Jump to content
Spyros Snowstorm

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλούτσικη κακοκαιρία από αικον, επηρεάζει μεγάλο μέρος της χώρας. τροπικής υφής, αλλά ανοργάνωτη σε σχέση με τα χθεσινά τέρατα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

μακάρι, υγρός να είναι και όλα τα άλλα έρχονται, καιρικό ενδιαφέρον να υπάρχει. Τελυταίος χειμώνας με la nina 17-18 ο καλύτερος χειμώνας που είχα πέρασει στα Γιάννενα τα τελευταία 6 χρόνια [όχι όμως και στην Λάρισα-έλλειψη πεδινών χιονιάδων]

To κακό με τους υγρούς Χειμώνες είναι ότι έχει μούφα κρύο, και εμείς εδώ έχουμε πρόβλημα, δεν μας φτάνουν οι T. Θα δούμε όμως, ας φύγει η κόλαση πρώτα να ανέβει και η ψυχολογία μας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

To κακό με τους υγρούς Χειμώνες είναι ότι έχει μούφα κρύο, και εμείς εδώ έχουμε πρόβλημα, δεν μας φτάνουν οι T. Θα δούμε όμως, ας φύγει η κόλαση πρώτα να ανέβει και η ψυχολογία μας..

Το ξέρω έτσι είναι. Αλλά είμαι υετολάγνος, και ειδικά εδώ βολεύει πολύ, ακόμα και να μην χιονίσει πχ στα Γιάννενα τα βουνά θα είναι άσπρα από το χιόνι [και όχι απλά άσπρα που φεύγει σε μια εβδομάδα, αλλά αυτό το πάνλευκο σαν κουραμπιές].  Και σε εμένα αυτό μετράει περισσότερο. Σιχαίνομαι την ηλιοφάνεια, σιχαίνομαι το κρύο [απλά το ανέχομαι για να χιονίσει] αλλά και τα 2 μαζί το ξηρόκρυο είναι με διαφορά το χειρότερο μου.. Προτιμώ 35 βαθμους με ήλιο παρά 2 βαθμούς με ήλιο ..

 

 

Κάπως καλύτερα οργανώνεται η διαταραχή στον τζίφο, να δούμε συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Το ξέρω έτσι είναι. Αλλά είμαι υετολάγνος, και ειδικά εδώ βολεύει πολύ, ακόμα και να μην χιονίσει πχ στα Γιάννενα τα βουνά θα είναι άσπρα από το χιόνι [και όχι απλά άσπρα που φεύγει σε μια εβδομάδα, αλλά αυτό το πάνλευκο σαν κουραμπιές].  Και σε εμένα αυτό μετράει περισσότερο. Σιχαίνομαι την ηλιοφάνεια, σιχαίνομαι το κρύο [απλά το ανέχομαι για να χιονίσει] αλλά και τα 2 μαζί το ξηρόκρυο είναι με διαφορά το χειρότερο μου.. Προτιμώ 35 βαθμους με ήλιο παρά 2 βαθμούς με ήλιο ..

 

 

Κάπως καλύτερα οργανώνεται η διαταραχή στον τζίφο, να δούμε συνέχεια.

Απλά εδώ είναι εκνευριστικό γιατί στο κέντρο έχει 2-3 βαθμούς και από τα 100-150 μέτρα του Πηλίου γίνεται χιονοχαμός. Βέβαια εντάξει σε ένα τέταρτο είμαι πάνω, αλλά άλλη αίγλη έχει στην πόρτα σου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρατηρησε κανεις οτι ο τζιφος στο 12αρι βγαζει κατι ψιχουλα.υετο για το Νομο αυριο ξημερωματα??? Με τον πονο μας παιζει ο ατιμος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με το ζόρι να δροσίσει λίγο και πρόσκαιρα ... δεν μας τα λέει καλά ο Σεπτέμβρης και φέτος .... αρχίζει και εξαντλείται η υπομονή ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εννοείται ότι δεν θα πεσουν αυτα τα ελαχιστα υετου που δινει για αυριο ο τζιφος, το στοίχημα είναι ποσο και αν συννεφιάσει στη Χαλκιδα...

Το ICON δε δίνει ούτε σταγόνα...

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπομονη αδερφια...Λογικα θα παρουμε μια γευση απο φθινοπωρο 16-18 του μηνα..Μετα παλι καλοκαιρι αλλα μαλλον ηπιες θερμοκρασιες και εχει ο θεος...Εγω παντως επιμενω οτι γυρω στις 25 θα βγει η πρωτη γενικευμενη διαταραχη της σεζον.Η αισιοδοξια μου διαχυτη..Οφειλεται εν μερει και στην μερικη καταναλωση τσιπουρου,συνοδεια πεθερου...Καλο βραδυ σε ολους...Απλα υπομονη...

Υ.γ..Και οπως λεει και ο Τερζης..

Φθινοπωριασε...Θα ρθει που θα παει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Λεω να βαλω ξυπνητηρι 04.30.Τετοιες ευκαιριες δε θα χουμε πολλες το Φθινοπωρο.🤐

Modele GFS - Carte prévisions

Το Πέραμα έκτος δεν είναι? 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Λεω να βαλω ξυπνητηρι 04.30.Τετοιες ευκαιριες δε θα χουμε πολλες το Φθινοπωρο.🤐

Modele GFS - Carte prévisions

Κλαιωωωωω.....Γειτονακι προλαβαινω να στολισω???Πρεπει να σταλει μην. μεσω του 112 στα μυρμηγκακια....

Μαλλον ο τζιφος ηπιε λιγο παραπανω σε σχεση με μενα..Τζιφος ειναι αυτος και οτι θελει δειχνει...Αντε φιλια παιδες μου...Προσοχη νωρις το πρωι...😜

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επανέφερε το medicane to aicon παραδόξως

icon-0-90.png?12-18icon-0-111.png?12-18

 

πανικός στα κεντροβορειοδυτικά από αικον!! βγεες ετσι!!!!!anim_gcw8.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

επανέφερε το medicane to aicon παραδόξως

icon-0-90.png?12-18icon-0-111.png?12-18

 

πανικός στα κεντροβορειοδυτικά από αικον!! βγεες ετσι!!!!!anim_gcw8.gif

Σε παρακαλω Θεε μου κανε να βγει έτσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερος ο τζίφος, πιο εξασθενημένο, πιο νότια το medicane.. βέβαια αν είχε το καλό σενάριο και το αικον το κακό σενάριο, ο τζίφος θα τούμπιαζε.. Πάμε για αυριανά τρεξίματα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το αικον χοντραινει το παιχνιδι με ισχυρο περασμα σε μεγαλο κομματι του ηπειρωτικου κορμου και στο βα Αιγαιο...Συνεχεια στο πολυ καλο μεταμεσονυχτιο τρεξιμο του λοιπον και στο πρωινο του...

Ο τζιφος απο την αλλη το φερνει και στο πρωινο τρεξιμο και πιο νοτια και πιο εξασθενημενο το συστηματακι..

Αντε να βγαλεις ακρη..Καλη Κυριακη παιδες!!!

Τεραστια βελτιωση και απο το gem..!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άθλια στην προοπτική τα πρωινά τρεξίματα στην συντριπτική τους πλειοψηφία εκτός τζεμ φυσικά που κρατάει για άλλη μια φορά την φήμη του ως του ποιο ψυχρού....και είναι το μόνο που φέρνει πολύ καλή δροσιά στη χώρα μας και την κρατάει ως το τέλος....με το +4 και +5 στα 850 στα βόρεια σύνορά μας για αρκετές μέρες και κάτω από το +10 στη βόρεια χώρα για αρκετές μέρες επίσης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...