Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, [weathermaniac] said:

Κάθε μέρα λέω πιο μοντέλο είναι το πιο σταθερό, και ανά 4 μέρες αλλαζω αποψη χαχα. Σκυλάκι του Ευρωπαίου ο μο του τζίφου. Ενώ πριν μια εβδομάδα το ευρωπαϊκό ήταν στην κυριολεξία τσίρκο.. τι να πεις 

Που να δεις και τα σεναρια ενα ενα των ensembles

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με αυτα που βλεπω, η πρωτη φαση (13-15) μαλλον θα αφορα κυριως τα προσηνεμα ημιορεινα και ορεινα και ισως αν βελτιωθουν καποια χαρακτηριστικα να αφορα και τα υψομετρα ανω των 150-200μετρων.

Για μενα ομως το στοιχημα βρισκεται στην αναδιπλωση του αυλωνα σε δευτερη φαση (17-19) καθως ειναι πιο μακρια προγνωστικα (αρα και επιδεχεται βελτιωσεις) και θεωρω οτι με λιγη τυχη θα εχει προοπτικη. Το πιο σημαντικο που πρεπει να κοιταμε και για τις 2 φασεις ειναι το ridge.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψίχουλα δίνουν όλα για εδώ... Νωρίς θα μου πεις αλλά εδώ και μια βδομάδα αυτό λέμε 🙂 το φετινό έκτρωμα μαζί με το περσινό δεν σώζονται μέχρι στιγμής. Να δούμε θα κάνει το ρεκόρ σε 2 χρόνια σερί να μην έχει ρίξει νιφάδα; Πρωτοφανή πράγματα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, kilkisaios είπε:

το γαλλικό μου φαίνεται καλό στις 72 , θα κάνει καλύτερο ανέβασμα το κανίς

Θα χιονιστουμε πατριώτη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω να δω τετοια ανσαμπλ απο 14 εως 19 για εδω απο το 2012 με γεμάτα με υετο και χαμηλές θερμοκρασιες

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Έχω να δω τετοια ανσαμπλ απο 14 εως 19 για εδω απο το 2012 με γεμάτα με υετο και χαμηλές θερμοκρασιες

Σου εχω πει μην αγχωνεσαι θα παει μακρια η βαλιτσα...τωρα εχει ορεκτικο

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Σου εχω πει μην αγχωνεσαι θα παει μακρια η βαλιτσα...

Πραγματικά αμα βγει αναδίπλωση εκει στις 18 θα παίξουμε για πολυ χιονι..Όλα η τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

 

Σου εχω στειλει ενα μηνυματακι εχθες δεν ξερω αν το ειδες

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα υποσεναρια του 6αριου σε δεύτερη φάση παίζουν αρκετά σενάρια με νυφιτσοχαμηλα.. Λίγο να γλείφουν τα μπλε γεωδυναμικά την Αδριατική σε συνδυασμό με υφεσεις από Αγγλία κινούμενες ΝΑ δεν θέλει και πολύ για το μπαμ..

Νυφιτσες.. Μικρές στο μάτι, μεγάλες στον υετο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερά ensembles  σε πεδινή περιοχή είμαι...

ens_image (82).png

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ο ναυτης βροχοχαμηλο..Αλλά μετά κατεβαζει τον αυλωνα λιμνη πανω μας

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποιοι χιονάνθρωποι για να μην το γρουσουζεψουν κρύφτηκαν στα λαγούμια τους και πήγαν για τάβλι με τους Ινδιανους στα υψωματα. Βλέπουν ότι όταν μιλάνε  χαλαν τα ραν και όταν εξαφανίζονται βελτιώνονται:) Βγες έξω καπετάνιε  άφοβα και ούρλιαξε το. Ερχεταιιιιιιιιιι

@GEORGE SNOWMAN

Επεξεργάστηκε από Snow sick
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Κάποιοι χιονάνθρωποι για να μην το γρουσουζεψουν κρύφτηκαν στα λαγούμια τους και πήγαν για τάβλι με τους Ινδιανους στα υψωματα. Βλέπουν ότι όταν μιλάνε  χαλαν τα ραν και όταν εξαφανίζονται βελτιώνονται:) Βγες έξω καπετάνιε  άφοβα και ούρλιαξε το. Ερχεταιιιιιιιιιι

@GEORGE SNOWMAN

Δεν υπαρχει τιποτα για εδω,εκτος απο 2,3 σεναρια του τζιφου με χιονι της πλακας.Το βραδυ θα εχουν τουμπαρει και αυτα,ακολουθωντας ουκμο,παιο.Μιλαω παντα για την πρωτη "φαση"(ο Θεος να την κανει φαση δηλαδη).Για μετα δεν υπαρχει τιποτα να σχολιασουμε.

Ουτε για γουρι το κανω,ουτε για τιποτα.Απλα κουραστηκα να παραμυθιαζομαι.Να τονισω φυσικα οτι αυτο που ψαχνω ειναι καθολικος χιονιας απο τα παλια στην Αττικη.Να αναστηθει το φορουμ,να πεφτουν 3 μηνυματα το δευτερολεπτο.Χαρα που δεν μοιραζεται δεν ειναι χαρα.Το να ριξει εδω πανω κανα 20ποντο και ολοι να ειναι ξενερωμενοι να το χ@σω...13 χρονια ειναι πολλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...