Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δεν είναι απαραίτητα το ίδιο αποτέλεσμα, αλλά στην γκάμα σεναρίων του που είναι αυλώνας που κατεβαίνει από τον βόρειο πόλο, κάθετα

μιλας για πιο μακρινες ωρες να υποθεσω και οχι για κατι κοντινο..αν μιλαμε για το ιδιο πραγμα τοτε κι εγω βλεπω καθετο αυλωνα απο σκανδιναβια σε γενικες γραμμες σαν στυλ ψυχρης εισβολης ,σε πολυ γενικες γραμμες ομως γιατι ακομη ουτε καν στην αρχη τασης δεν ειμαστε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απαπαπαπα φρίκη σενάριο.. Άντε τώρα να περιμένεις το 6αρι του τζίφου και ειδικά το 12αρι του αικον..  τζίφος ευρωπαίος ούκμο είναι σχεδόν ίδιοι στην Αμερική και το αικον είναι τελείως μόνο του, αν βγει αυτό πάλι δεν έχω τι να πω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Απαπαπαπα φρίκη σενάριο.. Άντε τώρα να περιμένεις το 6αρι του τζίφου και ειδικά το 12αρι του αικον..  τζίφος ευρωπαίος ούκμο είναι σχεδόν ίδιοι στην Αμερική και το αικον είναι τελείως μόνο του, αν βγει αυτό πάλι δεν έχω τι να πω.

Καλημέρα Μιχαήλ...Οταν λες φρίκη σενάριο σε τι αναφέρεσαι; μπορείς σε παρακαλώ να μου το εξηγήσεις;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μαλλον κι εμενα δεν μ αρεσει το αικον.ειπαμε να μην εχει καθαροαιμο γροιλανδικο αλλα αυτο σε λιγο ουτε αζορικο δεν θα χει ετσι οπως το πηγε το 06 και θα σαρωσει το πολικο χαμηλο απο καναδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Καλημέρα Μιχαήλ...Οταν λες φρίκη σενάριο σε τι αναφέρεσαι; μπορείς σε παρακαλώ να μου το εξηγήσεις;

Εξήγησα στον Βαγγέλη πριν. Δεν θα κάνει ένωση Γροιλαδνικού Αζορικού, και δεν έχει καμία δυνατότητα ψυχρής εισβολής από τα βόρεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πρεπει να υπαρχει τουλαχιστον στην αρχη υποβοηθεια απο γροιλανδια αλλιως θα ξαναγυρισουμε πισω χρονικα.Να μην ειναι ο κυριαρχος αλλα ο δευτερος ρολος ο γροιλανδικος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εξήγησα στον Βαγγέλη πριν. Δεν θα κάνει ένωση Γροιλαδνικού Αζορικού, και δεν έχει καμία δυνατότητα ψυχρής εισβολής από τα βόρεια...

Γιατί θέλω να βγάλει ένωση Γροιλανδικού Αζορικού, ώστε να βγει κάτι με.. ενδιαφέρον. Αλλά δεν μου αρέσει το σενάριο του. Αυτό έγραψες πριν λίγο  ..Ωστόσο η ερώτησή μου έχει να κάνει με το ενδιαφέρον που λες. Μπορείς σε παρακαλώ να το διευκρινίσεις;; Εαν αναφέρεσαι δλδ για την περιοχή σου ή γενικότερα για τον Ελλαδικό χώρο..Νομίζω έχεις αντιληφθεί το ερώτημα μου εξ αρχής. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Γιατί θέλω να βγάλει ένωση Γροιλανδικού Αζορικού, ώστε να βγει κάτι με.. ενδιαφέρον. Αλλά δεν μου αρέσει το σενάριο του. Αυτό έγραψες πριν λίγο  ..Ωστόσο η ερώτησή μου έχει να κάνει με το ενδιαφέρον που λες. Μπορείς σε παρακαλώ να το διευκρινίσεις;; Εαν αναφέρεσαι δλδ για την περιοχή σου ή γενικότερα για τον Ελλαδικό χώρο..Νομίζω έχεις αντιληφθεί το ερώτημα μου εξ αρχής. 

Για τα γενικευμένα κεντροβόρεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρνητικά βήματα από τζίφο στην Αμερική [πηγαίνει προς αικον δηλαδή, αλλά φυσικά δεν θα βγει ακόμα ίδιο]. Άντε να περιμένεις τα 12αρια τώρα.. Ελπίζω να μην διαλυθεί τελείως το αποτέλεσμα.. Ένα μοντέλο τα τραβάει όλα...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Αρνητικά βήματα από τζίφο στην Αμερική. Άντε να περιμένεις τα 12αρια τώρα.. Ελπίζω να μην διαλυθεί τελείως το αποτέλεσμα.. Ένα μοντέλο τα τραβάει όλα...

αστο το αικον σε μενα.ξερω να το χειριστω καταλληλα...οντος δεν ειναι καλο θα πατηκωθει ο αζορικος απο πολυ νοτια στην εξελιξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

αστο το αικον σε μενα.ξερω να το χειριστω καταλληλα...οντος δεν ειναι καλο θα πατηκωθει ο αζορικος απο πολυ νοτια στην εξελιξη

Τι θα το κάνεις ρε? Θα το μαλώσεις?🤣 Πάντως ειλικρινά τώρα, πρέπει να αλλάξει λίγο στο 12αρι.. Είμαστε σε κοντινές ώρες εκεί και το αικον, στις πολύ κοντινές ώρες κάνει τα τρελά του. Και δεν το λέω τώρα για αισιοδοξία, αλλά γιατί όντως ισχύει. Το αικον έχει πολύ καλή μεσοπρόθεσμη εικόνα, αλλά στο πεδίο 0-50ωρών, κάνει τις μεγαλύτερες μετατοπίσεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τον τζιφο μην τον φοβασαι μιχαηλ εχει περιθωρια και το να μην βγει καθολου γροινανδικος σαν υποβοηθεια οπως δειχνει το αικον το βρισκω ακυρο γιατι αυτο αν ειναι να γινει θα γινει σε πολυ κοντινες ωρες οποτε μαλλον το αικον ειναι ακυρο σ αυρο.Επισης χτες στο 18αρι εγραψα οτι καλο ειναι που υπαρχει ο τζιφος με τον γιαγαντιο γροιλανδικο γιατι πρεπει να υπαρχουν και ακραια σεναρια και εννουσα αυτο ακριβως 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

τον τζιφο μην τον φοβασαι μιχαηλ εχει περιθωρια και το να μην βγει καθολου γροινανδικος σαν υποβοηθεια οπως δειχνει το αικον το βρισκω ακυρο γιατι αυτο αν ειναι να γινει θα γινει σε πολυ κοντινες ωρες οποτε μαλλον το αικον ειναι ακυρο σ αυρο.Επισης χτες στο 18αρι εγραψα οτι καλο ειναι που υπαρχει ο τζιφος με τον γιαγαντιο γροιλανδικο γιατι πρεπει να υπαρχουν και ακραια σεναρια και εννουσα αυτο ακριβως 

Πάντως και στις αλλαγές του 6αριού δεν είναι σημαντικές. Κοίτα προς ανατολικό Καναδά

gfsna-0-60.png?6iconna-0-60.png?29-06

 

το 1000αρι του αικον έχει πολύ πιο βαρβάτα γεωδυναμικά και ενώνεται με το Pv πολύ περισσότερο με αποτέλεσμα να το τραβάει και να βγαίνει η χαζομάρα του για σενάριο. Αλλά ελικιρνά κανένα άλλο μοντέλο, μικρό και μεάλο δεν το βγάζει έτσι

και η αλήθεια είναι ότι ήταν λογικό να υποχωρήσει ο τζίφος, καθώς είναι ακόμα στην άλλη άκρη των σεναρίων

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλημέρα σε όλους. Πολύ καλό το αικον. Μακάρι να πάνε όλα προς εκει 

χαχαχα..καλη μας αρχη😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και γω νομιζα ότι ήταν καλο το αικον..Αλλά άμα ανοίξετε το χαρτη του βόρειου ημισφαιρίου θα δείτε ότι κλείνει τη πόρτα τελειως στην ευρωπη οχι μονο της Γροιλανδίας για τη συνεχεια

Κοιτάξτε λιγο το τζιφο ποσο εχει αλλαξει το χαμηλο κατω απο τη γροιλανδια στις 100 ώρες..λες και τρέχει αλλο μοντέλο χαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, dimitris27 είπε:

Το αικον δεν είναι καλό;;Επειδή βλέπω ότι επιτέλους κλείνει την πόρτα της γροιλανδιας

Δεν είναι για όλη την χώρα όμως Δημήτρη. Δεν ξέρω και για κεντρονοτια αλλά καλύτερο από γροϊλανδικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πραγματικά πολύ ψυχοβγαλτική τούμπα ο τζίφος.. Ειλικρινά δεν θέλω να δω την συνέχεια..

και για όσους αρέσει το αικον

iconnh-0-120.png?29-06

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πραγματικά πολύ ψυχοβγαλτική τούμπα ο τζίφος.. Ειλικρινά δεν θέλω να δω την συνέχεια..

και για όσους αρέσει το αικον

iconnh-0-120.png?29-06

Εξαιρετικό είναι Μιχαήλ γιατί μετά θα έχει άλλη κυκλοφορία. Δεν είναι το θέμα τα κοντινά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως και στο 00ζ κανείς δεν είπε ότι δεν θα βγάλει τον Γροιλανδικό στο αικον. Θα τον έβγαζε απλά πιο μετά

iconna-0-180.png?29-00

 

αφού η Αμερική φαίνεται να μπαίνει έτσι και αλλιώς σε μεσημβρινή κυκλοφορία. Απλά μπορεί να είναι Γροιλανδικός με πολύ χειρότερα αποτελέσματα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...