Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Θελει πολυ ψαξιμο μπορει ο βαγγελης να θυμαται καλυτερα που ειναι και ειδικος περι μακεδονιας

Α μαλιστα απο οτι βλεπω εχει πολλα χρονια παντως ευχαριστω για την ενημερωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MenNaousa11 είπε:

2 Μαρτιου 2005

Και εδω χιονια ειχαμε τοτε επικη χιονοπτωση απλα τοτε ειχε κανε 2 3 μαζεμενες φλεβαρη μαρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Πολυ νερο στη Πατρα τελικα αυριο αντι για Αττικη που φαινοταν μεχρι εχθες....

overview_20210103_12_021.jpg

Μια χαρα νερο θα κανει και στην Αττικη φιλε..Λογικο ειναι νωρις το πρωι τα εντονα φαινομενα να εντοπιζονται δυτικα..Στην Αττικη πιθανως να βρεχει απο το πρωι ομως τα εντονα φαινονενα τα περιμενουμε απο τις προμεσημβρινες ωρες μεχρι και το μεσημερι..Απλα πιστευω οτι τα πιο δυτικα τμηματα του νομου θα δουν τα μεγαλυτερα υψη βροχης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο οτι βλεπω ειχε περισσοτερο κρυο με συγκριση τους σημερινους χαρτες αλλα υπαρχει ελπιδα

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Πολυ νερο στη Πατρα τελικα αυριο αντι για Αττικη που φαινοταν μεχρι εχθες....

 

λαθος κανεις ολα τα μοντελα δινουν αρκετο νερο + καιταιγιδα στο μετεωγραμμα + το σκιρον υψηλη αναλυση που ειναι πολυ καλο μοντελο σε κατι τετοια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Και εδω χιονια ειχαμε τοτε επικη χιονοπτωση απλα τοτε ειχε κανε 2 3 μαζεμενες φλεβαρη μαρτη

Ειχε χιονισει σε πολλες περιοχες τοτε οπως και στα Γιαννενα με πυκνη παπλαμουδα και καλη χιονοστρωση.10 εκατοστα σιγουρα.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μια χαρα νερο θα κανει και στην Αττικη φιλε..Λογικο ειναι νωρις το πρωι τα εντονα φαινομενα να εντοπιζονται δυτικα..Στην Αττικη πιθανως να βρεχει απο το πρωι ομως τα εντονα φαινονενα τα περιμενουμε απο τις προμεσημβρινες ωρες μεχρι και το μεσημερι..Απλα πιστευω οτι τα πιο δυτικα τμηματα του νομου θα δουν τα μεγαλυτερα υψη βροχης...

 

3 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

λαθος κανεις ολα τα μοντελα δινουν αρκετο νερο + καιταιγιδα στο μετεωγραμμα + το σκιρον υψηλη αναλυση που ειναι πολυ καλο μοντελο σε κατι τετοια

Ειδα οτι εχει νερο στην Αττικη αργοτερα, αλλα σε σχεση με τα χθεσινα ειδα καποια μειωση στους χαρτες...

 

Επεξεργάστηκε από weatherforattica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

 

Ειδα οτι εχει νερο στην Αττικη αλλα σε σχεση με τα χθεσινα ειδα καποια μειωση στους χαρτες...

 

τι μειωση βρε φιλε κοιτα στον χαρτη τι δινει το σκιρον πριν μπει για τα καλα αττικη αρχικα στην δυτικη αττικη χαμος πολυ νερο

042.totpcp (1).png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο κλασικός , αγνός , 100% , καθαρόαιμος, αυτός που σέβεται τον εαυτό του βορειοελλαδιτικος χιονιάς είναι αυτός του θερμου-ψυχρου μετώπου .... Και από ότι έγραψε ο Τάσος έχει να τον κάνει 16 χρόνια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Athinaios είπε:

τι μειωση βρε φιλε κοιτα στον χαρτη τι δινει το σκιρον πριν μπει για τα καλα αττικη αρχικα στην δυτικη αττικη χαμος

042.totpcp (1).png

Δεν ειχα δει ολους τους χαρτες, οντως... Κυριως δυτικη αττικη εχει πραμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το αικον οσο ετρεξε δεν ξεκοψε τιποτα..τωρα αυτο θα γινεται την καμηλα μου μεσα που μου ρθε απο το πουθενα και μου αναστατωσε το μοντελικο μου προγραμμα🤣..καροτσακι θα με παει η ρου@@@α και το θεμα ειναι οτι θα με μπερδεψει γιατι εχει και μετα και παραμετα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

το αικον οσο ετρεξε δεν ξεκοψε τιποτα..τωρα αυτο θα γινεται την καμηλα μου μεσα που μου ρθε απο το πουθενα και μου αναστατωσε το μοντελικο μου προγραμμα🤣

Η καμήλα για τα βόρεια είναι ότι ο δυτικός χιονιάς για τα δυτικά ημιορεινα, μια όχι τόσο συχνή διάταξη, μακάρι να βγει τώρα που υπάρχει η ευκαιρία. Βέβαια το αικον δεν το κόβω καλό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

το αικον οσο ετρεξε δεν ξεκοψε τιποτα..τωρα αυτο θα γινεται την καμηλα μου μεσα που μου ρθε απο το πουθενα και μου αναστατωσε το μοντελικο μου προγραμμα🤣

Χειροτερεψε παντως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αρχιζει το χιονισμενο 18αρι gfs αν και με το ζορι κρατιεμαι να μην κοιμηθω θα κατσω να το δω τελικα,,

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χειροτερεψε παντως.

ναι αλλα δεν το ξεκοψε...εγω αυτο φοβομουν οτι θα νε μια τρελλα ενος ραν και τελος...αλλα κοντα ειναι και ο παιος ..τωρα αν θα μπει και κανας τζιφος στο παιχνιδι θα μεινω 60 κιλα...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκιναμε..Εγω βασικα θα την πεσω..Αυριο ειναι η μερα μου,καταλαβαινετε...Πρωινο ξυπνημα και αποθεωση της μανας καταιγιδας..Σας αφηνω ομως τον θεο των μακακων να σας συντροφευει στο 18αρι..Καλοχιονιστο για ολους...Καλο βραδυ αδερφια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ραν -νετφλιξ-ραν-νετφλιξ..αυτη θα νε η ζωη μου για πολλες μερες και υπνο αναμεσα στα ραν και αν θυμηθω και λιγο φαγητο...αυτα!!!😀..παμε για 18αρι και μακαρι να μην βγαλει κατι απο τωρα σε κοντινες ωρες γιατι εχω αναγκη απο υπνο και δεν θα μπορω να κοιμηθω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

αρχιζει το χιονισμενο 18αρι gfs αν και με το ζορι κρατιεμαι να μην κοιμηθω θα κατσω να το δω τελικα με το λαπτοπ πανω σε μια καρεκλα ξαπλωμενος στο κρεβατι..

Ρε Μάρκο εχθές ξέρεις τι έχασες? Τι καλύτερο τρέξιμο που έχει γίνει ποτέ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...