Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Γαμπρε, δίνει πόνο ο Παντοκρατορας με 50μμ

Τα βλέπω 66mm τωρα...στα 21mm  ο σταθμός μου στον Ποταμό 

Το βροχόμετρο του σταθμού στα Γουβιά έχει σίγουρα πρόβλημα αφού από χθες δεν καταγράφει τίποτα

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γιαννενα συννεφια και 12,9 βαθμους

βολος παλι συννεφια και 13,7 βαθμους...ειλικρινα εχω χασει το μετρημα ποσες μερες εχει συννεφια ο βολος απο 1 νοεμβρη και μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα αμόνια από τις καταιγίδες νοτίως της Λεμεσού έχουν αρχίσει και καλύπτουν τον ουρανό. 20201203_142009.jpg.c8720aa50317d4c0c52d5926bfc4563d.jpg

20201203_141909.thumb.jpg.8c90eb71707a5e61bb7fe982a8ca9637.jpg

Ενώ έχουμε και αναπτύξεις στο εσωτερικό του νησιού, προς τα ορεινά( η συγκεκριμένη φώτο κοιτάει προς τα ανατολικά βέβαια).

20201203_140849.thumb.jpg.751c45c53ea99b355b9b026cdbd0414e.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ηλιος τωρα σε ολο τον νομο.....να δουμε εαν το βραδυ θα μπορεσει να δωσει κατι......καταιγιδες στα νησια του Ιονιου αλλα και σε Δωδεκανησσα και σε Κυπρο για αλλη μια μερα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και πάλι, έβρεξε αρκετά για περίπου 1 ώρα και 30 λεπτά. Τίποτα το φοβερό, μια συνηθισμένη καταιγίδα. Πριν αρχίσει να βρέχει:

20201203_153355.thumb.jpg.19432adf52484f913f0fc4d67d074c75.jpg

20201203_171239.thumb.jpg.3ce41b1b3ddd0c03d9c698e7a39c865c.jpg

 

Τώρα νέα καταιγίδα φαίνεται στον ανιχνευτή κεραυνών στα ανατολικά μου αλλά προς το παρών δεν βλέπω λάμψεις. Αυτή την ώρα μονο βροντές και ψιχάλες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου μυρίζει νέα φόλα στην Αττική πάλι....

Δε με γεμίζει ούτε η δορυφορική ούτε η διάταξη του συστήματος

Για σήμερα 9.0 ελάχιστη και 15.5 μεγιστη

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Μου μυρίζει νέα φόλα στην Αττική πάλι....

Δε με γεμίζει ούτε η δορυφορική ούτε η διάταξη του συστήματος

Για σήμερα 9.0 ελάχιστη και 15.5 μεγιστη

 

 

το συστημα ειναι δυνατο....αλλα το θεμα ειναι εαν μας πιασει και για ποσο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μου μυρίζει νέα φόλα στην Αττική πάλι....

Δε με γεμίζει ούτε η δορυφορική ούτε η διάταξη του συστήματος

Για σήμερα 9.0 ελάχιστη και 15.5 μεγιστη

 

 

Ετσι δυνατα ρε φιλαρακι..Και πανω απ ολα αισιοδοξα..🤣 Συμπασχω να ξερεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχές κατά τόπους στη Μεσσηνία με Φοινικούντα στα 20 mm και Καρυοβούνι δυτικής Μάνης 15. Από εδώ και πέρα εν αναμονή για το βραδυνό μπάσιμο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

μπραβο στην Αττικη που το παλευει να συννεφιασει για να δουμε......

 

Που να δεις τι θα γινει εαν ψιχαλισει..Σπαω την καραντινα και με καπνογονα βγαινω στον δρομο για πανηγυρια..🤣Παω να σηκωσω προκαταβολικα..300 ευρω..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Που να δεις τι θα γινει εαν ψιχαλισει..Σπαω την καραντινα και με καπνογονα βγαινω στον δρομο για πανηγυρια..🤣

Αν ρίξει πάνω από 10mm θα τρέξω 20 χλμ Υμηττό γυμνός....🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Αν ρίξει πάνω από 10mm θα τρέξω 20 χλμ Υμηττό γυμνός....🤣

Κάποιος romas το είχε τάξει κάπου παλιότερα και όταν ήρθε η ώρα να το κάνει κιότεψε......παιδιά είναι νωρίς για μας....προσωπικά θα μου είναι εκπληξη να δω φαινόμενα Αττική πριν τις 2-3 μετά τα μεσάνυχτα.....χαλαρώστε.....

Mελίσσια 7,5 - 13,9οC σήμερα, με αρκετή συννεφιά αρχικά και μετά είδαμε ξανά ήλιο μετά από αρκετές ημέρες.....τώρα 11,2οC....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είχαμε ένα σύντομο πέρασμα καταιγίδας πριν κανένα δίωρο στην πόλη της Ρόδου.  Περισσότερο μου θύμισε ανοιξιάτικη μπόρα αστάθειας, με τους 16 βαθμούς και τη σύντομη διάρκεια που είχε.  Περίμενα κάτι πιο δυνατό.  Πάντως εξακολουθεί να βρέχει σε διάφορα άλλα μέρη του νησιού.  Να δούμε και τη συνέχεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, gthomasandros είπε:

Satellite Image

Γιωργη καλησπερα.👋Επειδη η sat δε μπαινει κατευθειαν απο αντιγραφη επικολληση πατα το PrtScn και επελεξε το πλαισιο που θες.

image.png.376e3633ed297c2eb637cf265ecdaebe.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα σε όλους. Το ονειρικό ξεκίνημα του Δεκέμβρη συνεχίζεται εδώ στην Κατερίνη καθώς και σήμερα το σκηνικό του καιρου παραμενει υγρό, μουντό και ψυχρό και μάλιστα με λίγο πιο αξιόλογα φαινόμενα επιτελους, αφου η ποτιστικη βροχουλα που πεφτει σταθερά όλη μέρα έχει αφήσει μέχρι τώρα 18.8 χιλιοστά...συνολο 23.1mm από χθες (4.3mm τα χθεσινά)...ανελπιστα καλή η συγκομιδή, μακάρι να συνεχίσει και αυριο έτσι που τα μοντέλα μας τάζουν ακόμα περισσοτερες και πιο δυνατές βροχες... 

Διακύμανση θερμοκρασίας σήμερα από 6.7 έως 8.1 βαθμους ενω στους 7.8 βρίσκεται τωρα...παραμενουμε σε μονοψηφιες για τρίτη σερί μέρα, ίσως αντέξουν ακόμη αυριο λόγω των έντονων φαινομένων που πιθανον να έχουμε...ας μη λέμε πολλα όμως γιατί η φόλα παραμονευει 😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ως τώρα εκτός Κέρκυρας.....

Πλατύστομο Λευκ. 44mm....Ιθάκη 43mm....Λευκάδα πόλη 24mm....Θεοδώριανα Αρτας 22mm....Δίον και Παραμυθιά 17mm.....Πληκάτι και Πάπινγκο 14mm....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...