Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Ακόμα ένα τρέξιμο τζίφος. Μηδέν εις το πηλίκον. Χθες έδειχνε ΤΕΡΑΤΑ και σήμερα ΓΑΤΆΚΙΑ 

αστο βασικο τρεξιμο θα φτιαχτει στα 18αρια δες τον μεσο ορο βελτιωθηκε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, isnow said:

Όπως κατάλαβαμε όλοι σήμερα.. ο τζιφος αν είναι να κάνει τουμπα θα την κάνει και στις διψήφιες ώρες..τα ενς του τον ακολουθούν..οπότε και αυτά τουμπιαζουν για πλάκα.. 

πλέον μπορεί να κάνει τούμπα ΠΑΝΕΎΚΟΛΑ στις 48 ώρες το πρώην μοντέλο. τι να λέμε τώρα καληνυχτα ζωή είναι η προγνωσιμοτητα του όταν πρόκειται για κακοκαιρία  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Athinaios said:

αστο βασικο τρεξιμο θα φτιαχτει στα 18αρια δες τον μεσο ορο βελτιωθηκε..

πόσο είναι ο μέσος όρος της Τ/850 στην Αθηνα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οταν ειναι κατι να κατεβει ολο κ βελτιωνεται οσο πλησιαζουν οι μερες...αν κανει πισωγυρισματα η χαλαει οσο περνανε οι μερες δεν θα κανει τιποτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, BrainA είπε:

πόσο είναι ο μέσος όρος της Τ/850 στην Αθηνα?

Μη μου τον μπερδεύεις...Τι σαχλες ερωτήσεις είναι αυτές? Χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ο Μ.Ο για Αθήνα, πάντα για gfs μιλάμε, έπεσε κατά 2 μονάδες σε σχέση με τ εξάρι. Αυτό βεβαια, πιθανότατα δε σημαίνει και κάτι.

Εχουμε δει Μ.Ο στο -1 να γίνεται -5 σε ένα μόνο τρέξιμο και το αντίστροφο. Και μάλιστα...3-4 ημέρες πριν την κακοκαιρία. Οχι 12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως επαναλαμβανω κ εδω οτι "αναλογικα" πολυ βροχεροι Δεκεμβριοι στην Αθηνα ειχαν παντα ισχυρες ψυχρες εισβολες στη συνεχεια( Γεναρη-Φλεβαρη).. πιο κοντινος Δεκεμβριος μαλιστα με τον φετινο (πολυ θερμος κ βροχερος) ηταν το 2014

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geornik είπε:

Παντως επαναλαμβανω κ εδω οτι "αναλογικα" πολυ βροχεροι Δεκεμβριοι στην Αθηνα ειχαν παντα ισχυρες ψυχρες εισβολες στη συνεχεια( Γεναρη-Φλεβαρη).. πιο κοντινος Δεκεμβριος μαλιστα με τον φετινο (πολυ θερμος κ βροχερος) ηταν το 2014

Η Αθήνα ρε συ ΠΑΝΤΑ είχε ψυχρές εισβολές. Αφου το κέντρο έχει 4 ημέρες χιονόπτωσης. Και τα ΒΠ πες 6 χοντρικά. Μη κοιτάς τώρα που άλλαξαν οι καταστάσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Τι έγινε ρε παιδιά τα βόρεια πεδινά το χάσαμε παλι???

Γιατί είχαμε κάτι για βόρεια πεδινά?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, menidi said:

Πάντως ο Μ.Ο για Αθήνα, πάντα για gfs μιλάμε, έπεσε κατά 2 μονάδες σε σχέση με τ εξάρι. Αυτό βεβαια, πιθανότατα δε σημαίνει και κάτι.

Εχουμε δει Μ.Ο στο -1 να γίνεται -5 σε ένα μόνο τρέξιμο και το αντίστροφο. Και μάλιστα...3-4 ημέρες πριν την κακοκαιρία. Οχι 12

Aσφαλώς. Απλά αυτός ο ΜΟ δεν ειναι Τ για χιονιά αν.προσηνεμο πεδινο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά ΤΙΠΟΤΑ δεν έχουμε μέχρ στιγμής. Η ζωή της πεταλούδας διαρκεί πιο λίγο απο τις ώρες μέχρι να φτάσουμε στις ημερομηνίες ενδιαφέροντος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ με τα λίγα που ξέρω και επειδή είμαι φύσει αισιόδοξος άνθρωπος,  ελπίζω και πιστεύω ακράδαντα, οτι κάτι δυνατό θα έρθει σε όλη τη χώρα, στο διάστημα 15-20 Γενάρη... Αυτό που με προβληματίζει, είναι το γεγονός οτι εδώ μέσα μπαίνει κόσμος που θέλει να ενημερωθεί και πέφτει σε αντικρουόμενες θέσεις και απόψεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Aσφαλώς. Απλά αυτός ο ΜΟ δεν ειναι Τ για χιονιά αν.προσηνεμο πεδινο. 

Οχι βέβαια. Αλλά μπορεί σε 2 ημέρες να είναι στο -5. Με τα "αν" δε γίνετα δουλειά θα μου πεις....αλλά κάπως έτσι ξεκινούν όλοι οι χιονιάδες. Το 2008 ξεκίνησε με μια μόνο γραμμούλα στο -12, περίπου 10 ημέρες πριν!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Aσφαλώς. Απλά αυτός ο ΜΟ δεν ειναι Τ για χιονιά αν.προσηνεμο πεδινο. 

ας βαλει χιονι ο υμηττος η παρνηθα και η πεντελη πρωτα και βλεπουμε για πεδινα που πιστευω θα το κανει και στα πεδινα αρκετα χαμηλα..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για τα βορεια που καιγομαστε μιας και μας προεκυψε πιθανη αλλα δυσκολη καμηλα ο παιος ειναι πιο κοντα στο αικον στις 96 εχει πιο νοτια το καμηλοχαμηλο πιο νοτια τον αζορικος και πιο δυτικα την λιμνη της κεντρικης ευρωπης( σε σχεση με τα χειροτερα σεναρια των μοντελων και οχι κατα αναγκη μονο του τζιφου) της δυτικης μεσογειου και τα εποεμνα 2 φρειμ του ειναι πολυ σημαντικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, menidi said:

Οχι βέβαια. Αλλά μπορεί σε 2 ημέρες να είναι στο -5. Με τα "αν" δε γίνετα δουλειά θα μου πεις....αλλά κάπως έτσι ξεκινούν όλοι οι χιονιάδες. Το 2008 ξεκίνησε με μια μόνο γραμμούλα στο -12, περίπου 10 ημέρες πριν!!

Ακριβώς αυτό. Θέλεις έστω αυτή την άτιμη τη μια τις δυο τις γραμμούλες στα τάρταρα. Και δεν τις έχουμε δυστυχως. Δηλαδή χρειαζόμαστε ΚΑΙ σενάρια μεγάλης εισβολής για να έρθει έστω τελικά μία μέτρια. 

ΥΓ Καλύτερος ο Αζορ στον Παιο στις 96 ώρες πάντως

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Εγώ με τα λίγα που ξέρω και επειδή είμαι φύσει αισιόδοξος άνθρωπος,  ελπίζω και πιστεύω ακράδαντα, οτι κάτι δυνατό θα έρθει σε όλη τη χώρα, στο διάστημα 15-20 Γενάρη... Αυτό που με προβληματίζει, είναι το γεγονός οτι εδώ μέσα μπαίνει κόσμος που θέλει να ενημερωθεί και πέφτει σε αντικρουόμενες θέσεις και απόψεις...

Φοβάσαι μήπως έχει να προγραμματίσει 3ήμερο και πέσει έξω?

Φιλικά!!! χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

Γιατί είχαμε κάτι για βόρεια πεδινά?

Θυμήσου τα προηγούμενα τρεξίματα του Αμερικανού σχετικά καλά ήταν για εδώ ....ειδικά τα ensembles ...επίσης για τα σχετικά  μακρινά μιλάω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Θυμήσου τα προηγούμενα τρεξίματα του Αμερικανού σχετικά καλά ήταν για εδώ ....ειδικά τα ensembles ...επίσης για τα σχετικά  μακρινά μιλάω 

Θανάση έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να το λέω...δεν υπάρχει τίποτα όταν το δείχνουν στις 200 και στις 240 ώρες είναι σαν να μην υπάρχει, ακόμα και στις 150 να το έδειχνε πάλι είναι αιώνας....τα πράγματα θα σοβαρέψουν όταν δείξουν κάτι καλό κάτω απ τις 100 ώρες....το μόνο που έχουμε αυτη την στιγμή είναι μια διάθεση για κάτι πιο χειμερινό συμφωνα με αικον το ΣΚ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...