Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φτάσαμε τα 3mm στην Κατερίνη από το συνεχές ψεκαδοβροχο με την Τ αυτή την ώρα στους 6.6°C και την υγρασία στο φουλ (95%)...ομορφη χειμωνιάτικη αίσθηση που δυστυχώς από αυριο-μεθαυριο θα μετατραπεί σε φθινοπωρινή καθώς οι θερμοκρασίες ανεβαίνουν...το σημαντικό βέβαια είναι να διατηρηθεί ο υετος έστω και σαν ψιλόβροχο να ποτιστει ο τόπος... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

132mm η Ζάκυνθος που παίζει μόνη της μπάλα σημερα

Όντως έπαιξε μπάλα μόνη της. Μου έχει κάνει όμως εντύπωση κάτι στο συγκεκριμένο σταθμό: Την ημέρα του "Ιανου" (17-18 Σεπτεμβρίου) που έπληξε ως γνωστόν έντονα το νησί, ο σταθμός έγραψε ελάχιστα χιλιοστά (3,4 χιλιοστά). Είναι όντως αξιόπιστος; Οι εικόνες φυσικά από τα τοπικά μέσα δείχνουν δυνατά πράγματα 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

συνεχιζονται οι καταιγιδες στο Ιονιο χωρις ομως να μπορουν να μπουν στην ενδοχωρα.....ολη την ημερα ανουσια ξηρη συννεφια στην Αττικη εν αναμονη της αυριανης ημερας οπου απο το βραδυ κατι μπορει να δουμε......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Επιτέλους ο καιρός αρχίζει να σοβαρεύει ......γίνεται όλο και ποιο φυσιολογικός......δεύτερη συνεχόμενη μέρα νεφοκάλυψης και μάλιστα με μέγιστες που δεν ξεπέρασαν τους 8 βαθμούς....στους 7,7 σήμερα....

επίσης ..από τις 7 το απόγευμα περίπου έχουμε φουλ υγρασία στην ατμόσφαιρα και ψεκάδες...σαν ομίχλη...όλα μούσκεμα επιτέλους!!...φυσικά δεν γίνεται λόγος ακόμα ούτε κατά διάνυα για κάτι αξιόλογο...μόλις 0,4 χιλιοστά στον σταθμό.....αλλά και μόνο η αίσθηση μετά από όλο αυτό το δίμηνο-τρίμηνο που ζήσαμε είναι τελείως διαφορετική....και ειδικά τώρα που ξέρουμε και ότι υπάρχουν βάσιμες πιθανότητες να βραχούμε-ποτιστούμε τις επόμενες μέρες καλούτσικα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, brainstorm είπε:

Όντως έπαιξε μπάλα μόνη της. Μου έχει κάνει όμως εντύπωση κάτι στο συγκεκριμένο σταθμό: Την ημέρα του "Ιανου" (17-18 Σεπτεμβρίου) που έπληξε ως γνωστόν έντονα το νησί, ο σταθμός έγραψε ελάχιστα χιλιοστά (3,4 χιλιοστά). Είναι όντως αξιόπιστος; Οι εικόνες φυσικά από τα τοπικά μέσα δείχνουν δυνατά πράγματα 

Mα ελάχιστα είχε βρέξει τότε.....γνωστό αυτό....ο αέρας είχε δημιουργήσει τα θέματα.....μια χαρά είναι ο σταθμός υετικά.....νομίζω δλδ....γιατί με το ΕΑΑ, δεν είσαι σίγουρος ποτέ!!

Μελίσσια 9,2οC.....77% υγρασία.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Beach-snow NG είπε:

Mα ελάχιστα είχε βρέξει τότε.....γνωστό αυτό....ο αέρας είχε δημιουργήσει τα θέματα.....μια χαρά είναι ο σταθμός υετικά.....νομίζω δλδ....γιατί με το ΕΑΑ, δεν είσαι σίγουρος ποτέ!!

Μελίσσια 9,2οC.....77% υγρασία.....

http://meteosearch.meteo.gr/stationInfo.asp

Μόλις ανακάλυψα και αυτό φίλε μου. Πρέπει να χάθηκαν εκείνο το διήμερο 80 με 100 χιλιοστά 

http://meteosearch.meteo.gr/stationInfo.asp

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

13 βαθμοί τώρα, μάλιστα. Δεν πρέπει να βγει με τίποτα ήλιος τις επόμενες μέρες γιατί θα πιάσουμε 20αρι..

προτιμω ηλιο παρα αυτη την μουνταδα χωρις φαινομενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν είχε κρύο ας είχε ήλιο, δεν πειράζει. Αλλά τώρα με νοτιάδες από τη στιγμή που έχει 13 βαθμούς με συννεφιά 7:30 το πρωί, με ήλιο το μεσημέρι άνετα 20αρι εντελώς σιχαμα δηλαδή..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Επιτέλους επέστρεψε η φυσιολογικότητα εδώ στην περιοχή τρίτη συνεχόμενη μέρα βαριάς συννεφιάς και μάλιστα σήμερα με ψιλόβροχο-ψεκάδες φουλ μουντάδα και υγρασία ....7,3 βαθμοί και 2 χιλιοστά στον σταθμό......όλα μούσκεμα  επιτέλους....έχουμε μέλλον ακόμα φυσικά για να ξεδιψάσει η γη.. πολύ μέλλον...

makrochori

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Καλημέρα σε όλους σας παίδες. Συνεχίζεται η ανομβρία εδω..Ηλιοφάνεια και σήμερα 

όλα δείχνουν ότι τις επόμενες μέρες έρχονται κι εκεί κάποιες βροχές Μπάμπη..μακάρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα..Συννεφια,μουντος καιρος και σχετικη ψυχρα..Αν και πλεον οι ελαχιστες αρχισαν να παιρνουν την ανιουσα λογω νοτιαδων..Εν αναμονη των οποιων βροχων απο αργα το βραδυ που τοσο τις εχουμε αναγκη..Ηδη εκδηλωνονται φαινομενα στην δυτικη χωρα και κυριως σε τμηματα των Επτανησων...Μακαρι ολοι να δουμε αξιοπρεπες νερο...Καλα φαινομενα σε ολους..

Στα 135.6mm εκλεισε η ζακυνθος χθες..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο τις λιγες σχετικα ηλιολουστες μερες σημερα στην Κρητη..Οποτε μας δινετε η δυνατοτητα να απολαυσουμε τον Ψηλορειτη με τα πολλα χιονια..Θεα απο τα Ανωγεια..

IMG-f41a3cebc915ee95b15af620fbc39a40-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

όλα δείχνουν ότι τις επόμενες μέρες έρχονται κι εκεί κάποιες βροχές Μπάμπη..μακάρι

Βρέχει παντού γυρω-γύρω Σωτο και εδώ τίποτα, ούτε σταγόνα..Αντιμετωπίζουμε  πλέον ακόμα ενα σοβαρό πρόβλημα .....Ας ελπίσουμε να βραχούμε την Δευτέρα οπως δείχνουν οι χάρτες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρά πολύ ομίχλη και υγρασία σήμερα..απλά λογικά θα μαλακώσει σίγα σίγα ο καιρός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9.0 ελάχιστη 

13.6 τώρα

Και η τραγική ανομβρία συνεχίζεται εδώ στην περιοχή μου και γενικά στο λεκανοπέδιο Αττικής.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα..Συννεφια,μουντος καιρος και σχετικη ψυχρα..Αν και πλεον οι ελαχιστες αρχισαν να παιρνουν την ανιουσα λογω νοτιαδων..Εν αναμονη των οποιων βροχων απο αργα το βραδυ που τοσο τις εχουμε αναγκη..Ηδη εκδηλωνονται φαινομενα στην δυτικη χωρα και κυριως σε τμηματα των Επτανησων...Μακαρι ολοι να δουμε αξιοπρεπες νερο...Καλα φαινομενα σε ολους..

Στα 135.6mm εκλεισε η ζακυνθος χθες..

Ποια ψυχρα σε Σάκη ??

Μπηκαμε Δεκέμβρη και η αίσθηση μου είναι ότι έχω καλοκαίρι 6-7 μήνες τώρα....

Καλά δε συζητάω για βροχή....ακόμα 249mm έχω....Απίστευτο καζο μας κάνει το 2020

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ποια ψυχρα σε Σάκη ??

Μπηκαμε Δεκέμβρη και η αίσθηση μου είναι ότι έχω καλοκαίρι 6-7 μήνες τώρα....

Καλά δε συζητάω για βροχή....ακόμα 249mm έχω....Απίστευτο καζο μας κάνει το 2020

Γαμπρε, δίνει πόνο ο Παντοκρατορας με 50μμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασιλιτσα χιονιζει και εδω σημερα ειναι η 4η συνεχομενη μερα συννεφιας 

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3,4 χιλιοστά ως τώρα από χτες το βράδυ με την ψεκαδα εδώ στο Μακροχωρι με 8 βαθμούς αυτή τη στιγμή... φυσικά ακόμα που η σκόνη δεν έκατσε ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...