Jump to content
snowjohn

Αναφορές κακοκαιρίας 29/11-1/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό μήνα μάγκες...βαρύς καιρός τώρα εδώ στο Γέρακα με πιο κλειστό καιρό στα δυτικά μας...10.7 και 73% υγρασία με βάση τον σταθμό μου

Screenshot_2020-12-01-11-25-38-333_com.android.chrome.thumb.jpg.8c69810610a8edb05a6503c5c3a2183f.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10.4  ελάχιστη εδω

11.3 τώρα με μαυρίλα χαμηλή νέφωση και δυνατές ριπές βοριά....

Αίσθηση 3-4 βαθμούς παρακάτω....

Έκανα ενα τρεξιματακι στον Υμηττό και παγωνα έντονα κάποιες στιγμές που ο βοριας λυσαγε  και με έβρισκε μουσκεμα στον υδρωτα με το κοντομανικο

 

Στον δικό της καιρικό κόσμο η πεδινή Δυτ.Ελλαδα και σήμερα με το σταθμό μου στον Ποταμό Κέρκυρας να γράφει 17.6 αυτήν την ώρα με σχετική άπνοια και λιακάδα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

10.4  ελάχιστη εδω

11.3 τώρα με μαυρίλα χαμηλή νέφωση και δυνατές ριπές βοριά....

Αίσθηση 3-4 βαθμούς παρακάτω....

Έκανα ενα τρεξιματακι στον Υμηττό και παγωνα έντονα κάποιες στιγμές που ο βοριας λυσαγε  και με έβρισκε μουσκεμα στον υδρωτα με το κοντομανικο

Θα την αρπάξεις βρε!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Θα την αρπάξεις βρε!!!! 

Μπα συνηθισμένος είμαι....Αλλά ειδικά από τα 600μ υψόμετρο μέχρι τα 900 θερίζει το κρύο....Αίσθηση κρύου λίγο κάτω από το μηδέν.....Το θέμα είναι να μη σταματήσεις καθόλου ...όσο τρέχεις είσαι κομπλέ....έχω και το full face να μου καλύπτει το κεφάλι και όλα καλά....

Και στην Πάρνηθα στα 1230μ βλεπω αίσθηση κρύου -4.4......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Storm total τριημέρου για τα Νέα Μουδανιά: 6.6 +22.8 +1.8=31.2mm  Διπλάσια από ότι έδινε το gfs και 40% παραπάνω από ότι έλεγε ο ευρωπαίος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ηλιος στα ιωαννινα για ακομα μια φορα....η θερμοκρασια στα προαστια τωρα  στους 10,3......η ελαχιστη οριακα αρνητικη στους -0,1

παλι ζηλευω τον βολο οπου εχει βαρια συννεφια και μολις 7,2 βαθμους με αερα που κανει την αισθηση χαμηλοτερη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2η συνεχομενη μερα με κρυμμενο τον κιτρινιαρη και κρυο.. ευλογημενος ο μηνας!

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

ηλιος στα ιωαννινα για ακομα μια φορα....η θερμοκρασια στα προαστια τωρα  στους 10,3......η ελαχιστη οριακα αρνητικη στους -0,1

παλι ζηλευω τον βολο οπου εχει βαρια συννεφια και μολις 7,2 βαθμους με αερα που κανει την αισθηση χαμηλοτερη

Θα συννεφιασει εκεί μετά λογικά, αλλά είπε από αύριο μεθαύριο τέλος ο ηλιος

 

Και εδώ Λάρισα συννεφιά, τζουφια ομως

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξηρολιβαδο πρωινό από την κάμερα.

Ομίχλη και 2,4 βαθμοί τώρα.

Ορατότητα 50μ στα 1220μ υψόμετρο,

στον κάμπο 3,5 το πρωί, συννεφιά  ηλίθια χωρίς φαινόμενα .

Επεξεργάστηκε από xirolivado
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πυκνή συννεφιά και θερμοκρασία μόλις στους 7 βαθμούς στον Τύρναβο, χειμώνας

20201201_145224.jpg

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλη μια κακοκαιρία που η Κρήτη παίζει μπάλα σχεδόν μόνη της....Η μόνη νομίζω ευνοημένη συνολικά για το 2020

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει να ψεκαδιάζει μέχρι αυτή την ώρα στο Κρυονέρι με σταθερά την Θ στους 8 βαθμούς . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ssalonikios είπε:

Σας καλύπτει η Πίνδος απ τους βοριάδες... Άρτα, Πάργα, Αγρίνιο, Αμφιλοχία παντα έχουν "γλυκές" θερμοκρασίες μ αυτή τη διάταξη 

Γενικά η πεδινή δυτική Ελλάδα έχει πολύ ήπιο χειμώνα και ως προς τα φαινόμενα και κυρίως θερμοκρασιακά....Αυτό παρατηρώ τα τελευταία 25 χρόνια που ασχολούμαι με τον καιρό αλλά και από τους χειμώνες που έχω πάει Κέρκυρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντα στους 6 η Τ με καποιες ψεκαδες και το παραδοξο να εχουμε βαλει λιγα παραπανω χιλιοστα απο την Ιπποκρατειο με βορια,5,5μμ ως τωρα.Ουσιαστικά δεν ξημέρωσε ποτέ σήμερα.Πολύ βαρύς καιρος,πυκνή ομίχλη(τωρα εχει τραβηχτει πιο ψηλά) και σκοτάδι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...