Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Που; Γύρω στο -7 βλέπω ελάχιστη για Αθήνα στα 850, και μετά χαιρετάει και ο υετός. Για Λάρισα, Λαμία είναι μια χαρά, για Αθήνα θέλει πιο τούμπανο αυλώνα νομίζω..

Έχει καλό 500ρη. Ολική χιονόστρωση θα είχε η Αθήνα τώρα εκατοστά ίσως το τράβηξα λίγο 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπέρα και καλή χρονιά στη παρέα. επιτέλους κάτι να χαζεύουμε και να προσμένουμε!

δεν έχω τις γνώσεις άλλων μελων  αλλά πιστυέω  ε΄να σημαντικο πρόβλημα το τελευταιο χρόνο -απο περσι στις μεγάλες κακοκαιρίες  που έπεσε ΄φαπα στην αττική- ,είναι οτι υπερεκτιμάνε θερμοκρασίες προς τα κάτω .ας ελπίσουμε να κατέβει ψύχος ατόφιο και να μην εκφυλιστέι run με run

θα μου πείς έδώ δεν ξέρουμε αν θα κάτσει η ταση 10 μέρες μπροστά και μιλάς για temp. μακάρι να πάει δυνατά για παντου το πράγμα αλλα ας κραταμε μικρό καλάθι και προχωράμε 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μακρινο αλλα ας κινειτε ετσι και βλεπουμε..προς βορρα και προς σκανδιναβια μετα? gens-31-1-228.png

 στριφογυριστα και κυκλωτικες κινησεις   😂😂

Επεξεργάστηκε από INUIT
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Έχει καλό 500ρη. Ολική χιονόστρωση θα είχε η Αθήνα τώρα εκατοστά ίσως το τράβηξα λίγο 😂😂

Ναι 20ποντο στη Β. Σοφίας νομίζω όχι 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μακρινο αλλα ας κινειτε ετσι και βλεπουμε..προς βορρα και προς σκανδιναβια μετα? gens-31-1-228.png

Βαγγελη κ μεσος ορος εγινε κεντροβορειος ..ξέρεις πως το καταλαβαινεις;;;.κοίτα σε στις 204 τις θερμοκρασιες εδω στη δυτικη μακεδονια και γενικά στα δυτικα..Και μετά κοίταξε τις228 πως ανεβαινει η θερμοκρασία στο μεσο ορο αυτο γινεται γιατι δημιουργείται χαμηλο και στις 240 ξανασκεφτεί.. δε ξερω να με κατάλαβες γιατί μπορεί να τα γραψα περιεργα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Βαγγελη κ μεσος ορος εγινε κεντροβορειος ..ξέρεις πως το καταλαβαινεις;;;.κοίτα σε στις 204 τις θερμοκρασιες εδω στη δυτικη μακεδονια και γενικά στα δυτικα..Και μετά κοίταξε τις228 πως ανεβαινει η θερμοκρασία στο μεσο ορο αυτο γινεται γιατι δημιουργείται χαμηλο και στις 240 ξανασκεφτεί.. δε ξερω να με κατάλαβες γιατί μπορεί να τα γραψα περιεργα

Εχεις δικιο. Αυτο δειχνει οτι σε πολλα μελη δημιουργειται χαμηλο και σε καποια απο αυτα παραφευγει δυτικα με αποτελεσμα να μην πεσουν οι θερμοκρασιες εδω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

πες οτι δεν εισαι καλα και πρεπει να μεινεις καραντινα....😋

Πες ότι έχεις δέκατα και δεν μπορείς να μυρίσεις 100% θα σου πουν άστο και έλα σε 15 μέρες...... ⛄⛄⛄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, MenNaousa11 είπε:

Εχεις δικιο. Αυτο δειχνει οτι σε πολλα μελη δημιουργειται χαμηλο και σε καποια απο αυτα παραφευγει δυτικα με αποτελεσμα να μην πεσουν οι θερμοκρασιες εδω. 

Αυτο ακριβως..πιατευα δε θα με καταλαβει κανενας 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Michael είπε:

Καλό ραν αλλά το κέντρο Αθήνας δεν θέλει τέτοιο.Θέλει πιο δυνατό αυλώνα, Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος

Όταν βλέπεις να χαίρονται πολλοί.....το Σύνταγμα αρκείται να προβάλει μόνο τους τσολιάδες του......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Αυτο ακριβως..πιατευα δε θα με καταλαβει κανενας 😂

εγω βλεπω διαταξη αλλα το καταλαβα φυσικα ρε συ..μια χαρα το περιεγραψες...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, Galanto είπε:

Τασο τι είναι αυτά δε βλέπω ημερομηνιες

Εγω τις εσβησα. Ο πρωτος χαρτης ειναι 8 μερες πριν τον δευτερο. Βλεποντας τον 2ο τι θα περιμενες να συμβει;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Πάντως έχει και 10 περίπου σεναρια με τον αντικυκλωνα να μας καπελωνει

αν τα αφαιρεσεις τι βγαινει?...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρατάμε απλά την δυτική μετατόπιση. Για πεδινά δεν είναι καλό, θα χαθεί πολύς υετός σε βροχή. Κλειστές πόλεις (Λάρισα, Καρδίτσα, Λαμία) σε καλύτερη μοίρα αν έβγαινε έτσι, εδώ ούτε καν, αλλά από τα 150-200μ στο Πήλιο πανικός..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αν τα αφαιρεσεις τι βγαινει?...😋

Ε δεν είναι λογική αυτό😂. Να σου πω κάτι πιο ωραίο. Τι θα γίνει αν αφαιρέσεις από τα 31 σενάρια του τζίφου, τα ..32🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Εγω τις εσβησα. Ο πρωτος χαρτης ειναι 8 μερες πριν τον δευτερο. Βλεποντας τον 2ο τι θα περιμενες να συμβει;

Χαμηλο πανω μας φευγει νοτιο αιγαιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Πες ότι έχεις δέκατα και δεν μπορείς να μυρίσεις 100% θα σου πουν άστο και έλα σε 15 μέρες...... ⛄⛄⛄

Θα παρουν χαμπαρι οτι λέω δικιολογιές, Ασε που δουλεύω απο σπίτι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Κατα τα αλλα ακομα ειμαστε μακρια. Την παρασκευη θα δουμε προς τα που παμε

Εξηγησε λιγο τι υπονοεις με τους χαρτες που ανεβασες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψυχραιμα παιδες,μονο κεντροβορειος δεν ειναι ο μ.ο.Ο μεγαλυτερος κινδυνος με τα τωρινα στοιχεια ειναι ενας αποδυναμωμενος αυλωνας που θα παρασυρθει ευκολα απο τον αζορ προς τα ανατολικα.Μια χαρα το παει,αν κρατηθιυν τα ευνοικα ρανς ως την Πεμπτη,μετα θα μπορουμε να μιλησουμε σοβαρα.

 

 

IMG_20210104_135433.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ασαμπλς, άλλαξαν πάρα πολύ..Έχει και υποτροπικό μέσα,πλακωμα αντικυκλωνων,και σενάρια ανατολικά στα βάθη της Ασίας..Κεντροβορεια,και προσυνεμα μοιρασμένα!!!

Επεξεργάστηκε από Χειμωνας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Α στην Ρωσια για τον οποιο ξερογλυφεται βιαστικα η κοπρογατα,μπορει να αποδειχτει και καταστροφικος.Εγω προσωπικα προς τα εκει θα κοιταω στα αμεσως επομενα ρανς και οχι στον αζορ που εχει μεγαλες πιθανοτητες να στηθει καλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...