Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Κάποιος romas το είχε τάξει κάπου παλιότερα και όταν ήρθε η ώρα να το κάνει κιότεψε......παιδιά είναι νωρίς για μας....προσωπικά θα μου είναι εκπληξη να δω φαινόμενα Αττική πριν τις 2-3 μετά τα μεσάνυχτα.....χαλαρώστε.....

Mελίσσια 7,5 - 13,9οC σήμερα, με αρκετή συννεφιά αρχικά και μετά είδαμε ξανά ήλιο μετά από αρκετές ημέρες.....τώρα 11,2οC....

Χαλαρα θα ριξουμε μια ματια απ το παραθυρι πριν τις 11.30🧐⚡

Απνοια τωρα με συννεφια,13.6c και 66%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρυσούπολη Περιστέριου... ελάχιστη σήμερα τα ξημερώματα 11.1°C και μέγιστη το μεσημέρι 16.2°C...... οι άνεμοι έπνεαν από ΒΑ και ΑΒΑ διευθύνσεις, με μέγιστη ριπή στα 21 km/h (ριπές στα 3-4 Bf)

Είχε μια συννεφιά το πρωί, αν και στη συνέχεια έσπασε και έσκασε πάλι ένα πλατύ χαμόγελο το ''φιλαράκι'' μας 🤪, είπα κι εγώ τώρα.. ο ήλιος.. δε βαριέσε.. τουλάχιστον έβγαλα μερικές φωτογραφίες ακόμη και τον εκμεταλεύομαι για εργασίες μου στη σχολή.. απ΄τη μια το φως και απ΄την άλλη ο καιρός.. τέλος πάντων.. αναμονή τώρα για τα αυριανά, αν κι ακόμη περισσότερο ανυπομονώ εγώ για το μέτωπο της Δευτέρας..δε ξέρω βρε παιδί μου κάτι μου κάνει εμένα το συγκεκριμένο και το θέλωωω πολύυυυ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, teo_73 είπε:

Χαλαρα θα ριξουμε μια ματια απ το παραθυρι πριν τις 11.30🧐⚡

Απνοια τωρα με συννεφια,13.6c και 66%

Θάναι μια προπονησούλα Θοδωράκο για τα παρακάτω της νιφάδας;;; χαχαχαχα.....μα κι εγώ θα κοιτάζω εκείνη την ώρα έξω, μιας και θα τελειώνουν και τα ουέφα απόψε.....χεχεχε.....μετα ελπίζω να πάρουμε φωτιά!!!

Μελίσσια 10,3οC.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ νερό από το πρωί εδώ Πλατύστομα Λευκάδας με 45 mm σήμερα, ενώ άλλα 12,8 έπεσαν χθες.

Storm total 57,8 mm. Το έτος 888 mm μέχρι τώρα και μένει να δούμε αν ο Δεκέμβρης ρεφάρει τη χασούρα των προηγούμενων...

Τ μέγιστη 11,6 και 10,7 τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12.3 και 74% υγρασία τώρα.....καιρική αρρώστια δίχως τέλος.....και μέσα σε όλα αυτά έκανα και μια βλακεία στο excel  και έσβησα κατά λάθος όλα τα δεδομένα των σταθμών μου στου Ζωγράφου από το Δεκέμβρη του 2015 έως το Δεκέμβρη του 2019.....Τραγικό.....Απ τα 13 χρόνια που κρατάω δεδομένα έχασα τα 4....😢

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

12.3 και 74% υγρασία τώρα.....καιρική αρρώστια δίχως τέλος.....και μέσα σε όλα αυτά έκανα και μια βλακεία στο excel  και έσβησα κατά λάθος όλα τα δεδομένα των σταθμών μου στου Ζωγράφου από το Δεκέμβρη του 2015 έως το Δεκέμβρη του 2019.....Τραγικό.....Απ τα 13 χρόνια που κρατάω δεδομένα έχασα τα 4....😢

 

Back up σε σκληρό δεν είχες κάνει; Πολύ κρίμα αν δεν μπορείς να τα επαναφέρεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Back up σε σκληρό δεν είχες κάνει; Πολύ κρίμα αν δεν μπορείς να τα επαναφέρεις.

Μεγάλη ιστορία....νόμιζα ότι τα είχα περάσει σε εξωτερικό σκληρό αλλά εκείνα τα έτη τα ξέχασα μάλλον....έχει καιρό που έγινε απλά τώρα το κατάλαβα που ήθελα να κάνω κάποιες συγκρίσεις στα έτη......άλλαξα λάπτοπ και το παλιό το έκανα format και το έδωσα στα παιδιά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταπληκτική βραδιά με 10οC θερμοκρασία σχεδόν, αύξηση νεφώσεων και μια κρύα ατμόσφαιρα έξω που την αναπνέεις και σε στέλνει....υγεία!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το παλευει η Αττικη αλλα και παλι στο οριο προς το παρον.....συννεφια και απνοια προς το παρον.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, quarantine είπε:

Τρομερό το Παρανέστι στα 126μ υψ -0,9° https://penteli.meteo.gr/stations/paranesti/

Η χαμηλότερη θερμοκρασία πανελλαδικά!

Ωραιος.👌Στο Παρανεστι παιζουν συνθηκες αναστροφης καθως επικρατει απνοια και ξαστερος ουρανος (βαση sat). Στους -1.5c τωρα.

image.png.9d2de867eb1088dceb7b620252729201.png

image.png.8e3d8620ddef51569582bfa0d4d5c36e.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, quarantine είπε:

Τρομερό το Παρανέστι στα 126μ υψ -0,9° https://penteli.meteo.gr/stations/paranesti/

Η χαμηλότερη θερμοκρασία πανελλαδικά!

Αγαπάμε Παρανέστι,εκεί παρουσιάστηκα φαντάρος και χειμώνα κιόλας..είχα δει και ένα χιόνι εκεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σταθμός ΕΑΑ της Κέρκυρας είναι βουλωμένος να υποθέσω ... αποκλείεται να μην έχει βρέξει καθόλου εκεί σήμερα (λέει 0mm).

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ομιχλη και συνεχομενο σπρει δεν εχει σταματησει καθολου από χτες και που εχει δυναμωσει από το απόγευμα.στους 6.5c τωρα που είναι και η υψηλοτερη για σημερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Ο σταθμός ΕΑΑ της Κέρκυρας είναι βουλωμένος να υποθέσω ... αποκλείεται να μην έχει βρέξει καθόλου εκεί σήμερα (λέει 0mm).

Έτσι είναι ...το έχω γράψει σε προηγούμενο post....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά ! Δεν σταμάτησε να ρίχνει ψεκαδα εδώ στην περιοχή που μάλιστα εδώ και περίπου μια ώρα εντάθηκε και αναβαθμίστηκε σε ελαφριά ποτιστική βροχή .... 7,4 χιλιοστά τα σημερινά στα 8 από χτες ... με τη θερμοκρασία σχεδόν κολλημένη στους 8 .... αίσθηση άρχω χειμώνα 3 μέρες τώρα !!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποτιστική βροχουλα Καλαματα με 14 βαθμούς τώρα. Αύριο μεσημεράκι αναχώρηση για άγιο Στεφανο ελπίζω με βροχούλα σε μεγάλο μέρος του ταξιδιού. Να περάσει κ η ώρα πιο όμορφα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Ο σταθμός ΕΑΑ της Κέρκυρας είναι βουλωμένος να υποθέσω ... αποκλείεται να μην έχει βρέξει καθόλου εκεί σήμερα (λέει 0mm).

Mάλλον έτσι είναι. Βαλανειό 115χιλ, Παντοκράτορας  92, Αρίλας 66, Δουκάδες 54, πιο νότια στο λιμάνι 12,5 και στο ΕΠΑΛ  21χιλ

Χλωμός 16, Αργυράδες 15,5

Επεξεργάστηκε από quarantine
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...