Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, weatherfan είπε:

Έτσι κι αλλιώς απο την αρχή μόνο σε μεγάλες βελτιώσεις είχαμε προσδοκίες. Ποτέ δεν έδειξαν τα μοντέλα ότι έρχεται για τα πεδινά προσήνεμα κάτι πολύ καλό που το πήραν σιγά σιγά πίσω.

Αυτο λεω. Ωστόσο απο την αρχη φαινοταν . Δεν ειναι καθόλου καλές οι υψηλες πιεσεις. Πολυ χαλια στησιμο και δεν θα ειχαμε ποτε ιδανικη κλιση αυλωνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

Κάπου το έχει χάσει το μοντελακι στις 120 ώρες όσον αφορά την κατανομή βροχουετου και χιονουετου στη Θεσσαλία. Δε παίζει με τίποτα ο πιο κάτω χάρτης υετού αν λάβουμε υπόψιν ανέμους και επίπεδα πσγοποιησης.

image.thumb.png.1c3cb93da17d548c84ab2417a6e718fb.png

φαινόμενα ψυχρού μετώπου, απλά τα περισσοτερα θα πέσουν σε βροχή, και μόνο στο τέλος μπορεί αν το γυρνούσε σε πρόσκαιρο χιόνι. Εσύ τι θα περίμενες με αυτή την διάταξη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, isnow είπε:

Ενα έχω να πω..μακάρι να είναι τελείως άκυρα τα ανσαμπλ του τζίφου όπως είναι συνήθως..αλλιώς την βάψαμε όλοι

Άστα. Βλέπω πήραν και λίγο την ανηφόρα κάποια μέλη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, isnow είπε:

Ενα έχω να πω..μακάρι να είναι τελείως άκυρα τα ανσαμπλ του τζίφου όπως είναι συνήθως..αλλιώς την βάψαμε όλοι

Γιατί τι έχουν? [δεν τα κοιτάω αν δεν ανανεώσουν πλήρως]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Γιατί τι έχουν? [δεν τα κοιτάω αν δεν ανανεώσουν πλήρως]

Για μςς τελεια ειναι....σεναριο 3 πιο ωραίο και απο ευρωπαιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Γιατί τι έχουν? [δεν τα κοιτάω αν δεν ανανεώσουν πλήρως]

Μια χαρα εμενα μου φαινονται δεν καταλαβαινω o_o 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Για μςς τελεια ειναι....σεναριο 3 πιο ωραίο και απο ευρωπαιο

Το 6 Μ αρέσει εμένα . Κυνηγάμε πετσες

gfs-chalkda-gr-385n-235e.png

ens_image.png

gfs-chalkda-gr-385n-235e (1).png

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Για μςς τελεια ειναι....σεναριο 3 πιο ωραίο και απο ευρωπαιο

α  οκ, και εμένα ο μέσος όρος μου αρέσει περισσότερο από πριν. Και βλέπω στην Αμερική ότι πάει να κάνει ακόμα πιο έντονα τα δείγματα ισχυρής μεσημβρινότητας

 

 

ΝΑ ΤΑ ΜΑΣ ΠΑΛΙ!!!!

gfs-0-306.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπουμε 240 + ώρες σε 6αρι του τζιφου, επαναλαμβάνω 6αρι τζιφου και κλειδώνουμε από τώρα την τραγικη προοπτική, το τέλος του χειμώνα (χειμώνα τέλος πάντων).Αν εδειχνε κογκα φυσικά θα λεγαμε άκυρο, θα τα πάρει πίσω. Συγγνωμη, αλλά κι εμεις δεν παιζόμαστε ώρες ώρες 😂😂 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mέσο όρο δεν κοιτάμε? για κάθε ένα ραν που δείχνει κάτι καλό υπάρχουν 3-4 που δεν δίνουν τίποτα απολύτως...τα σενάρια ευρωπαίου πολύ καλύτερα..για αυτό το είπα..και δεν τα θεωρώ και πολύ σταθερά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Και ελεγα τι μου θυμιζει αυτη η διαταξη χαχα.. Απλα τοτε με  πιο ισχυρο αζορικο..

archives-2002-1-3-0-0.png

Αυτό θα γινόταν αν σηκωνόταν λίγο πιο πολύ ο Τζανετάκος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν παει να κανει οτι θελει στις 300 ωρες. Βαρεθηκα. 

Αποχη ξανα . Εαν εχει καλη προοπτικη εκ νεου με σωστο αζορικο οχι αηδιες οπως τωρα θα ασχοληθω. Καλο υπολοιπο γεναρη σε ολους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

Αυτό θα γινόταν αν σηκωνόταν λίγο πιο πολύ ο Τζανετάκος. 

Μακαρι να φτασει αγγλια αλλα εδω και πολλα ραν δεν το παει.. Εγω αυτο περιμενω 2 μερες τωρα αλλα δεν το βλεπω! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 6αρι μου ντύθηκε 18αρι... επικό σενάριο. Αλλά κάποτε τέτοια θα πρέπει να σταματήσουν να είναι σενάρια, και να επαληθευτούν. Τουλάχιστον αν χαθεί το διάστημα με τον αυλώνα που αφορά τα πεδινά, μάλλον θα έχω να ασχοληθώ με το επόμενο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, isnow είπε:

Mέσο όρο δεν κοιτάμε? για κάθε ένα ραν που δείχνει κάτι καλό υπάρχουν 3-4 που δεν δίνουν τίποτα απολύτως...τα σενάρια ευρωπαίου πολύ καλύτερα..για αυτό το είπα..και δεν τα θεωρώ και πολύ σταθερά..

Ναι αλλά σε σχέση με το 00 ει αι πολυ καλυτερος του6αριου..απλά φέρνει τη δεύτερη φάση απο μεσημερι απογευμα 16 και κυρίως 17...το ίδιο κάνουν και πολλά σεναρξα του ευρωπαιου καθώς δεν ειναι ιδια με το κυριο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι προσήνεμοι για πεδινά ελπίζουμε σε λίγο μεγαλύτερη άνοδο αζορικού και να αποκοπεί η μπάλα σε ευνοϊκό σημείο και να πέσει πάνω μας. Κυνηγάμε δύσκολα πράγματα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...