Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την στιγμή που δεν έχουμε καμία πιθανότητα σοβαρού εμποδισμού για να έρθει κάτι από ΒΑ στην πρώτη φαση και είναι ΤΟΣΟ ΑΔΕΙΑ η Σκανδιναβία από ψύχος όπως και ο βόρειος Πόλος  για να μας έρθει κάτι στην δεύτερη έστω με ένα ψευτοφρενάρισμα ,τα πράγματα είναι προφανώς άσχημα. Εδώ θα είμαστε να δούμε εάν κάτι αλλάξει αλλά νομίζω αυτό δείχνει το gfs αυτή την ώρα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το σίγουρο είναι ότι θα βγάλει χαμηλό. Το γεγονός που άλλαξε τόσο πολύ η Αμερική σε άλλη γκάμα σεναρίων, εφόσον εδραιωθεί, θα έχουμε καλύτερη συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το σίγουρο είναι ότι θα βγάλει χαμηλό. Το γεγονός που άλλαξε τόσο πολύ η Αμερική σε άλλη γκάμα σεναρίων, εφόσον εδραιωθεί, θα έχουμε καλύτερη συνέχεια.

Χαμηλο θα βγαλει ρε Μιχαήλ αλλά φτάσαμε στις 220 ώρες όποτε είναι θεωρητικό το ενδιαφέρον και για συγκεκριμένα πράγματα . Αλλα και ετσι για τον σχολιασμο ...Αν βγει τόσο δυτικά το χαμηλό οι θερμοκρασίες θα γίνουν τραγικές . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, isnow είπε:

Ο τζίφος δέιχνει ακριβώς ότι έδειχνε χτες ο πρωινός παίος..καμία εμπιστοσύνη

μα πως να βγαλεις ακρη οταν αλλαζουν τα σεναρια σαν τα πουκαμισα..κι εδω που τα λεμε ειναι απο τις λιγες φορες που δικαιολογω τα μοντελα γιατι καλουντε να προβλεψουν κατι στο πιο δυσκολο γεωγραφικα σημειο(στην μεση του ατλαντικου να διαχειριστουν μια υφεση)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Χαμηλο θα βγαλει ρε Μιχαήλ αλλά φτάσαμε στις 220 ώρες όποτε είναι θεωρητικό το ενδιαφέρον και για συγκεκριμένα πράγματα . Αλλα και ετσι για τον σχολιασμο ...Αν βγει τόσο δυτικά το χαμηλό οι θερμοκρασίες θα γίνουν τραγικές . 

Κοίτα εγώ αν δεν χιονίσει θέλω, βροχή, οπότε είμαι κομπλέ και με αυτό το σενάριο. Γενικά ασχέτως εποχής, εφόσον μιλάμε για μεγάλα ύψη υετού, πάντα εμένα θα μου φαίνεται ενδιαφέρον σενάριο😁 Προφανώς σαν χειμώνας, αν συνδυάζεται εικονικά υετός με κρύο το ενδιαφέρον αυξάνεται ακόμα περισσότερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ώρε τι έβγαλε.. Φοβερό σενάριο για την φοιτητούπολή μου, βέβαια αν έβγαινε τώρα, θα κλαιγόμουν, από τον Γενάρη αυτά🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Κοίτα εγώ αν δεν χιονίσει θέλω, βροχή, οπότε είμαι κομπλέ και με αυτό το σενάριο. Γενικά ασχέτως εποχής, εφόσον μιλάμε για μεγάλα ύψη υετού, πάντα εμένα θα μου φαίνεται ενδιαφέρον σενάριο😁 Προφανώς σαν χειμώνας, αν συνδυάζεται εικονικά υετός με κρύο το ενδιαφέρον αυξάνεται ακόμα περισσότερο

Μαζι σου έως ένα σημείο . Προφανώς όταν δεν βλέπω χιόνι στους χάρτες προτιμώ να έχω όσο το δυνατόν περισσότερες βροχές. Από την άλλη ψάχνουμε να χειμωνιάσει στις 240 ώρες ( δηλαδή ονειρευόμαστε αυτή την στιγμή ) άμα είναι να δω όνειρο, να το δω τουλάχιστον όπως πρέπει και όχι με εκφυλισμό του ψύχους καπου στην Σαρδηνία .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ώρε τι έβγαλε.. Φοβερό σενάριο για την φοιτητούπολή μου, βέβαια αν έβγαινε τώρα, θα κλαιγόμουν, από τον Γενάρη αυτά🤣

Βρόχο καιρός με δυτικό και χιόνια χαμηλά  μικρούλη μου😊😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Επειδή είμαι για δουλειά θετικοσ απολογισμός απ' τα 12?

Όχι ,πάμε για το επόμενο ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Επειδή είμαι για δουλειά θετικοσ απολογισμός απ' τα 12?

μπερδεγουει..δεν εχει ξεκαθαρισει απολυτος τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Μαζι σου έως ένα σημείο . Προφανώς όταν δεν βλέπω χιόνι στους χάρτες προτιμώ να έχω όσο το δυνατόν περισσότερες βροχές. Από την άλλη ψάχνουμε να χειμωνιάσει στις 240 ώρες ( δηλαδή ονειρευόμαστε αυτή την στιγμή ) άμα είναι να δω όνειρο, να το δω τουλάχιστον όπως πρέπει και όχι με εκφυλισμό του ψύχους καπου στην Σαρδηνία .

Οκ καταλαβαίνω Δημήτρη. Αλλά να ξέρεις ότι μιλάς σε υετολάγνο επιπέδου Σάκη😁 Υετός και άγιος ο θεός!🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραιο τζεμ και αρα ισως και ωραιος ευρωπαιος αργοτερα γιατι συνηθως ψιλομοιαζουν αυτα τα δυο..αρχιζει και το αικον μιχαηλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εχουμε πολυ ωραιο χαμηλο με λαιτ θερμοκρασιες που ειναι και θεμα αναλυσης........ομως ολα τοσο οριακα και σχετικα μακρια !! 

με τα μοντελα να αλλαζουν καθε ωρα,,,τι να πει κανεις   !!!!

.......το ευχαριστω ειναι οτι δεν υπαρχει τιποτα καρφωμενο και όλα γινονται  !!!

σι γου λειτερ    !!!🙂

 

 

 

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Βρόχο καιρός με δυτικό και χιόνια χαμηλά  μικρούλη μου😊😊

Ούτε μηδέν στα 850 δεν θα έχει  .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Ούτε μηδέν στα 850 δεν θα έχει  .

Με δυτικό  προσυνεμο κάτι μπορεί να γίνει... ΙΤΑΛΊΑ και μετά στριψημο θέλουμε εμείς οι ηπειρωτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Ούτε μηδέν στα 850 δεν θα έχει  .

Την άλλη φορά με +2 στα 850 [εκεί την προηγούμενη τετάρτη αν θυμάμαι καλά], έβρεχε με 4 βαθμούς το βράδυ στα Γιάννενα [είχε φτάσει 3.2 βαθμούς μάλιστα με φαινόμενα], με αυτό το σενάριο χιονίζει και στα 800 μέτρα εύκολα, πάνω από 1000 δυνατά στρωσίδια. Είναι αρκετά καλά υψόμετρα για την δυτική Πίνδο. Αν έβγαινε φυσικά αυτό μπορεί να βλέπαμε και χιονοεκπλήξεις μέσα στην πόλη, χωρίς όμως φυσικά να μπαίνει κάτι τέτοιο σε μια επίσημη πρόγνωση καιρού, γιατί είναι υπερβολικά αισιόδοξη, και το να γυρίσει για 20 λεπτά σε κάποιο υψόμετρο, ε δεν το λες τώρα στα σοβαρά.

 

Όλα αυτά με δυτικό  νοτιοδυτικό ρεύμα πάντα! Με βορειοανατολικό ρεύμα έχει βρέξει και με -4 στα 850!

 

Τότε έγινε αυτό

Modele GFS - Carte prévisions

 

εννοείται πως το πρωί το γύρισε σε χιόνι, αν και ήταν πολύ χλιαρός χιονιάς εκείνος

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...