Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 minutes ago, yiannis_volos said:

Εντάξει βρε παιδιά, ούτε εγώ δεν κάνω έτσι 😛 Κατά πάσαν πιθανότητα ο Δεκέμβρης θα φύγει χωρίς κάτι στα πεδινά, αλλά υπάρχει όλος ο Ιανουάριος που είναι δυνατός μήνας και ο Φλεβάρης που ναι μεν τα τελευταία χρόνια είναι πάντα χάλια αλλά δεν παύει να είναι Χειμωνιάτικος μήνας εν γένει, κάτι μπορεί να γίνει. Και εγώ σπάζομαι που φεύγει ο πρώτος μήνας χωρίς χιόνι ούτε στα 1500μ στο Πήλιο, αλλά εντάξει υπάρχει πολύς χρόνος..

Γιάννη, κράτησέ το αυτό το ποστ φιλε και ξανάνοιξέ το σε 10 χρόνια από σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, notios_polos είπε:

μια ειναι η λυση και δεν θα μας παρει και πολλες μερες να δουμε αν θα βγει η οχι..απο την αρχη ο αζορικος να εκτιναχτει οσο πιο β.ανατολικα μπορει...προσωπικα χαλαλιζω ακομη και μια πιθανη χιονοπτωση 26-27 για να βγει ενας αυλωνας του μιχαηλ για τα γιαννενα γιατι αυτο θα σημαινει οτι ακριβως παραπισω θα μπορεσουμε να παιξουμε για κατι μεγαλο...απλα δεν βρισκω μοντελο που να κανει αυτο που λεω...μονο το μοντελο levag😀

Δυστυχώς Βαγγέλη αυτό δεν γίνεται γιατί τώρα που χρειαζόμαστε τα χαμηλά στον βορειοδυτικό ατλαντικό να πιέσουν από δυτικά τον αζορικο σε ποιο Ανατολική πορεία αυτά δεν υπάρχουν καν .... γι αυτό άλλωστε και ο αυλωνας βρίσκει άπλετο χώρο να κατέβει άκρα δυτική Ευρώπη ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αμετακίνητος ο Τζιφός... Αλλαγές υπάρχουν απλά ελπίζω να οδηγήσουν σε λίγο πιο αργή κατάβαση Αυλώνα...

Φαίνεται να βελτιώνει την πρώτη φάση. Για την δεύτερη δυστυχώς δεν βλέπω βελτίωση...

 

Πω ρε νεκρα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αμετακίνητος ο Τζιφός... Αλλαγές υπάρχουν απλά ελπίζω να οδηγήσουν σε λίγο πιο αργή κατάβαση Αυλώνα...

Φαίνεται να βελτιώνει την πρώτη φάση. Για την δεύτερη δυστυχώς δεν βλέπω βελτίωση...

 

Πω ρε νεκρα

προφανος και βλεπουμε μιχαηλ αλλα φαντασου ακομη και μενα μου κοπηξκε η μαγκια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

προφανος και βλεπουμε μιχαηλ αλλα φαντασου ακομη και μενα μου κοπηξκε η μαγκια...

Παντως εξω βρεχει ειχα ξεχασει τον καιρο για σημερα κοιτωντας τα τρεξιματα για το μετα χαχχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

προφανος και βλεπουμε μιχαηλ αλλα φαντασου ακομη και μενα μου κοπηξκε η μαγκια...

Πω ρε η πρώτη φάση χειρότερη δεν το πιστεύω σαν κανένας πρωτάρης χαχα.. πάντως και χαλιά για εμένα να βγει η φάση, δικαιωματικά κερδίζω την μάχη σωστά?😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Πω ρε η πρώτη φάση χειρότερη δεν το πιστεύω σαν κανένας πρωτάρης χαχα.. πάντως και χαλιά για εμένα να βγει η φάση, δικαιωματικά κερδίζω την μάχη σωστά?😁

ποια μαχη μωρε μιχαηλ?ο στοχος σου ηταν να βγει αυλωνας τυπου μπακ ντορ ατλαντικου?στις αζορες?....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Παντως εξω βρεχει ειχα ξεχασει τον καιρο για σημερα κοιτωντας τα τρεξιματα για το μετα χαχχαχ

Όντως βρέχει χαχαχσ αλλά ψιχαλες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η λύση είναι μια. Να δούμε χάρτες μετά την Β φάση. Δλδ αφού περάσει αυτός ο ογκολιθος ψευτοαυλώνα, να δούμε πως θα επηρεάσει το καιρικό πατερν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Η λύση είναι μια. Να δούμε χάρτες μετά την Β φάση. Δλδ αφού περάσει αυτός ο ογκολιθος ψευτοαυλώνα, να δούμε πως θα επηρεάσει το καιρικό πατερν. 

ε αυτο ειναι το θεμα..πρεπει να μαζεψουμε κουραγια και να ψαχνουμε στις 300 ωρες παλι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλο βραδυ παιδες..θεωρω οτι με αυτο το αχρηστο πραγμα εαν δεν αλλαξει και δεν πιασει ηπειρωτικη ευρωπη το επομενο διαστημα που θα ψαχτουμε θα ειναι μετα τις 10 γεναρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ε αυτο ειναι το θεμα..πρεπει να μαζεψουμε κουραγια και να ψαχνουμε στις 300 ωρες παλι...

Βαγγέλη ας γιορτασουμε με υγεία. Ας χαρούμε με καμία έκπληξη με κάνα χιόνι πιο χαμηλά εκεί στην Α φάση αν κάτσει και μετά θα βρούμε το κουράγιο. Δεν μπορεί από 28 Δεκέμβρη  με 20 Μαρτίου να κατεβαίνουν τέτοιοι ογκολιθοι δυτικά  

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ποια μαχη μωρε μιχαηλ?ο στοχος σου ηταν να βγει αυλωνας τυπου μπακ ντορ ατλαντικου?στις αζορες?....

Όχι βρε, αλλά αν υποστηρίζεις το 5 εγώ το - 5 και τελικά βγήκε το -10 είμαι πιο κοντα🤣

Τέλος πάντων, άθλιος και στο 18αρι ο Τζιφός, ίσως χρειαστούμε τρίτη φάση για τα δυτικά, εκεί που θα έρθει επόμενος Αυλώνας δηλαδή να σπρώξει το προηγούμενο ανατολικότερα ...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μα τον τζιφο ρε φιλε σε όλα τα κ##σενάρια να πέφτει μεσα τι να πεις..... ουτε καν δευτερη φαση και χαλασε και η πρωτη για εδω....έστω αυτο το εξπρες....απογοήτευση λεμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το υπερχαμηλο πιέζεται από άλλο χαμηλό άλλο σενάριο αυτό 1 με 2 θα έχουμε τελείως άλλο καιρό για δείτε το λίγο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε εχω σιχαθει τη παλιοκακοκαιρια να μην έρθει ποτέ.. ας τα  κομμάτια βαρέθηκα....Στις 100 ωρες και τα σεναρια έχουν 700 χιλιόμετρα διαφορα...με τερμάτισε τα νεύρα ο τζιφος με συγχωρείτε δε χρωστάτε τιοοτα αλλα ειναι εκνευριστική η κατάσταση...Ο μέσος όρος χαλαει ...οι θερμοκρασίες πεφτουν ...τα σενάρια για χιονι αυξάνονται εεεε φτανει

Δε ξέρω κατά που να κοιταξω

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Μιχάλη για σένα δουλεύει ο τζιφος 

ναι όντως προσπαθεί να κάνει αυτό που είπα πριν, Αλλά ο τζίφος είναι μικρός προδότης. Για πρώτη φορά με ξεμπρόστιασε, γιατί δεν τούμπιασε ποτέ, εκεί που ήμουν 100% 10000% σίγουρος. Από τις ελάχιστες φορές πραγματικά, μην σου πω ότι για πρώτη φορά όσα χρόνια βλέπω ήταν τόσο αποτελεσματικός..

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ε εχω σιχαθει τη παλιοκακοκαιρια να μην έρθει ποτέ.. ας τα  κομμάτια βαρέθηκα....Στις 100 ωρες και τα σεναρια έχουν 700 χιλιόμετρα διαφορα...με τερμάτισε τα νεύρα ο τζιφος με συγχωρείτε δε χρωστάτε τιοοτα αλλα ειναι εκνευριστική η κατάσταση...Ο μέσος όρος χαλαει ...οι θερμοκρασίες πεφτουν ...τα σενάρια για χιονι αυξάνονται εεεε φτανει

Δε ξέρω κατά που να κοιταξω

Μπερδεύτηκα τελείως. τελικά χειρότερος η καλύτερος🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

ναι όντως προσπαθεί να κάνει αυτό που είπα πριν, Αλλά ο τζίφος είναι μικρός προδότης. Για πρώτη φορά με ξεμπρόστιασε, γιατί δεν τούμπιασε ποτέ, εκεί που ήμουν 100% 10000% σίγουρος. Από τις ελάχιστες φορές πραγματικά, μην σου πω ότι για πρώτη φορά όσα χρόνια βλέπω ήταν τόσο αποτελεσματικός..

Μπερδεύτηκα τελείως. τελικά χειρότερος η καλύτερος🤔

Μιχάλη ολα τα μοντελα οταν ειναι να δωσουν φαπες, αποτελεσματικα ειναι. Αν ειναι για τιποτα καλο, τουμπιαζουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...