Jump to content
DIMITRIS

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΪΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Κώστας. είπε:

Λυσσαξες με τις βρωμολιμνες και τις λασπες. 

Ο καυσωνας θα ληξει με ξηρα αστραποβροντα. 

Να μαθεις.

και εσύ λύσσαξες με τον καυσωνούλη σου την μασχαλοβρωμιά και τα κουνούπια. Όχι, φέτος θα έχει καλοκαίρι αλλά 2018.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Κώστας. είπε:

Λυσσαξες με τις βρωμολιμνες και τις λασπες. 

Ο καυσωνας θα ληξει με ξηρα αστραποβροντα. 

Να μαθεις.

..... δίνεις ευχή και κατάρα γέροντα ......??????😂🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο στόχος φέτος το καλοκαίρι είναι ένας!! Να προσγειωθούν πρόβατα στην ταράτσα μου, από ανεμοστρόβιλο. ΑΥΤΟ ΝΑΙ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Στο οτι δεν θα εχει παντου ζεστη . 

..... ποτέ δεν έχει παντού την ίδια ζέστη ..... ακόμη και τον Αύγουστο τα νησάκια μιά χαρά δροσίζονται με τις μεσημεριανές μπουκαδούρες ...... 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ο στόχος φέτος το καλοκαίρι είναι ένας!! Να προσγειωθούν πρόβατα στην ταράτσα μου, από ανεμοστρόβιλο. ΑΥΤΟ ΝΑΙ!!!

..... θα με στείλεις στα επείγοντα .......χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχσχσχχαχχαχαχ!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Λυσσαξες με τις βρωμολιμνες και τις λασπες. 

Ο καυσωνας θα ληξει με ξηρα αστραποβροντα. 

Να μαθεις.

ΛΙΜΝΗΗΗΗΗΗΗ

Πώς φαίνεται η λίμνη των Ιωαννίνων πάνω από τα σύννεφα; Δείτε ένα ...

11 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... θα με στείλεις στα επείγοντα .......χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχσχσχχαχχαχαχ!!!!!!!!!

Καλύτερα από εμένα παρά από κορωναιό Άγγελε. χεχεχε

 

 

 

Ωραία λίμνη στις άπειρες ώρες, αν και θα την ήθελα εικονικά λίγο πιο ανατολικά και ένα 6ωρο καθυστερημένη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ο στόχος φέτος το καλοκαίρι είναι ένας!! Να προσγειωθούν πρόβατα στην ταράτσα μου, από ανεμοστρόβιλο. ΑΥΤΟ ΝΑΙ!!!

...... κάτι τέτοιο ....?????

Are you kidding? Goats on roofs in the Rhondda - BBC News

goats on the roof Stock Photo: 33369855 - Alamy

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...... κάτι τέτοιο ....?????

Are you kidding? Goats on roofs in the Rhondda - BBC News

yep. Το καλό είναι ότι δεν έχουμε σκεπή, αλλά ταράτσα με κάγκελα, άρα ότι μπαίνει δεν βγαίνει😂

Οπότε μια χαρά θα έχουμε και φαγάκι. Βέβαια, αν έπεφταν από ψηλά, μάλλον δεν θα έβλεπα και την πιο όμορφη εικόνα στην ταράτσα μου😨

 

Αυτά παίδες, καληνυχτώ. Καλός φαίνεται να βγαίνει ο μέσος όρος. Byeeee. !

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και εσύ λύσσαξες με τον καυσωνούλη σου την μασχαλοβρωμιά και τα κουνούπια. Όχι, φέτος θα έχει καλοκαίρι αλλά 2018.

Πωπωπωπω μπορώ άραγε να το ξαναζήσω στον ξυπνιο μου? Δε κρατιέμαι σου λέω.. ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ 2018 😍 ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΓΛΥΚΟ!!!

51 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Λυσσαξες με τις βρωμολιμνες και τις λασπες. 

Ο καυσωνας θα ληξει με ξηρα αστραποβροντα.

... στη χειρότερη περίπτωση φυσικά.. στη καλύτερη δηλ. θα λήξει με την πιο επικ γιδοσυναυλία της χρόνιας ως τώρα..... για την ωρα κι όπως είναι προγραμματισμένο, τραγουδούν τα δυνατά αστραπόβροντα μαζί τις τρελολασπουλίτσες !!! 😜 Σκεφτόμαστε θετικά.... δε πρέπει να το χάσουμε με τίποτα αυτό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Φέτος για 1η φορά χαίρομαι πολύ με τη θερμή εισβολή στα μέσα του Μάη. 

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Ο στόχος φέτος το καλοκαίρι είναι ένας!! Να προσγειωθούν πρόβατα στην ταράτσα μου, από ανεμοστρόβιλο. ΑΥΤΟ ΝΑΙ!!!

Χαχαχαχαχ κι αμα δηλαδή ατυχήσω, μπορώ να αγοράσω καμιά από κανα shop για παρηγοριά στον πονο μου?🤣

Αχ βρε Μιχαήλ, καληνυχτώ.. που θα πάει.. μου 'χουν λείψει πολύ οι άτιμες.......

Edit: Α καλά χαχα οτι θέλω λέω.... εγω λεω για τις γνωστες μας γιδες!

Αν και δε το εχω βιωσει, γνωστο σε εμένα το φαινόμενο αφου ειχα διαβασει για την ύπαρξή του από παλιότερα... θυμόμουν για βατραχια κυρίως....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

Αυτη η Μικρα Ασια τι καυσωνομανα που ειναι!!!

Α ρε τι μας πηραν οι Τούρκοι!!

Οι Τουρκοι γιατρε μου γενικως μας παιρνουν πολλα...Χιονια,κρυα,ασταθειες το καλοκαιρι...Εδαφη,νησια στο αιγαιο..Αλλα και π...ες....Τις καλυτερες παιρνουν...🤩🙊Καλημερα σε ολους..Καλη Κυριακη!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Και κατι τελευταιο..Για τον καυσωνα δεν εχω να προσθεσω κατι..Ειναι δεδομενος και για την εποχη θα ειναι απο τους πιο ισχυρους που εχουμε βιωσει..Και επισημαινω..Για την εποχη!!!Δεν ειναι συνηθες να βλεπεις μεσα μαη +25 στα 850!!

Απο κει και περα τιποτα δεν ειναι βεβαιο. Καθε μερα κερδιζει εδαφος το σεναριο να εχουμε μια αποτομη και ισως εντυπωσιακη πτωση μετα τις 18 μαη αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα συνδυαστει με ασταθεια και φαινομενα..

Αρχικα δεν θελουμε τον οποιον αυλωνα να σκασει πανω μας αλλα δυτικα. Κατα δευτερον και το πιο ευνοικο σεναριο θα ηταν να μην ειχαμε καν καταβαση αυλωνα αλλα την ελευση και μονο μιας ψυχρης λιμνης στην χωρα μας..Συμφωνα με τα τελευταια τρεξιματα δυστυχως η δημιουργια λιμνης στην περιοχη μας ως σεναριο απομακρυνεται...Κερδιζει εδαφος η καταβαση αυλωνα αλλα τουλαχιστον οπως προανεφερα να σκασει δυτικα και οχι πανω μας..Αλλιως θα εχουμε λιγα φαινομενα προσκαιρα και αυτα κυριως σε κεντρικη και βορεια χωρα.. 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Και κατι τελευταιο..Για τον καυσωνα δεν εχω να προσθεσω κατι..Ειναι δεδομενος και για την εποχη θα ειναι απο τους πιο ισχυρους που εχουμε βιωσει..Και επισημαινω..Για την εποχη!!!Δεν ειναι συνηθες να βλεπεις μεσα μαη +25 στα 850!!

Απο κει και περα τιποτα δεν ειναι βεβαιο. Καθε μερα κερδιζει εδαφος το σεναριο να εχουμε μια αποτομη και ισως εντυπωσιακη πτωση μετα τις 18 μαη αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα συνδυαστει με ασταθεια και φαινομενα..

Αρχικα δεν θελουμε τον οποιον αυλωνα να σκασει πανω μας αλλα δυτικα. Κατα δευτερον και το πιο ευνοικο σεναριο θα ηταν να μην ειχαμε καν καταβαση αυλωνα αλλα την ελευση και μονο μιας ψυχρης λιμνης στην χωρα μας..Συμφωνα με τα τελευταια τρεξιματα δυστυχως η δημιουργια λιμνης στην περιοχη μας ως σεναριο απομακρυνεται...Κερδιζει εδαφος η καταβαση αυλωνα αλλα τουλαχιστον οπως προανεφερα να σκασει δυτικα και οχι πανω μας..Αλλιως θα εχουμε λιγα φαινομενα προσκαιρα και αυτα κυριως σε κεντρικη και βορεια χωρα.. 

Ετσι ακριβως!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...... συμφωνώ απόλυτα ..... άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε όχι στη Νορβηγία ..... γκρίνια για τη γκρίνια !!!!!!

Ναι είναι πολύ συνηθισμένο 25 βαθμοί στα 850 μέσα Μαϊου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

Έπρεπε να ήμουν ευχαριστημένος με τα άχρηστα ξεροκρυα και τον βοριά που θα έτρωγα τέλη Μάρτη;  

Τώρα είμαστε λίγο πριν το καλοκαίρι, ζέστη θέλουμε. 

Δεν είμαστε λίγο πριν το καλοκαίρι. Σχεδόν ένα μήνα πριν είμαστε. Τώρα να είχαμε μέχρι 27-28 βαθμούς, μια χαρά είναι. 25 στα 850 τόσο νωρίς είναι πάρα πολύ μεγάλη ανωμαλία..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά αφού ο καύσωνας κλείδωσε το μονο που μένει είναι να έχουμε ασταθειες και όχι βροχοσυστημα με κρύο......

ΥΓ: Ακόμη δεν ανοίγει το meteociel πραγματικά έχω μείνει πολύ πίσω στον καιρό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως για μετά δεν βλέπω κανένα κρύο που λέτε. Στα κλιματικά είναι ο μέσος όρος, με κάποια σενάρια μέχρι και 2 3 βαθμούς πιο κάτω..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι περισσότεροι είναι τρολ. Παρά τα 25αρια στα 850, είμαστε νωρίς χρονικά, όποτε περιμένω μέχρι 35-37 στη Λάρισα και σε άλλες ύποπτες πόλεις και οι υπόλοιποι μέχρι 32..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εγώ πάντως για μετά δεν βλέπω κανένα κρύο που λέτε. Στα κλιματικά είναι ο μέσος όρος, με κάποια σενάρια μέχρι και 2 3 βαθμούς πιο κάτω..

Σωστα..Κανεις δε μιλησε για κρυο..Προφανως..Εγω τουλαχιστον ανεφερα ενδεχομενη πτωση που ισως να ειναι και εντυπωσιακη..Και απο τους 25 στα 850 να παμε στους 12-13 δεν το λες και μικρη πτωση...Αλλα σιγουρα απο δω και περα κρυο δεν προκειται να ξανανοιωσουμε και δεν χρειαζεται στην τελικη.....Αντε σας χαιρετω..

Η καραντινα ελαβε τελος και φευγουμε σε λιγο για το αρκουδομερος που λεγεται κρυονερι...Φιλια σε ολους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...