Jump to content
Spyros Snowstorm

Ανάλυση χαρτών Σεπτεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι ετοιμάζει το ευρωπαικό.....για μετά τις 18-20 του μήνα.....μακάρι να πέσει η θερμοκρασία οριστικά και αισθητά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πληθαινουν οι ενδειξεις για σταδιακη και οριστικη μεταβαση προς το φθινοπωρο το τριτο δεκαημερο...Βημα βημα..Ας συννεφιασει και ας βρεξει αρχικα στις 16-17 να εξαφανιστει ο ηλιος και εχει ο θεος..Καλο βραδυ σε ολους!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θα μας εξηγησεις Βασιλακη γιατι πρεπει να "ελπιζουμε να σταματησει"?

Ασε και εμένα να δω κανα χιόνι στην Άρτα ρ😢

Και στο ιλιον ο βοριάς άχρηστος άνεμος είναι... Ήλιοθεραπεία κάνουμε.. 

Εσυ φυσικά θέλεις να έχεις βοριά όλο το χρόνο για την περιοχή σου.. Λογικό.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ensembles μόνο σε εμένα δεν έχουν ανανεώσει? Σε καμία ιστοσελίδα (wetterzentrale, meteociel) 

Αν σας έχουν ανανεώσει, αν μπορείτε βάλτε για Θεσσαλονίκη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Ασε και εμένα να δω κανα χιόνι στην Άρτα ρ😢

Και στο ιλιον ο βοριάς άχρηστος άνεμος είναι... Ήλιοθεραπεία κάνουμε.. 

Εσυ φυσικά θέλεις να έχεις βοριά όλο το χρόνο για την περιοχή σου.. Λογικό.. 

Δε θελω βορια ολο τον χρονο.Θελω ΚΑΙ βορια τον χειμωνα για να εχει ολη η χωρα ελπιδες για καλο χιονι.Αρα δεν "ελπιζουμε" οπως λες,αλλα εσυ ελπιζεις απλα για να χιονιστουν τα ορεινα της Αρτας που ετσι κι.αλλιως σ'εναν νορμαλ χειμωνα,χιονιζονται πολυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

3-4 τόνοι; Στο 30 το βάζετε; 😛 Πάντως αέριο for the win..

Σομπα που συνδέεται με τα καλοριφέρ for the win...με 6 κατοστάρικα στα γρεβενα σε μεζονέτα και ζεστη 22 με 23 βαθμους και σομπα χιονι λαμπαααααα😁

Στα του καιρού επιτελους ενα αχνό φως στο τούνελ του ήλιου...Η αν θελετε μια σκοτεινιά στο βάθος στο τούνελ του φωτός του ηλιου.χαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,

Με μια πολύ γρήγορη ματία στα πρωινά τρεξίματα βλέπω ότι όλα σχεδόν τα μοντέλα, τα βασικά που έχουν ανανεώσει, τάζουν μια αλλαγή του σκηνικού μετά τις 18/9 χοντρικά.

Όμως, προσωπικά, λόγω της χρονικής απόστασης κρατάω μικρό καλάθι και θα περιμένω να δω το ΣΚ εάν συνεχίσουν να δίνουν παράμοιους χάρτες προκειμένου να πιστεύψω ότι πραγματικά μπορεί να μπούμε σε πιο φθινοπωρινούς ρυθμούς από τα τέλη του μήνα.

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Καλημέρα! Που μπορούμε να δούμε διαγράμματα; meteociel και ένα άλλο site που μπαίνω δεν δουλεύουν..

Καλημέρα, δεν νομίζω ότι μπορούμε να τα δούμε κάπου γιατι το πρόβλημα καταλαβαίνω ότι είναι από το GFS το οποίο δεν δινει στοιχεια για τα διαγραμματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανε και οι βροχές...... 

Τα δυτικά δέν θα σταματήσουν να ψήνονται...... Όσο ο δυτικός αγνοείται... 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, oasis είπε:

Οι όποιες βροχές φαινόντουσαν εχθές για 15-16 του μήνα εξαφανίστηκαν....

MT8_Athen_ens.png

Μπορείς να βάλεις για Θεσσαλονίκη? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ετοιμάζει δροσερή κατάβαση ο παιος στις 192 ώρες (εννοείται είναι πολύ μακρία για να δώσουμε βάση αλλά μου αρέσει σαν εικόνα και τη βάζω...)

ECE0-192.GIF?11-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα...Πολυ χειροτερα τα πρωινα τρεξιματα σε σχεση με χθες..Τοσο για το διαστημα 16-17 οσο και για την εναρξη του τριτου δεκαημερου...Θα εχουμε πολλες αλλαγες ακομα...Ελπιζω προς το καλυτερο..Και οι μεσοι οροι χειροτεροι...Τοσο υετικα οσο και θερμοκρασιακα..Αλλα εχουμε αρκετο δρομο μπροστα μας για να βελτιωθουν εκ νεου..Την καλημερα μου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, DIMITRIS είπε:

Καλημέρα, δεν νομίζω ότι μπορούμε να τα δούμε κάπου γιατι το πρόβλημα καταλαβαίνω ότι είναι από το GFS το οποίο δεν δινει στοιχεια για τα διαγραμματα.

Στο Wetter ανανέωσε κανονικά, δεν το είχα δει...διάγραμμα Χαλκίδας υετικά χειροτέρεψε για 16-18/9.

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2020-09-11&model=gfs&member=ENS&bw=1

 

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

το icon είναι έμπιστο μοντέλο?

Θανασακο μου,δεν υπαρχει εμπιστο και μη εμπιστο μοντελο..Ολα εχουν τις καλες τους χρονικα στιγμες και τις κακες τους...Οπως επισης καθε μοντελο μπορει να υστερει εναντι καποιου αλλου σε καποιον τομεα και να υπερτερει σε καποιο αλλο επιπεδο...Καθε μοντελο εχει τις δικες του ραδιοβολισεις,τους δικους του αλγοριθμους και τα δικα του δεδομενα.Καθενα τρεχει με διαφορετικο τροπο...Εγω προσωπικα τα παρακολουθω ολα...Αλλα κυριως με ενδιαφερει το ευρωπαικο...Συναισθηματικα ομως οι περισσοτεροι καιροφιλοι ειναι με τον τζιφο(gfs)..Ειτε γιατι τρεχει 4 φορες την ημερα αρα το παρακολουθουμε πιο συχνα ειτα γιατι ειχαμε σ αυτο αρχικα προσβαση στα ανσαμπλ του ειτε γιατι οι μεγαλοι αττικοι χιονιαδες πρωτοφανηκαν απο αυτο το μοντελο συγκυριακα..Ελπιζω να σε καλυψα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τη στιγμή που δεν είχαμε φτάσει στις 3 μέρες δεν πιστεύουμε τίποτα. Τώρα τι έδειχναν για 10 μέρες μπροστά και τα πήραν πίσω ε εντάξει τώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...