Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσο μας.εχει καλομαθει το φετινο καλοκαιρι...κ ο Ιουλιος συγκεκριμενα...

Σημερα κι εγω να πω την αληθεια αισθανθηκα ζεστη κ καπως δυσφορια...πεσμενο το μελτεμακι τσιμπησε λιγο η υγρασια...

Και εχει μολις 30.5 !!!!! ενω μεγιστη σημειωθηκε καποια στιγμη νωριτερα ακριβως 32....

Ειμαστε 5-8 ολοκληρους βαθμους κατω οχι αππ τα κλιματικα αλλα απο αυτα που μας ειχαν συνηθισει τα περασμενα καλοκαιρια ο Ιουλιος κ.ο Αυγουστος...

Εκτεταμενα 35-37αρια κ.καπου καπου ενας 4ημερος καυσωνας με 40-42αρια και ελαχιστες φρικιαστικες ανω των 28-29 βαθμων μες.στα μπετα....αιρκο.24/24 να μην τα.πολυλογω και κουραζω...

Φετος στην πιο περιεργη χρονια λογω κ κορωνοιου θαρρεις κ.η Φυση μπηκε σε μια παλιακη κανονικοτητα.....ηπιο ακρως νορμαλ ελληνικο καλοκαιρι δεκαετιας 70 80.με.καθημερινες ασταθειες στα ηπεριωτικα.κ ειδικα Μακεδονια Θρακη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Καλησπέρα έχει βγάλει πολλές αναπτύξεις και έχει και ζέστη 

20200719_143453.jpg

Μεγαλογαιοκτήμονας,χτυπάς εμάς τους μικροπαραγωγούς ....!!!Ωραία ρυάκια πάντως😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6η συνεχόμενη μέρα χωρίς 30αρι το κέντρο ενώ έχουμε δύο 30αρια τις τελευταίες 12 ημερες (σαν προαναγγελία αγώνα της Σούπερ λιγκ ακούστηκε, χάχα) 

22.3 - 28.3 σήμερα...Στους 27.8 τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bill snow είπε:

κοντα εισαι ελα για ενα καφε.😁π.χ στο στενο με τις καφετεριες διπλα στο ποταμακι με τον μικρο καταρρακτη😋

alhepyr.jpg

aX0Qcl3.jpg

Ρε Μπιλαρε για πες μου...Εχει ακομα σκιουρακια στο σημειο...Πριν πολλα πολλα χρονια ειχα φιλοξενηθει στην Παναγιτσα...Ενα γραφικο χωριο πανω απο την λιμνη Βεγοριτιδα...Στους προποδες του Βορρα...

Οταν καποια στιγμη πηγαμε βολτα στην Εδεσσα επαθα πλακα..Καθισαμε για ποτακι στην πλατεια στο σημειο που ειναι οι καταρρακτες..Καποια σκιουρακια ειχαν προσαρμοστει στην παρουσια του ανθρωπου...δεν μασαγαν πουθενα ..Ανεβαιναν πανω στα τραπεζια και παιρνανε ξηροκαρπια..Εκει κολλησα με την γυναικα μου με δαυτα και πηραμε ουκ ολιγα αργοτερα...Τα χαμε αρκετα χρονια...Το τελευταιο ψωφησε το 2019..Τρομερη η Εδεσσα..Πανεμορφη πολη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Ρε Μπιλαρε για πες μου...Εχει ακομα σκιουρακια στο σημειο...Πριν πολλα πολλα χρονια ειχα φιλοξενηθει στην Παναγιτσα...Ενα γραφικο χωριο πανω απο την λιμνη Βεγοριτιδα...Στους προποδες του Βορρα...

Οταν καποια στιγμη πηγαμε βολτα στην Εδεσσα επαθα πλακα..Καθισαμε για ποτακι στην πλατεια στο σημειο που ειναι οι καταρρακτες..Καποια σκιουρακια ειχαν προσαρμοστει στην παρουσια του ανθρωπου...δεν μασαγαν πουθενα ..Ανεβαιναν πανω στα τραπεζια και παιρνανε ξηροκαρπια..Εκει κολλησα με την γυναικα μου με δαυτα και πηραμε ουκ ολιγα αργοτερα...Τα χαμε αρκετα χρονια...Το τελευταιο ψωφησε το 2019..Τρομερη η Εδεσσα..Πανεμορφη πολη..

εχει σκιουρακια παντου.στο σιδ.σταθμο,στο παρκο - καφε καταρρακτες-στο παρκο-αναψυκτηριο κιουπρι και σε αλλα σημεια.αγαπαν τα μεγαλα δεντρα και κανουν εφορμησεις οταν μυριστουν φαγητο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bill snow είπε:

κοντα εισαι ελα για ενα καφε.😁π.χ στο στενο με τις καφετεριες διπλα στο ποταμακι με τον μικρο καταρρακτη😋

alhepyr.jpg

aX0Qcl3.jpg

...... που ζείτε και εσείς ρε Bill......μες την υγρασία ..... μες τη ''ζούγκλα'' ..... απορώ πως την παλεύετε ....😜 ..... υπομονή φίλε ...... υπομονή ......😋......συμπάσχω .....!!!!!!.....😂🤣

ΥΓ..... να μην αναφέρω το τι τραβάτε μ'αυτά τα τέρατα του δάσους που σας τρώνε τους ξηρούς καρπούς ενώ εσείς χαλαρώνετε ......🤪

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...... που ζείτε και εσείς ρε Bill......μες την υγρασία ..... μες τη ''ζούγκλα'' ..... απορώ πως την παλεύετε ....😜 ..... υπομονή φίλε ...... υπομονή ......😋......συμπάσχω .....!!!!!!.....😂🤣

χαχα υπομενω ο δολιος τι να κανω😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bill snow είπε:

χαχα υπομενω ο δολιος τι να κανω😋

..... έτσι .... έτσι .....!!!!!!....... χρειάζεται καρτερία όταν ζείς σε τόσο απάνθρωπα μέρη .....😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... έτσι .... έτσι .....!!!!!!....... χρειάζεται καρτερία όταν ζείς σε τόσο απάνθρωπα μέρη .....😋

ναι ναι να φανταστεις οταν παω για ποτο παιρνω και σφεντονα μαζι μου να διωχνω τα τερατα.😋που ζαχαρωνουν τα ξηροκαρπια μου χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Μεγαλεια!!!Το πρωτο βουνο που ανεβηκα ηταν ο Ψηλορειτης και ακολουθησαν τα Λευκα Ορη...Βλεπεις η μητερα μου ειναι απο ρεθυμνο και βολευε..Ημουν δεν ημουν 20 χρονων...Ωραια βουνα και ωραιες διαδρομες ειδικα στα λευκα Ορη. Απο τον Ομαλο και πανω σε πιανει δεος!!!Αν και νησι η Κρητη διακρινεται για τις ορεινες περιπλανησεις της...Αλλωστε και τα δυο αυτα βουνα ειναι στα 2456 και στα 2453...

 

...... στις Πάχνες ανέβηκα το 2006 ..... εντελώς απόκοσμο τοπίο ..... απίστευτα εξωγήινο ..... κουβάλισα και μιά κατάλευκη γκουμουτσόπετρα γύρω στα 10 kgr από την κορυφή  και την έχω σπίτι μου ......χαχαχαχαχαχαχα......

..... στον Τίμιο Σταυρό (Ψηλορείτη) όμως δυστυχώς δεν έχω πάει ..... ακόμα ...... ...... σαν την Κρήτη δεν έχει  νησί στην Ελλάδα......!!!!!!!.....(..... και δεν μην είμαι από εκεί .....)

...... κατά τα άλλα ζεστούλα με 29.2 C τώρα και υγρασία 45 % ...... αλλά καλοκαιράκι είναι .... μέσα στο πρόγραμμα .... όλα καλά.....!!!!!!!

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... έτσι .... έτσι .....!!!!!!....... χρειάζεται καρτερία όταν ζείς σε τόσο απάνθρωπα μέρη .....😋

εδω χτες προς το τελος της πρωτης μπουκας βροχης[εριχνε ακομα] και μολις εχω παραγγειλει μετα τον καφε βαρελισια μπυρα με το που ηρθαν τα ξηροκαρπια εβγαλα διακριτικα το οπλο[σφεντονα] γαιτι οι εχθροι ηταν πανω απο τα κεφαλια μας στα κλαδια 2 τερατωδων πλατανιων😋

ZQZYUEu.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σόρρυ για το άσχετο αλλά θα το πω.... 

Πραγματικά υπέροχη η Έδεσσα.... Τη λατρεύω.... Έχω να πάω πολλά χρόνια αλλά στην πρώτη ευκαιρία θα έρθω.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Σόρρυ για το άσχετο αλλά θα το πω.... 

Πραγματικά υπέροχη η Έδεσσα.... Τη λατρεύω.... Έχω να πάω πολλά χρόνια αλλά στην πρώτη ευκαιρία θα έρθω.... 

..... καλά τι σ'αρέσει απ'αυτό το μέρος ..... ??????.......τα υπέροχα βουνά του , τα νερά του , το πράσινο του ...... τι απ'όλα ...... ???????......😋..... απορώ τι του βρίσκεται ..... εμένα δεν μ'αρέσουν καθόλου αυτά τα μέρη...... προτιμώ την σιγουριά της τσιμεντούπολης και το καθαρό καυσαέριο να σου χαϊδεύει τα ρουθουνιά..... τέλεια .....!!!!!......🤪

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιχαλίζει με χοντρές σταγόνες...υ.γ. Από ανατολικά κάτι οργανώνεται και βροντάει...

20200719_181801.jpg

20200719_182427.jpg

Επεξεργάστηκε από kilkis1989
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... πρωινή photo από  τα Ασκύφου Σφακίων, το πιο βροχερό χωριό της Ελλάδας για το έτος 2019 με πάνω από 3000mm βροχής - χιονιού....... Λευκά Όρη - Χανιά Κρήτης

Η εικόνα ίσως περιέχει: βουνό, ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... σημερινές photos από Εύβοια ......

...... από παραλία Ν.Στύρων .....

Η εικόνα ίσως περιέχει: ωκεανός, ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες, νερό και φύση

...... σούρουπο στην Ψιλή Άμμο Καρύστου .......

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, ωκεανός, δέντρο, σύννεφο, υπαίθριες δραστηριότητες, νερό και φύση

...... χθεσινό ηλιοβασίλεμα από τη Μεγάλη Άμμο Μαρμαρίου ..... (M.V.B. για φέτος 😀.... μετά τον πρωταγωνιστικό ρόλο στο φετινό spotάκι του ΕΟΤ για τον τουρισμό .....).....

Η εικόνα ίσως περιέχει: ωκεανός, ουρανός, λυκόφως, υπαίθριες δραστηριότητες, φύση και νερό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Φρικτή ατμόσφαιρα έξω με τον βρωμονοτια 

Screenshot_20200719-213045.jpg

εμένα δροσιά μου φαίνεται αυτό.

προχθές είχαμε  26 βαθμούς με πάνω από 80 % σχετική υγρασία και ήταν άνετο απόγευμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

εμένα δροσιά μου φαίνεται αυτό.

προχθές είχαμε  26 βαθμούς με πάνω από 80 % σχετική υγρασία και ήταν άνετο απόγευμα

Εδώ που είμαι πάνω από 35% υγρασια έχει να ανέβει πολυυυυυυυ καιρο

Φυσικά τώρα δουλεύω φουλ κλιματιστικά και δεν ξεμυταω εξω

Και ρε συ Μιχαήλ εννοείται πως με 26 βαθμους και 80 υγρασια ΔΕΝ είναι άνετο το απογευμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά από 15  περίπου  ημέρες έπιασε πάλι 30 βαθμούς ο σταθμός στο χωριό ( 30,4 για την ακρίβεια) αφού ο βοριάς μόλις που έφτασε τα 30km/h . 

Επιστροφή στο Κρυονέρι το απόγευμα με την Θ αυτή την στιγμή στους 20,5 βαθμούς .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...