Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, menidi είπε:

Για Αττική στις 23/24 του μήνα, υπαρχουν σενάρια που κατεβαίνουν στο -7 στα 850. Δεν τα έχω δει. Μάλλον ξεροκρυο θα είναι. Αλλά βλέπω και 2-3 γραμμες να είναι κάτω από τα -30 στα 500. Αυτό, πιθανότατα δείχνει κάτι καλύτερο (δεν ξέρω με τι θερμοκρασίες στα 850)

Εν ολίγοις, ένα χιονακι στα ορεινά και γενικότερα μια χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα, είναι κάτι εφικτό και πιθανό!  Ακόμα κι αν στον Ατλαντικό οι μάχες χάνονται η μία μετά την άλλη.

Όλοι σχεδόν εμείς στο φόρουμ, λόγω της τρέλας μας με το χιόνι, λειτουργούμε σε μια delivery κατάσταση. Προσπαθούμε να παραγγείλουμε Ατλαντικό, Αζορικο, αυλωνες στα μέτρα μας και να τους "αγοράσουμε" (κάτι σαν το click away που είναι της μόδας).

Όμως, ακόμα και με χίλια δυο προβλήματα στο κλίμα (που εγώ πιστεύω ότι είναι απολύτως υπαρκτά), είναι χειμώνας, ήμαστε στην νοτιοανατολική Ευρώπη και μπορεί να κάνει ένα διάστημα κρύου, ακόμα και χωρίς κοσμογονικές αλλαγές κάπου πολύ μακριά μας!

Μια χριστουγενιατικη βολτα μεχρι το μπαφι για σωματικη ασκηση αν μας κατσει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ δυσκολο να έρθει κάτι τον Δεκέμβρη.. Από γεναρη και αν ότι έρθει. 

Αμα μπλέξεις με αντικυκλωνες δεν γλυτώνεις ευκολα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πολύ δυτικά ο αζορικος στήνεται θα φάμε πολλές μέρες μέχρι να έρθει και ΑΝ η κυκλοφορία προς εδώ 

Σωτήρη έχουμε ακόμα τα ανσαμπλ παντως του ευρωπαίου έφτιαξαν..Μπορεί να δείχνει ότι ειναι πιο δυτικά ο μέσος όρος αλλά αυτά έγινε λόγω κάποιων ακραίων σεναρίων που χιονίζουν και τις αζορές...σε τουλάχιστον 20 η δυτική Μακεδονία εχει χιόνια...αλλα και σε άλλα 20 η Ισπανία χαχαχα...και έφτιαξαν και τα σενάρια του τζεμ..Εγώ λέω να περιμένουμε όσο δε ξέρουμε τι θα κάνει η σφήνα...

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 hours ago, [weathermaniac] said:

Ωραίο σενάριο για τα δυτικά το 30, ωραίο σενάριο για τα κεντροβόρεια το 26. Βέβαια στις άπειρες ώρες, αλλά είναι ωραία εικονικά

Μιχάλη, ερχονται Πασχούγεννα?😂

gfs-0-192.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψυχραιμια παιδες, εχουμε απειρο χρονο μεχρι να φτασουμε στις ωρες ενδιαφεροντος. Ακομη και τα στοιχεια που κοιταμε αυτη τη στιγμη και θα κρινουν το αποτελεσμα ειναι τωρα στην δευτερη καρτελα. 

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Μιχάλη, ερχονται Πασχούγεννα?😂

gfs-0-192.png?0

Παραμονή είναι αυτό πρωί πρωιυο ξέρω ότι το ξέρεις γετι

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

😂😂😂 Θα τον δαγκώσουμε με αυτόν τον χάρτη αν βγει βρε μπαγάσα, ποια Πασχούγεννα? 

14 βαθμούς θα έχω στα Γιάννενα με αυτό 🤣

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, [weathermaniac] said:

14 βαθμούς θα έχω στα Γιάννενα με αυτό 🤣

Ποιά ΓΙΑΝΝΕΝΑ? Κάτσε Λάρισα να έχεις την αυρα του Αιγαίου με 10 μέγιστη ρε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ποιά ΓΙΑΝΝΕΝΑ? Κάτσε Λάρισα να έχεις την αυρα του Αιγαίου με 10 μέγιστη ρε

Ε δεν πειράζει, λέω ότι με βολεύει, 😮😊 ναι Λάρισα θα είχε πολύ κρύο με συννεφιά και ασθενή φαινόμενα, ούτε 10, 7-8 θα είχε μέγιστη.

 

Αικονιζει αυτή την φορά ο τζιφουλας στην Αμερική

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ε δεν πειράζει, λέω ότι με βολεύει, 😮😊 ναι Λάρισα θα είχε πολύ κρύο με συννεφιά και ασθενή φαινόμενα, ούτε 10, 7-8 θα είχε μέγιστη.

Εδώ να μαντέψω τι θα είχε.....Ήλιο με βοριεοανατολικό😒😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giannis.mar είπε:

Κανείς εδώ για το εξαρι; 

Είδαν ολοι το 00 και απογοητευτηκαν...αλλα ολοι ριχνουν μια κλεφτη ματια μηπως αλλαξει 😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Είδαν ολοι το 00 και απογοητευτηκαν...αλλα ολοι ριχνουν μια κλεφτη ματια μηπως αλλαξει 😂

Προς το παρόν οι αλλαγές είναι μεγάλες.. Αρκετά πιο νότια η σφήνα με τον Α δυτικά του να την καπελωνει καλυτερα

Επεξεργάστηκε από giannis.mar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giannis.mar είπε:

Προς το παρόν οι αλλαγές είναι μεγάλες.. Λίγο πιο βόρεια η σφήνα με τον Α δυτικά του να την καπελωνει καλυτερα

Συμφωνω και πιο αδυναμη...και επισης αμα δεις τα χαμηλα στον καναδα δε πιεζιυν τοσο τον αντικυκλωνα και σηκωνεται καλυτερα αρα δε πιατευω να καταρρεύσει τοσο γρηγορα οπως το πρωι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Συμφωνω και πιο αδυναμη...και επισης αμα δεις τα χαμηλα στον καναδα δε πιεζιυν τοσο τον αντικυκλωνα και σηκωνεται καλυτερα αρα δε πιατευω να καταρρεύσει τοσο γρηγορα οπως το πρωι

Έτσι.. Συν το μπόνους της συνένωσης μετέπειτα (σε επόμενες ώρες) με τα υψηλά γεωδυναμικά της ΒΔ Αφρικής.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

Προς το παρόν οι αλλαγές είναι μεγάλες.. Αρκετά πιο νότια η σφήνα με τον Α δυτικά του να την καπελωνει καλυτερα

ελα μολις ξυπνησα...τα ειδα ολα σε φαστ-φαργουορντ και απο τα κυρια ειχαμε μεινει με το αικον στο χερι αλλα μολις μπηκα ο τζιφος αικονιζει...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...