Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, bouasss είπε:

Το meteo μαλλον παιρνει δεδομενα απο το μοντελο της Μποτσουανας😂😂😂. Μια τυχαια προβλεψη να σου κανω τωρα για τις 15 του μηνος σιγουρα θα πεσω πιο μεσα απο το meteo.

Οι αρχικές συνθήκες (Global model) που χρησιμοποιούν τα μοντέλα μας παρέχονται απο την Εθνική Μετεωρολογική Υπηρεσία των Ηνωμένων Πολιτειών. Βάσει αυτών τα μοντέλα μας (BOLAM, WRF) σαρώνουν την ελληνική επικράτεια και δημιουργούν μετά από πολύωρες μαθηματικές επεξεργασίες από συστοιχία υπολογιστών του Ινστιτούτου μας τις τοπικές προγνώσεις. Αυτές κατόπιν τροφοδοτούν τον κόμβο μας και μέσα από την διαδικασία της οπτικοποίησης δημιουργούν τις σελίδες που βλέπετε σε αυτό τον κόμβο.

Πηγή: meteo.gr - https://meteo.gr/about-meteo.cfm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχουμε να δουμε πολλα ακομα..Τιποτα δεν κλειδωσε..Εγω απλα κραταω μονο οτι χειμωνιαζει..Και αυτο σε πρωτη φαση μου αρκει...Για τα υπολοιπα θα περιμενουμε..Πριν τα 12 αρια της Κυριακης εικονα ξεκαθαρη δεν θα χουμε...Απλα ο καθεις εχει την αποψη του...Μεχρι εκει..Κανεις δεν εχει δικιο και κανενας αδικο...Τα λεμε αργοτερα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Να παρουμε ενα σημαντικο μαθημα.Τα μονα αξιοπιστα μοντελα ως τις 168 ειναι ουκμο και παιος.

Σου υποσχεθηκα διαγραμματα με την αξιοπιστια των μοντελων αλλα αν θες σημερα τα ανεβασε αθηναιος χιονοφιλος λογικα θα τα ειδες τα χαλια του τζιφου ειναι φετινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Και στο λιμανι πειραια λεει...

Απαγαροευμενη προταση επιασες...Μπιμπικια βγαζω μονο που την διαβαζω...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεχρι το αλλο ΣΚ η ψυχρη εισβοληχαχα στην Αθηνα θα καταφερει να ριξει την Τ στα 850 απο τους 15 στους 3-4.Με απλα λογια δεν θα καταφερει ουτε στα κλιματικα να επιστρεψει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μεχρι το αλλο ΣΚ η ψυχρη εισβοληχαχα στην Αθηνα θα καταφερει να ριξει την Τ στα 850 απο τους 15 στους 3-4.Με απλα λογια δεν θα καταφερει ουτε στα κλιματικα να επιστρεψει.

Ελα ρε παμε για πικ νικ Παρνηθα με τον μητσακο να παιξουμε πετροπολεμο??😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ελα ρε παμε για πικ νικ Παρνηθα με τον μητσακο να παιξουμε πετροπολεμο??😂

Δραμα χωρις τελος φετος Σακουλινο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δραμα χωρις τελος φετος Σακουλινο

Αστα ρε...Τι να λεμε..Θα φτασουμε 15 του μηνα και ακομα η Παρνηθα δεν θα εχει μερα χιονοπτωσης...Νομιζω οτι ειναι καλη ευκαιρια να μαζευτουμε οι γνωστοι και να θρηνησουμε..😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμφωνα με τα ανσαμπλ δε τελειωσε ουτε η πρωτη δαση ακομα για τα προσηνεμα καλα η αφορά τη συνέχεια μπορει να χουμε χειμωνα τουλαχιστον μια βδομάδα συνεχομενη χαμος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ καλος ο μ.ο. του ευρωπαικου για τις ωρες που εχω στοχευσει και πολυ βελτιωμενος σε σχεση με το χθεσινό 12αρι του, παμε καλα!

EDE1-192.GIF?08-0

EDE0-192.GIF?08-0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντω μεταξύ Ισπανία καλά το πάει!!ευτυχώς που υπάρχουν και κάμερες και το βλέπουμε έτσι γιατί ζωντανά δεν τι νομίζω.και θα χιονίζει κάνα 2ημερο.τυχεροι οι χιονοφιλοι της ισπανιασ.για μας πολυ δυσκοιλια τα πράγματα μου φαίνονται εμένα παιδιά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Συμφωνα με τα ανσαμπλ δε τελειωσε ουτε η πρωτη δαση ακομα για τα προσηνεμα καλα η αφορά τη συνέχεια μπορει να χουμε χειμωνα τουλαχιστον μια βδομάδα συνεχομενη χαμος

Αντώνη πάνω κάτω τι βγάζουν ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://gr.snow-forecast.com/maps/static/greece/next3to6days/snow

Άντε σιγά σιγά να βλέπουμε κανένα χρώμα στο χάρτη για να φτιαχνόμαστε και ας ειναι απλά ένα μακρινό σενάριο...

greecesnownext3to6days.cc23 (8).jpg

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Συμφωνα με τα ανσαμπλ δε τελειωσε ουτε η πρωτη δαση ακομα για τα προσηνεμα καλα η αφορά τη συνέχεια μπορει να χουμε χειμωνα τουλαχιστον μια βδομάδα συνεχομενη χαμος

Σπάστα και ξαναριχτα

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...