Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..... αυτή την ώρα έχουμε 29.2 C με ελαφρύ ΒΑ και υγρασία 45 % ....... θεωρώ ότι είναι πολύ καλά για την περίοδο που διανύουμε ...... μέγιστη πιάσαμε 30.5 C .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... καλημέρα και καλή εβδομάδα και από μένα ...... τώρα η θερμοκρασία άγγιξε τους 30 C  με υγρασία 40 % .......ελάχιστη το πρωί 23.5 C .....

..... και κάτι αρκετά ενδιαφέρον .....  ..... η δολίνη Βαθύσταλο στα 1800 μέτρα σχεδόν στον Παρνασσό με την απουσία ανέμου  την ξαστεριά και τη μορφολογία της περιοχής είναι ιδανικά για να κάνουν την θερμοκρασία να υποχωρήσει σε επίπεδα.....χειμώνα.......!!!!!......και έτσι στις 02.48 στις 20 Ιουλίου στο Βαθύσταλο Παρνασσού η θερμοκρασία ήταν στους 0 βαθμούς Κελσίου .......

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

...... η τοποθέτηση σταθμών σε τέτοια επιλεγμένα σημεία με μεγάλο ενδιαφέρον είναι αντικείμενα μελέτης και καταγραφής δεδομένων για τα διάφορα μικροκλίματα κάθε περιοχής και την κατανόηση τοπικών φαινομένων που παλαιότερα ήταν άγνωστα........τασος κουρτζιακης

ΥΓ..... στις 06.00 το πρωί έπεσε στην ελάχιστη της ημέρας - 1,6 C .....!!!!! ....

Επεσε και αλλο μετα η θερμοκρασια εκει. 

-1,6 βαθμοι στις 5:59 στον σταθμο.Υψομετρο 1780 μετρα.

https://penteli.meteo.gr/stations/vathistalos/

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Επεσε και αλλο μετα η θερμοκρασια εκει. 

-1,6 βαθμοι στις 5:59 στον σταθμο.Υψομετρο 1780 μετρα.

https://penteli.meteo.gr/stations/vathistalos/

 

..... το γράφω στο ΥΓ.....🙄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... το γράφω στο ΥΓ.....🙄

Ναι το ειδα αλλα εχεις την ταχυτητα του φωτος στις απαντησεις......👍

πηγα να το γραψω αλλα μου ηρθε ειδοποιηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... πριν από λίγα λεπτά .....δροσιά στον καταρράκτη του Πλατανιστού (περιοχή Καβοντόρου) ..... (φωτογραφία: Ειρήνη Ρεγκούκου) ......

Η εικόνα ίσως περιέχει: φυτό, δέντρο, υπαίθριες δραστηριότητες, φύση και νερό

...... για βουτιές στον καταρράκτη...Πλατανιστός.......

Η εικόνα ίσως περιέχει: δέντρο, φυτό, υπαίθριες δραστηριότητες, νερό και φύση
 

..... αμέσως δρόσισε μόλις τις ανέβασα ...... 😋 .... πέσαμε στους 28.5 C με 47 % υγρασία .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mεγιστες σημερα

Ζωγραφου 200μ 32.6 

Παος Καλαβρύτων 640μ 31.2

Καλάβρυτα 730μ 30.7

Ποταμος Κέρκυρας 0μ 28.9

 

Εδω τώρα 30.5 και 49% υγρασία... Πεθαινω με την υγρασία.... Προτιμώ 43 βαθμους και 5% υγρασία πάρα 30 και 80%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζεστούλα καλοκαιρινή σήμερα στο χωριό μου την Χόχλια, όσον αφορά την μέγιστη Τ....έφτασε τους 27οC….είχα πει το πρωί ότι η ελάχιστη ήταν 10,5οC….πολύ καλές οι συνθήκες πλέον!!

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, δέντρο, βουνό, φυτό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα κλικ πριν τους 33 βαθμους 32.9 μεγιστη για σημερα....μολις επεστρεψα....καλα ειναι αν σκεφτουμε οτι μιλαμε για την καρδια του καλοκαιριου 20 Ιουλιου μεχρι 15 Αυγουστο ο.τι κανει....

28.3 τωρα κ φυσαει ενα αερακι ΝΝΔ....

Επεξεργάστηκε από kouvanos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια 20,8 - 30,7οC η κύμανση σήμερα....26,4οC τώρα , με 40% υγρασία....ελαφρώς τσιμπημένη λίγο σήμερα.....32,9οC στο Αγρίνιο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26.5 με 71% υγρασια....μονο σε μερη που φυσαει ρευμα στεκεσαι αλλιως πεθανες απο δυσφορια....το σκεφτομαι σημερα για αιρκο...20 Ιουλιου εφθασε να κανει σεφτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

https://www.protothema.gr/greece/article/1028359/oraiokastro-fotia-koda-ston-oikismo-galini/

Να τα μας... Τα έλεγα εγώ, 24% υγρασία έγραψε ο σταθμός μου αργά το μεσημέρι και με 33 βαθμούς δεν είναι δύσκολο να συμβεί το κακό... 8 χιλιόμετρα από το σπίτι μου

Έχει σβησει...Στους 26.2 το Ωραιοκαστρο

29.5 στο διπλανό μας Κορδελιό και στους 28.3 το Κεντρο 

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Είσαι σίγουρος?? Συνέχεια ακούγονται αεροπλάνα στη περιοχή 

http://www.thestival.gr/society/police/item/536359-thessaloniki-esbise-i-fotia-sti-galini-foto-video

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... 26 C τώρα με υγρασία 50 % .....

......Λιόγερμα στην παραλία Λειβαδακια Σέριφος.... πολύ ζέστη δεν κουνιέται φύλλο......Τάκης Παπαγιάννης 

Η εικόνα ίσως περιέχει: ωκεανός, ουρανός, δέντρο, νερό, σύννεφο, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

..... και από Σαμοθράκη ....ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΚΡΗΣ

Η εικόνα ίσως περιέχει: ωκεανός, ουρανός, λυκόφως, υπαίθριες δραστηριότητες, φύση και νερό

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

26.5 με 71% υγρασια....μονο σε μερη που φυσαει ρευμα στεκεσαι αλλιως πεθανες απο δυσφορια....το σκεφτομαι σημερα για αιρκο...20 Ιουλιου εφθασε να κανει σεφτε

Εγώ έχω κάψει ήδη καμία 200αρια ευρώ χωρίς να έχουμε καλοκαίρι.... 

Μετρημένες μέρες στο ένα χέρι δεν έχω βάλει κλιματισμό από μέσα Μαιου

25.3 τώρα και 69% υγρασία... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις επόμενες ώρες κλείνουμε 14 ημέρες χωρίς βροχή εδω (δεν παίρνω ως βροχή τις 29 -ανά τ.μ.- σταγόνες του Σαββάτου...)

Κορδελιό (ΕΑΑ) και Κεντρο (meteothess.gr) 28.2 τωρα

Ωραιοκαστρο 24.2 (meteokastro.gr)

Το ΝΟΗΣΙΣ νότιο ανατολικά της πόλης στους 25.1 (ΕΑΑ) 

Καλαμαρια 25.7 (ΕΑΑ) 

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aυτή την ώρα στην Ευρυτανία....

Χόχλια 16,8οC…..

Αγ.Τριάδα 18οC 61% και ΝΑ.....

Ποταμιά 16,4οC 86% και ΑΒΑ....

Καρπενήσι 18,6οC 58% και ΒΒΔ....

Μυρίκη 18,5οC 74% και ΑΝΑ....

Προυσός 17,5οC 55% και Δ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 μερες τα κλιματιστικά μου δουλεύουν 24 ώρες το 24ωρο λόγω της υγρασίας.... 

Ευτυχώς ξαναγύρισε βοριας... 23.8 ελαχιστη έγραψε ο σταθμος μου στην ταρατσα... 25.3 τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλυτερα φαινεται σημερα θερμοκρασιακα η μερα σε σχεση με χθες,με το ζορι κοντα στους 28 τωρα και καποιες παροδικες συννεφιες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα με ενάμιση βαθμό κάτω από χθες είμαστε σήμερα.... 31.1 μέγιστη προς το παρων με το βορια να δίνει ριπες στα 35χλμ/ωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...