Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο τζιφος έτσι όπως το πάει θα φτιάξει την πρώτη φάση καλυτερα απο ολα τα μοντέλα 

Άρα συμπεράσματα για την δευτερη φάση είναι ακόμα νωρίς αν και πιστευω κάθε 6 ώρες θα φέρνει τον αυλωνα πιο ανατολικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Παμε να χιονισουμε ολοι το μιχαηλ και με το πρωτο αυλωνα χαχαχα

Ε ναι λες και θα το ζήσω χαχα. Λάρισα θα είμαι 100% στο πρώτο, και όπως το βλέπω και στο δεύτερο🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις 150 ώρες βγάζει και χαμηλό στα ανατολικά άκρα του αυλωνα δεξιά της Ρουμανίας άρα θα έχουμε και μετατόπιση του αυλωνα ανατολικότερα

Νομίζω πως ο τζιφος ακόμα μετά τις 120 ώρες χάνει την μπαλα ,δεν υπάρχει λόγος να κοιτάμε κάτι μετα τις 27/12

Επεξεργάστηκε από OLYMPUS MONS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλουμε ν κατέβει νοτιότερα ο Αυλώνας στον τζιφο,,ίσως ένα ενδιάμεσο σενάριο τζιφου και Ευρωπαίο έφερνε ωραίο αποτέλεσμα γιανκεντροβορει,πάντα ημιορεινά ορεινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το είπα και χτες ... όσο ποιο δυτικά μέσα στον ατλαντικό πέσει ο αυλωνας στην δυτική Ευρώπη τόσο περισσότερες πιθανότητες έχουμε να σηκωθεί αντικυκλωνας στην κεντρική Ευρώπη με ριτζ στη σκανδιναβια και προς βορειοανατολικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η αλήθεια είναι ότι στην προκειμένη περίπτωση αυτή η διάταξη αξίζει αποκοπή. Θα είχε συνολικά πολύ καλύτερα αποτελέσματα, και για την Ήπειρο δεν θα χανόταν κάτι. Δεν είναι η διάταξη που αξίζει δυτικό ρεύμα από την στιγμή που μας έρχεται από τα βορειοανατολικά. Οπότε ο περισσότερος υετός φεύγει με βροχή, αν και χιονίζει στο τέλος οριακά στην πόλη.

 

Εννοείται πως δεν ισχύει αυτό για το δεύτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Max 12 ώρες υετός μαζί με αρνητικές στα 850. Για βόρεια και δυτικά φυσικά..

Όπως είναι ο τζιφος ουτε μιση ωρα υετος και θερμοκρασιες θα συναντηθουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Όπως είναι ο τζιφος ουτε μιση ωρα υετος και θερμοκρασιες θα συναντηθουν

στην 0,25 μοίρα ανάλυση φαίνεται ένα καλό 6ωρο για τα δυτικά τουλάχιστον..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερο το πως γυροφερνει τη Βρετανια φετος...αν δεν ολοκληρωθει εκει αυτη η ευνοικη φαση με ενα ακραιο-ιστορικο χιονι δεν ελπιζω για αλλαγη κυκλοφοριας κ καταβαση αυλωνα εδω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

στην 0,25 μοίρα ανάλυση φαίνεται ένα καλό 6ωρο για τα δυτικά τουλάχιστον..

Στις 0,25 μοίρες φαινεται ο υετος του προηγούμενου 6 ώρου με τη θερμοκρασία εκεινη τη στιγμη...το επόμενο 6 ωρο δε υπάρχει υετος αρα στο προηγούμενο 6ωρο ο υετος θα έχει πέσει τις πρώτες ώρες πριν έρθουν οι θερμοκρασιες

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To άσχημο είναι ότι θα χαθούν από αρκετές έως και πολλές μέρες μέχρι να ξεκαθαρίσει αυτό το τέρας στην Ευρώπη και να επανέλθει ο Αζορικός στο σωστό σημείο, αν στο ενδιάμεσο δεν ξυπνήσει ο Ατλαντικός βέβαια και τον καταπλακώσει με τερατοχαμηλά. Γιατί κάποια στιγμή θα συμβεί και αυτό νομοτελειακά..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Ρίξτε ένα βλέμμα στα ασαμπλς του τζίφου....,⛷️

Να επέστρεψαν πολλές ευκαιρίες...!!!

ens_image (65).png

ens_image (66).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυσικά και δεν θα ασχοληθώ με την κακοκαιρία εξπρές στις 26-27 που ακόμα και χιόνι να έδινε θα ήταν της πλάκας του μισάωρου .... δεν αξίζει μακάρι να κάνει αποκοπή το χαμηλό που φαινόταν να έχουμε 1-2 μέρες έντονα φαινόμενα βροχές και να γεμίσουν χιόνια τα βουνά κρι γιατί όχι η δυτική Μακεδονία .... για το μετά πάμε να χάσουμε και μέρες από τον Γενάρη !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Ρίξτε ένα βλέμμα στα ασαμπλς του τζίφου....,⛷️

Τι να το κανεις...οντως για δω εχουν μεγαλη βελτιωση αλλα σε τοσες λιγες ωρες πρπεει να βελτιωθεί το κυριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βελτιωση στα ενσεμπλς αρκετα με χιονια ημιορεινων κ χωρις αποκοπη με τη μυτη να διασχιζει τη χωρα για να δουμε μπας και...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παιδες θα χιονιστώ τελικα εγω;;

Ναι περίπου 50 πόντους θα ρίξει εκεί 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παιδες θα χιονιστώ τελικα εγω;;

Τζορτζ ηδη εχω βρει φελιζολ να Ρίχνω εγω εδω οταν θα χιονιζει στη Φλώρινα.... θα τα κάνω κομματάκια και θα σας στείλω σε όποιον θέλει...Η κυκλοφορία ξεκιναει αρχες φλεβαρη 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Τζορτζ ηδη εχω βρει φελιζολ να Ρίχνω εγω εδω οταν θα χιονιζει στη Φλώρινα.... θα τα κάνω κομματάκια και θα σας στείλω σε όποιον θέλει...Η κυκλοφορία ξεκιναει αρχες φλεβαρη 😁

στείλε και σε μένα από τώρα φελιζόλ να ρίξω 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...