Jump to content
[weathermaniac]

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Βρε παιδιά πάρτε το απόφαση ότι και ο Σεπτέμβρης είναι κατά το μεγαλύτερο μέρος του καλοκαιρινός μήνας και να μην περιμένουμε να τελειώσει το καλοκαίρι μόλις τελειώσει ο Αύγουστος. Να πάει πρώτα 20 Σεπτεμβρίου και βλέπουμε..

Αυτό ακριβώς! Απορώ γιατί όλοι θεωρούν ότι το καλοκαίρι τελειώνει 31 Αυγούστου! Πάντα 20/9 τελειώνει το καλοκαίρι στο μυαλό μου! Από τις 20/9 και μετά αρχίζουν τα πρωτοβρόχια και να σου πω και τη γνώμη μου αυτό είναι πολύ θετικό. Εγώ είμαι γεννημένος 9 Σεπτεμβρίου και πάντα τα θεωρώ καλοκαιρινά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Για εμένα η απόλυτη κακοκαιρία  Σεπτέμβρίου είναι αυτή εδώ:

anim_xlf0.gif

 

τρεις μέρες, 9 καταιγίδες...  wall clouds shelf clouds ασύλληπτα ηλεκτρικά, ανεμοστρόβιλοι.. Λείπεις...

Ο χειρότερος Σεπτέμβρης ήταν εκείνος και ψυχρός και βροχερός. Να μου λείπει τέτοιος Σεπτέμβρης!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκατ@ και το βραδινό ευρωπαικό. 

παλεύεται τελικά😅

ECM1-168.GIF?30-0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν μου αρεσει ο μ.ο. του ευρωπαικου, ετσι απλα καιει το 1ο δεκαημερο του Σεπτεμβρη με θερμοκαρσιες πανω απο τα κλιματικα για οσο φτανει το τρεξιμο δυστυχως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χάος από τα μοντέλα ότι να ναι από τρέξιμο σε τρέξιμο φυσικά τα περισσότερα σενάρια είναι εφιαλτικά για την συνέχεια .  ... ας ελπίσουμε σε σταδιακή αλλαγή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Χάος από τα μοντέλα ότι να ναι από τρέξιμο σε τρέξιμο φυσικά τα περισσότερα σενάρια είναι εφιαλτικά για την συνέχεια .  ... ας ελπίσουμε σε σταδιακή αλλαγή 

9 Σεπτεμβρίου τι καιρός, τι άνεμοι και τι θερμοκρασία αναμένονται για Θεσσαλονίκη και κεντρική Μακεδονία; Αχ μακάρι να κάνει 33οC ή και παραπάνω και φουλ ηλιοφάνεια!!! Σε 38 λεπτά θα έχω μια πρώτη εικόνα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι έτσι όπως είδα τα ensemble στο 12αρι μου πέρασε μια σκέψη απ' το μυαλο... στα 850 hPa μου βγαίνει μία λιγούρα για εκείνο το 10....... εσείς το λιγουρευστεεεε???

Για να δουμε λοιπόν τι θα φάμε κι ετούτο το Σεπτέμβρη! Γεγονός είναι πως συνήθως απ' τις 20 του μήνα κι έκτοτε, έρχεται για να μείνει η αισθητή αυτή πτώση της Τ, σε κατα κύριο λόγο φθινοπωρινά πλαίσια..... τουλάχιστον για εδώ... δε το αμφισβητούμε αυτό... είμαστε οπλισμένοι με υπομονή, αλλά οι λιγούρες είναι λιγούρες και γίνονται πιο έντονες συνήθως τέτοια εποχή.... συνεπώς καλοδεχούμενη για εμένα η οποιαδήποτε πτώση της Τ, η οποιαδήποτε λίμνη ή ότι άλλο λάχει να μας φέρει από απλές βροχές μέχρι γιδοφαγοπότι να γουσταρουμε!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

9 Σεπτεμβρίου τι καιρός, τι άνεμοι και τι θερμοκρασία αναμένονται για Θεσσαλονίκη και κεντρική Μακεδονία; Αχ μακάρι να κάνει 33οC ή και παραπάνω και φουλ ηλιοφάνεια!!! Σε 38 λεπτά θα έχω μια πρώτη εικόνα!!!

Κανένας δεν ξέρει από τώρα τι καιρό θα κάνει 9 Σεπτέμβρη .....3-4 μέρες νωρίτερα θα ξέρουμε γενικά ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

να δούμε αν αύριο αρχίσει η στροφή προς τα καλύτερα σενάρια. Φυσικά δεν θα πάμε στα αρχικά που ήταν φοβερά, αλλά μήπως έχουμε πάλι κάποιο πέρασμα τύπου ούκμου. Για την συνέχεια με τέτοιο αζορικό, προσωπικά περιμένω μια ισχυρή κατάβαση κάπου στην Ευρώπη, το που φυσικά δεν μπορώ να το απαντήσω.

 

18αρι αικον. ελάχιστη βελτίωση. ϊσως είναι το μοντέλο που πάντα καταφέρνει να δείχνει το χειρότερο δυνατό σενάριο. Ειλικρινά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Απ' ότι κατάλαβα Μιχαήλ φέτος το καλοκαίρι το αικον σάρωσε.σωστα?...

Όχι ακριβώς Βαγγέλη. Μάλλον θα έλεγα ότι του ταιριάζει η φράση στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Όχι ακριβώς Βαγγέλη. Μάλλον θα έλεγα ότι του ταιριάζει η φράση στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος..

Όπως και να χει Μιχαήλ δεν φαίνεται ο Σεπτέμβριος να είναι όπως τα προηγουμενα χρόνια.Ο αζορικος δείχνει να κάνει μεγάλο μπλοκ και προς σκάνδιναβια και αυτό μπορεί να φέρει οριστικό τέλος στο ας το πούμε καλοκαίρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Όπως και να χει Μιχαήλ δεν φαίνεται ο Σεπτέμβριος να είναι όπως τα προηγουμενα χρόνια.Ο αζορικος δείχνει να κάνει μεγάλο μπλοκ και προς σκάνδιναβια και αυτό μπορεί να φέρει οριστικό τέλος στο ας το πούμε καλοκαίρι.

ίσως να αργίσει λίγο Βαγγέλη, αλλά νομίζω θα κάνει εκκωφαντικό θόρυβο ο ερχομός του φθινοπώρου ειδικά όταν βλέπω τέτοια μπλεδάκια σε γροιλανδία με τέτοιο Αζορικό [τέτοια θέλω το χειμώνα]

gfs-0-192.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ίσως να αργίσει λίγο Βαγγέλη, αλλά νομίζω θα κάνει εκκωφαντικό θόρυβο ο ερχομός του φθινοπώρου ειδικά όταν βλέπω τέτοια μπλεδάκια σε γροιλανδία με τέτοιο Αζορικό [τέτοια θέλω το χειμώνα]

gfs-0-192.png?18

Στην ουσία από τον Μάρτιο και μετά έχουμε την ίδια κυκλοφορία που δείχνει να ακολουθεί και ο Σεπτέμβριος στην είσοδο του.Και συμφωνώ ότι το φετινό ισχνό καλοκαίρι θα τελειώσει με θορυβο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Βαριέμαι... 

Τραγικος ο τζίφος. 

Να μην βαριέσαι ..καλοκαίρι ζάχαρη περάσαμε.😎😀..και οι διατάξεις δεν προδιαθέτουν για καλοκαιρινή συνεχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ευρωπαϊκό αικον ουκμο χειρότερα από εχθές... Τζιφός Τζεμ μόνα τους..

Μιχάλη δυστυχώς έτσι όπως τα λες ειναι και καποια βελτίωση που ήλπιζα σήμερα δεν τη βλέπω δυστυχώς...δεν πειράζει πάμε για άλλα με την ελπίδα να αλλάξει η κατάσταση μετά τα μέσα Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Μιχάλη δυστυχώς έτσι όπως τα λες ειναι και καποια βελτίωση που ήλπιζα σήμερα δεν τη βλέπω δυστυχώς...δεν πειράζει πάμε για άλλα με την ελπίδα να αλλάξει η κατάσταση μετά τα μέσα Σεπτεμβρίου.

ε ήθελα ακόμα μια εευκαιρία πριν φύγω για τα Γιάννενα που είναι 10 του μήνα.. Η εποχή των θερμικών καταιγίδων πλησιάζει στο τέλος της, και εγώ όλο το καλοκαίρι δεν έφαγα ούτε μια καλή καταιγίδα.. Αντ αυτού τώρα που έλειπα από τα Γιάννενα έγινε εκεί ο χαμός... Δεν ξέρω καταδικασμένος είμαι στην μούφα. Να δεις που όταν πάω Γιάννενα θα γίνει χαμός στην Λάρισα... Δεν μπορώ κουράστηκα....

 

και σαν να μην φτάνει αυτό το βρωμοαικον, με το χειρότερο σενάριο χειροτερεύει και άλλο!!! ΚΑΙ ΑΛΛΟ!!! μας πως τα καταφέρνει το βρωμομοντέλο να βγάζει πάντα το χειρότερο δυνατό σενάριο!!!🤬😤

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...