείεται να είναι τόσο καλή όσο το 00αρι. Γιατί απλά το 00αρι έπαιρνε 10/10, κάθε μέρα καταιγίδες και όχι αστείες καταιγίδες, αλλά δυνατές....

 

 

Τον χειμώνα δεν μπορούσε όχι απλά να σπάσει η πολική δίνη, αλλά ήταν σε ρεκόρ ισχύος. Και ώρα βλέπουμε αυτό...

gfsnh-0-150.png?6

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Το καλοκαιρι ειτε κοιταζει καποιος τις 100 ωρες ειτε τις 200 λογικο και επομενο ειναι να επιβεβαιωνονται καυτα τρεξιματα και να χανονται στην πορεια τρεξιματα με ασταθειες..

Καθε καλοκαιρι παιζουμε με τις ελαχιστες πιθανοτητες που αποτελουν την εξαιρεση στον κανονα..Εαν πονταρε καποιος σημερα τι καιρο θα εκανε μετα απο 10 μερες θα ειχε 80% πιθανοτητες να πεσει σε θερμη εισβολη και να επιβεβαιωθει...Λογικο.. Εμεις ψαχνουμε το παραλογο και το 20%...

Και αφου ο γιατρος το ριξε στον μπαλο και στην ποιηση.. 

Ασταθειουλα σαγαπω πολυ και χεστηκα αν παει,για εμφανισου να σε δω και γ...σε τον μαη...😋

.....  δεκαπεντασυλλαβος ιαμβικος ο στοίχος .....!!!!!😂🤣 ......!!!!!!!.... Respect .....!!!!!

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Απ'την αρχή το έτρεμα ότι μέσα Μάη θα κάνει πολλή ζέστη κι ότι 18-24 θα έχουμε κρύο, βροχές και τις σιχαμένες καταιγίδες (που άλλοι λατρεύουν ονόματα δε λέμε). Κι όταν το τρέμω κάτι συνήθως βγαίνει. Άμα κάνει και λίγο κρύο και μια πλημμύρα και τα τελευταία χιόνια στον Όλυμπο να με παραδεχτείτε! Και μετά τις 25-26 πάμε για τον 1ο καύσωνα ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ!!!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, WEATHER-FUN είπε:

Απ'την αρχή το φοβόμουν ότι μέσα Μάη θα κάνει πολλή ζέστη κι ότι 18-24 θα έχουμε κρύο, βροχές και τις σιχαμένες καταιγίδες (που άλλοι λατρεύουν ονόματα δε λέμε). Άμα κάνει και λίγο κρύο και μια πλημμύρα και τα τελευταία χιόνια στον Όλυμπο να με παραδεχτείτε! Και μετά τις 25-26 πάμε για τον 1ο καύσωνα ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ!!!

..... βρε Σταμάτη όλο κάτι φοβάσαι ..... χαλάρωσε λίγο ..... και μετά ..... ξαναφοβάσαι .....!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Το κακό είναι ότι 9 Σεπτεμβρίου (τα γενέθλιά μου) είτε μας αρέσει, είτε όχι (εμένα προσωπικά αυτό δε μου αρέσει καθόλου) συγκρίνεται με τις 22 του Μάη όχι με τις 28 η με τις 30 πχ. Τότε κάνει συνήθως περισσότερη ζέστη. Στη νότια Ελλάδα αυτό αλλάζει βέβαια. Και στον καιρό ο Σεπτέμβρης είναι χειρότερος κι από Μάρτη (σαν το σιχαμοφλέβαρο είναι - ίσως και χειρότερος).

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Με παρόμοια καλή λογική η συνέχεια του τζίφου. Δεν κοιτάμε φυσικά που μείωσε δείκτες αστάθειας, αυτά είναι τόσο μακριά που έχουν μηδενική αξία. Η διατήρηση της καλής λογικής αρκεί. Προσωπικά μου τρέχουν τα σάλια για την ισπανική λίμνη.!

Μάλιστα τελειώνει τον καύσωνα μια μέρα νωρίτερα, χωρίς να έχει σημασία αυτό βέβαια. Το αναφέρω για το ΓΜΤ!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Με παρόμοια καλή λογική η συνέχεια του τζίφου. Δεν κοιτάμε φυσικά που μείωσε δείκτες αστάθειας, αυτά είναι τόσο μακριά που έχουν μηδενική αξία. Η διατήρηση της καλής λογικής αρκεί. Προσωπικά μου τρέχουν τα σάλια για την ισπανική λίμνη.!

Μάλιστα τελειώνει τον καύσωνα μια μέρα νωρίτερα, χωρίς να έχει σημασία αυτό βέβαια. Το αναφέρω για το ΓΜΤ!

Δεν με φορτώνει θα τρελαθώ 🤣 αλλά δεν κατάλαβα τελικά πόσο περίπου θα κρατήσει ο καύσωνας στο περίπου από τις 10 μέχρι 17 ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Δεν με φορτώνει θα τρελαθώ 🤣 αλλά δεν κατάλαβα τελικά πόσο περίπου θα κρατήσει ο καύσωνας στο περίπου από τις 10 μέχρι 17 ?

χαχαχαχα, τι να πω εγώ δεν είχαν κανένα θέμα όλη μέρα ήμερα με το Meteociel. Ναι το πιθανότερο είναι η τελευταία μέρα του καύσωνα να είναι η 17/5. Βέβαια τίποτα δεν είναι σίγουρο για τόσο μακριά, αλλά έχει καλές πιθανότητες.

 

Καιροδιαστροφικό σενάριο από το 6αρι!!!! ΤΕΡΑΣ πλησιάζει!!

 

τρομερή λίμνη που έχει δικό της Cape και έρχεται πάνω μας, και λογικά ετοιμάζει μπ@@@λο για να δούμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Δεν με φορτώνει θα τρελαθώ 🤣 αλλά δεν κατάλαβα τελικά πόσο περίπου θα κρατήσει ο καύσωνας στο περίπου από τις 10 μέχρι 17 ?

..... γενικευμένος από 14 - 18 ..... μέχρι το επόμενο run που θα το αλλάξει ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... ο τζίφος μας τραγουδάει το ''.....τρελαίνομαι μια κρυώνω μια ζεσταίνομαι.....'' 🎶 ...... σκωτσέζικα ντουζ υπόσχεται στις 78546 h .....😂🤣 ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...