Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαγγέλη Τάσο χειμώνας κτλ παιδιά από περιοχή κ. Μακεδονίας το νου σας Ρ.... ια μην χάσουμε τον χιονιά θέλω χιόνι στην πόρτα μου ⛄⛄⛄⛄⛄😋😋😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Βαγγέλη Τάσο χειμώνας κτλ παιδιά από περιοχή κ. Μακεδονίας το νου σας Ρ.... ια μην χάσουμε τον χιονιά θέλω χιόνι στην πόρτα μου ⛄⛄⛄⛄⛄😋😋😂😂

Όλοι το θέλουμε αυτό😂😂 Στόχος μας είναι να δούμε όλη την κεντρική Μακεδονία άσπρη γύρω στις 18 του μηνός 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Βαγγέλη Τάσο χειμώνας κτλ παιδιά από περιοχή κ. Μακεδονίας το νου σας Ρ.... ια μην χάσουμε τον χιονιά θέλω χιόνι στην πόρτα μου ⛄⛄⛄⛄⛄😋😋😂😂

συμφωνοι αλλα σεβομενοι και τους αλλους που το θελουν...😀 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Βαγγέλη Τάσο χειμώνας κτλ παιδιά από περιοχή κ. Μακεδονίας το νου σας Ρ.... ια μην χάσουμε τον χιονιά θέλω χιόνι στην πόρτα μου ⛄⛄⛄⛄⛄😋😋😂😂

Μακάρι να δούμε άσπρη μέρα...Ε, φέτος μόνο στην πόρτα μας πρέπει να το δούμε,..Αφού δεν μπορούμε να πάμε παραπέρα 😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, kilkis1989 είπε:

Οι σταγόνες της μπόρας είναι πιο χοντρές από τις σταγόνες της ποτιστικής; 

Ναι, επειδή η μπόρα συμβαίνει σε νέφος κατακόρυφης ανάπτυξης, οπότε η σταγόνα έχει πολύ μεγαλύτερη διαδρομή, στην οποία μπορεί να συλλέξει μικροσταγονιδια σε τέτοιο νέφος όπως πυργισωρειτες, σε αντίθεση πχ με στρωματοσωρειτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

συμφωνοι αλλα σεβομενοι και τους αλλους που το θελουν...😀 

Εννοείται εξάλλου τις περισσότερες φορές ένας βορειοελλαδιτικος δεν αναιρεί έναν προσυνεμο σε καλές καταστάσεις αλληλοσυμπληρωνονται

Επεξεργάστηκε από Seventower
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Εννοείται εξάλλου τις περισσότερες φορές ένας βορειοελλαδιτικος δεν αναιρεί έναν προσυνεμο σε καλές καταστάσεις αλληλοσυμπληρωνονται

Αυτό το σενάριο είναι που παίζει δυνατά. Ξεκινάει από Ιόνιο και σπρώχνει ανατολικά τον Αυλώνα ο Αζορικος. Το βλέπω πιθανό σενάριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλα το παει και η nasa + πιο πολυ κρυο απο gfs στα 850 ειδα τις συγκρισεις..

geos-0-240.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να διευκρινισω κατι οταν ανεβαζουμε ποσοστα ανεβαζουμε με βαση τα πολλαπλα δειγματα ενς βαση δεικτων βαση mjo και βαση δεδομενων που εχει προσβαση ο βασιλης ΤΟΝΙΖΩ οτι ειναι αποτυπωση της ημερας και μονο και οχι εκτιμηση συνολικη δεν αποκλειεται λοιπον ουτε προσηνεμο ουτε τιποτα απλα αποτυπωνονται τα δεδομενα της ημερας...αυτα αλλαζουν οποτε μην τρελενεσται που σημερα δεν υπαρχει προσηνεμο σεναριο αυριο μπορει να ειναι αναποδα τα ποσοστα...

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για εδώ δεν μας τα λέει καλά το αικον νομίζω. Μόνο στο πρώτο Αυλώνα μου άρεσε λίγο που παίζει ρόλο βοήθειας. Και όταν λέω εδώ λέω Γιάννενα και Λάρισα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για εδώ δεν μας τα λέει καλά το αικον νομίζω. Μόνο στο πρώτο Αυλώνα μου άρεσε λίγο που παίζει ρόλο βοήθειας. Και όταν λέω εδώ λέω Γιάννενα και Λάρισα.

Για να δούμε πως θα στηθεί ο αζορ 😀.

Πιο ανατολικά αζορ απ' τζιφο

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, ICELARISSA said:

Να διευκρινισω κατι οταν ανεβαζουμε ποσοστα ανεβαζουμε με βαση τα πολλαπλα δειγματα ενς βαση δεικτων βαση mjo και βαση δεδομενων που εχει προσβαση ο βασιλης ΤΟΝΙΖΩ οτι ειναι αποτυπωση της ημερας και μονο και οχι εκτιμηση συνολικη δεν αποκλειεται λοιπον ουτε προσηνεμο ουτε τιποτα απλα αποτυπωνονται τα δεδομενα της ημερας...αυτα αλλαζουν οποτε μην τρελενεσται που σημερα δεν υπαρχει προσηνεμο σεναριο αυριο μπορει να ειναι αναποδα τα ποσοστα...

Ο Βασιλης ειναι ο meteolarissa που εγραφε παλιαιοτερα στο αλλο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Να διευκρινισω κατι οταν ανεβαζουμε ποσοστα ανεβαζουμε με βαση τα πολλαπλα δειγματα ενς βαση δεικτων βαση mjo και βαση δεδομενων που εχει προσβαση ο βασιλης ΤΟΝΙΖΩ οτι ειναι αποτυπωση της ημερας και μονο και οχι εκτιμηση συνολικη δεν αποκλειεται λοιπον ουτε προσηνεμο ουτε τιποτα απλα αποτυπωνονται τα δεδομενα της ημερας...αυτα αλλαζουν οποτε μην τρελενεσται που σημερα δεν υπαρχει προσηνεμο σεναριο αυριο μπορει να ειναι αναποδα τα ποσοστα...

που ακριβως εχει προσβαση ο βασιλης μπαινει σε αλλα μοντελα πιο ανοτερα απο αυτα που βλεπουμε εμεις? το λεω γιατι το gfs εχει σεναρια για προσηνεμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πιστεύω οτι η πόλη που  βγαίνει σχεδόν πάντα κερδισμένη απο μια τέτοια θολούρα, είναι η ΘΗΒΑ! Εχει τον τρόπο της με σχεδόν κάθε τύπο χιονιά!

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως προτιμούσα το θερμό κύμα στην προκειμένη. Γιατί το άλλο είναι να βρεχεί με 8αρια στα 850 και να λιώσει το χιόνι που με τόσο κόπο μπήκε στην Ήπειρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για το γουρι λοιπον..τελευταια φωτο για σημερα...

 

Ρε φιλε,δε μου δινεις να δω 12 αρι τζιφου και μετα θα σ αφησω να με φωτογραφισεις..

IMG-3c8bbeb783795f8478111edc4dd3ec01-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

που ακριβως εχει προσβαση ο βασιλης μπαινει σε αλλα μοντελα πιο ανοτερα απο αυτα που βλεπουμε εμεις? το λεω γιατι το gfs εχει σεναρια για προσηνεμα..

σε παρακαλω πολυ ας κλεισουμε το θεμα αυτο προς ωρας... σχολιαζουμε τα 12αρια. μετα μπορουμε να μιλησουμε κ για αυτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το αικον παει για ενδιαμεσο σεναριο...οσον αφορα της αρχικες συνθηκες στησιματος του αζορικου και την καθοδου η μη του δευτερου αυλωνα καθως και της δυναμικης του εφ οσον κατεβει ενα κομματι του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

το αικον παει για ενδιαμεσο σεναριο...

Βαγγέλη ξεκάθαρα ίδιο το βλέπω με ευρωπαίου και ουκμο

Χιονια εβγαλε εδω δυτικη μακεδονια πανω απο 600 μέτρα όπως ευρωπαιος ακριβως με λιγο χειροτερη διαταξη

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισης αν τοσο ενοχλει μια πειραματικη προσπαθεια λες και ειναι νομος αυτα που γραφουμε μπορω να μην τα ξαναανεβασω γιατι καποιοι μαλλον το παιρνετε πολυ πρσοωπικα και χωρις λογο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...