Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν μπορεί να βελτιωθεί όλο αυτό. Πλέον ακόμα και εγώ που είμαι αισιόδοξος αρχίζει να με παίρνει προς τα κάτω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω βλέπω  Σκανδινοσιβηρικο και χαμηλο απο Ατλαντικό  να σκαει πανω στα κρασπεδα αυτου κάνοντας  ασπρο το νησι. ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΚΡΥΝΑ.

Επεξεργάστηκε από Κώστας.
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Το απιστευτο  φετος ειναι οτι δεν βγαζει ουτε εικονικους στις 300 ωρες.....βασικα τι εικονικους ...μετρημενα στα δαχτυλα ειναι τα ραν που δειξαν το μηδεν να περναει τα συνορα

Μείνε Γιάννενα και έτσι θα έχεις δει τους περισσότερους εικονικούς φέτος.. Στην κυριολεξία όμως

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Υπάρχει διαφορά στη Βρετανία . 

gfs-0-186.png

gfs-0-180.png

Τι να το κανεις ρε νικολα?

Στην ραχη του υποτροπικου θα εισαι και παλι

Σε αυτο το σημειο που ειναι ο αντικυκλωνας εμεις εδω δουλεια δεν κανουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρετανία φέτος εύχομαι το μόνο χιόνι που θα δεις φέτος να είναι η ζάχαρη άχνη από τους κουραμπιέδες. Έναν αζορικο φέτος δεν είδαμε εκεί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλουμε Ατλαντικό βαρβάτο, θα πρεπει να αγριεψει ο Ατλαντικός για να δουμε χειμώνα,δεν μας ευνοεί ο σβηστος Ατλαντικός με αυτήν την κυκλοφορία θα είμαστε συνέχεια στον θερμο τομέα!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

Βρετανία φέτος εύχομαι το μόνο χιόνι που θα δεις φέτος να είναι η ζάχαρη άχνη από τους κουραμπιέδες. Έναν αζορικο φέτος δεν είδαμε εκεί 

Χαχαχχαχα. Δεν εχουμε κουραμπιεδες εδω οποτε ο καλος θεουλης θα μας δωσει χιονι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μείνε Γιάννενα και έτσι θα έχεις δει τους περισσότερους εικονικούς φέτος.. Στην κυριολεξία όμως

Τι να τους κανει τους εικονικους?

Ακομα χειροτερο για την ψυχολογια του θα ειναι μετα αυτο

Χιλιες φορες να μην δειχνει τιποτα και να γινει το μπαμ,παρα αυτο το πραγμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Θέλουμε Ατλαντικό βαρβάτο, θα πρεπει να αγριεψει ο Ατλαντικός για να δουμε χειμώνα,δεν μας ευνοεί ο σβηστος Ατλαντικός με αυτήν την κυκλοφορία θα είμαστε συνέχεια στον θερμο τομέα!! 

Ατλαντικο βαρβατο που θα σπρωχνει τον αζορικο στην μεγαλη βρετανια.Αυτο μεχρι στιγμης το εχουμε δει ελαχιστα στην κυκλοφορια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, menidi είπε:

Αν στο 1/3 έστω των προσηνεμων  αυλωνων η φάση ήταν ....ας πούμε 50χλμ δυτικότερα (δεν σου λέω  για 200-500 που λες Μιχαλη), η Αθήνα θα διοργάνωνε το φεστιβάλ γλυπτων πάγου.....

Δλδ....οκ....δεν είναι χαμένη ευκαιρία αυτό που λες. Δεν είναι καν κοντά. Γνώμη μου. Φιλικά πάντα.

Ναι βρε σύ Θανάση, εγώ θεωρώ χαμένες ευκαιρίες γενικά ότι έχει τις προϋποθέσεις να βγάλει κάτι καλό, και για μικρή απόσταση το χάνουμε. Και ειδικά όταν η σχετική απόσταση χαμένης ευκαιρίας είναι πολύ μικρή σε σχέση με μέγεθος αυλώνα. Είναι περίπλοκο, αλλά έτσι το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον. Είναι υποκειμενικό ζήτημα.

Μετά μπαίνει και το πόσο συχνά βγαίνει μια διάταξη, οπότε αν βγαίνει πολύ σπανιότερα, θεωρείται μεγαλύτερη ευκαιρία, κάπως έτσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντε,θα τα πουμε σε καμια βδομαδα πάλι...δεν μπορω,θελω απλα να βριζω συνεχεια.Ο μισος χειμωνας θα περασει με Διρφυ και Παρνηθα αχιονες ως την κορυφη.Χτίκιασμα,εμετος

Μετα απο αυτο το έκτρωμα,με χαρα φετος αναμενουμε το καλοκαιρι για ουζαρες και μεζεδες...αντε σιχτιρια και συγγνωμη κιολας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αποχή μια εβδομάδα από χάρτες. Με την ευχή όλη η Βρετανία στα πορτοκαλί και με έναν αζορικο 1050 στο κεφάλι. Με αυτή την ευχή θα κοιμηθώ. Καλό βράδυ φορουμίτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποπο τι εκτρωματικό τρεξιμο ....θα ξαναφέρει ζεστη στις 11, 12 χαχαχα

Ευτυχώς ο μεσος ορος δεν πιστεύω να καταλήξει  τοσο χαλια

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ποπο τι εκτρωματικό τρεξιμο ....θα ξαναφέρει ζεστη στις 11, 12 χαχαχα

Το δειξανε αυτο τα ασνσαμπλς στο 12αρι.Αλλα ακομα ελπιζουμε μεχρι τοτες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μείνε Γιάννενα και έτσι θα έχεις δει τους περισσότερους εικονικούς φέτος.. Στην κυριολεξία όμως

Καλα οι θερμοκρασιες που βγαζει ουτε τα γιαννενα ευνοουν...συνηθως ολα τα σεναρια ειναι για 700 μετρα και πανω...αλλα εγω το λεω απο αποψη ψυχους γενικα....δηλαδη παντα στην 2η καρτελα βλεπαμε καποιον εικονικο μια στο τοσο με -10 στα 850 κτλπ...φετος αν θυμαμαι καλα δεν εχει κανει ουτε 1...και δεν θυμαμαι ξανα τετοιο χαλι ποτε πραγματικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αντε,θα τα πουμε σε καμια βδομαδα πάλι...δεν μπορω,θελω απλα να βριζω συνεχεια.Ο μισος χειμωνας θα περασει με Διρφυ και Παρνηθα αχιονες ως την κορυφη.Χτίκιασμα,εμετος

Μετα απο αυτο το έκτρωμα,με χαρα φετος αναμενουμε το καλοκαιρι για ουζαρες και μεζεδες...αντε σιχτιρια και συγγνωμη κιολας.

Και σαν σημερα πριν απο τεσσερα χρονια χιονιζε σε ολλη την αττικη γιωργαρα.Ειχαμε και χιονοστρωσεις κιολας τοπικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Καλα οι θερμοκρασιες που βγαζει ουτε τα γιαννενα ευνοουν...συνηθως ολα τα σεναρια ειναι για 700 μετρα και πανω...αλλα εγω το λεω απο αποψη ψυχους γενικα....δηλαδη παντα στην 2η καρτελα βλεπαμε καποιον εικονικο μια στο τοσο με -10 στα 850 κτλπ...φετος αν θυμαμαι καλα δεν εχει κανει ουτε 1...και δεν θυμαμαι ξανα τετοιο χαλι ποτε πραγματικα

Αν μιλάμε για κεντροβόρειο τότε όντως ούτε εγώ δεν θυμάμαι. Προσήνεμο έβγαλε εχθές στο 18αρι, αν και τα καλά 500αρια ήταν πάρα πολύ μακριά

gfs-1-318.png?18

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Σορυ για το ασχετο.

Τι άσχετο ρε ...εισαι σοβαρός...ξεχαρμανιασμα...ποπο τελειο εισαι φοβερος...το βάζω συνεχεια χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Και σαν σημερα πριν απο τεσσερα χρονια χιονιζε σε ολλη την αττικη γιωργαρα.Ειχαμε και χιονοστρωσεις κιολας τοπικα

Και εγώ ήμουν στο λάπτοπ του Γιώργου [casperakos] από τα Βίλλια βλέποντας το χιόνι που έπεσε και στα Γιάννενα και στην Λάρισα πριν φτάσει εκεί. χαχα Και εντωμεταξυ ήθελα πολύ να δω χιονομπόρες στην Λάρισα, και δεν τις είδα. Κλαψ. Τουλάχιστον πέρασα πολύ ωραία τότε και το ταξίδι στα χιόνια μαζί με τα παιδιά ήταν από τα καλύτερα πράγματα της ζωής μου. Πολύ Yolo τότε που ρώτησα κάποιον να με φιλοξενήσει χαχα,.] Μακάρι να ξαναγίνει, μετά κορωνοιου!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χωρίς αζορικο ξεχάστε το χειμώνα... Θα γυρνάνε οι ψυχρες μάζες πάνω από το κεφάλι μας και θα λιγουρευομαστε σαν χαρμανια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...