Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Το χαμηλο ειναι δεδομενο τωρα κινηση κλπ θα δειξει....

Με ευρωπαικο ναι,με τζιφο δεν εχει τπτ. Απλα ηθελα να πω οτι απο τις πεδινες περιοχες,που σε τετοιες περιπτωσεις το χαμηλο θα προκαλεσει βδ ανεμους,δεν εχουν προβλημα με τις θερμοκρασιες,οι πρωτες που φτανουν σε θερμοκρασιες χιονιου ειναι η θεσσαλονικη και το κιλκις(300 μετρα υψομετρο εκει). Το εδειξε το ευρωπαϊκο και προχθες στο 12αρι.

ECM0-216.gif.1fb1d9028f443b19fcf035369dacbcd5.gif

Και μεσα ουτε σε μιση μερα δες τι θερμοκρασιες εδινε στο εδαφος εδω μολις εμπαινε βαρδαρης

20210109_144246.thumb.jpg.79645ae2c6622533ada62e86bccf1f8a.jpg

 

Εχουν γινει αρκετες ακραιες μεταβολες με βαρδαρη. 20/1/2004 ειχαμε 16 μεγιστη και στις 22 ειχαμε οριακα θετικη μεγιστη και χιονι και 2 μερες ολικο παγετο 23 και 24

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, [weathermaniac] said:

φαινόμενα ψυχρού μετώπου, απλά τα περισσοτερα θα πέσουν σε βροχή, και μόνο στο τέλος μπορεί αν το γυρνούσε σε πρόσκαιρο χιόνι. Εσύ τι θα περίμενες με αυτή την διάταξη?

ΚΟΓΚΑ Ιωαννίνων αμιγώς εντός δακτυλίου πόλεως 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήπειρος.

Η θερμοκρασία θα πεσει. Ο υετος όμως ανυπαρκτος

graphe_ens3_kcw6.gif

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

ΚΟΓΚΑ Ιωαννίνων αμιγώς εντός δακτυλίου πόλεως 

Νομίζω.πως πλέον κάθε φορά που γράφεις ένα ποστ για εμένα Κώστα, θα πρέπει να έρχεται μαζί και ένα Γετι@translator,. Μπας και καταλάβω τι εννοείς σε κάθε ποστ 😎🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

Νομίζω.πως πλέον κάθε φορά που γράφεις ένα ποστ για εμένα Κώστα, θα πρέπει να έρχεται μαζί και ένα Γετι@translator,. Μπας και καταλάβω τι εννοείς σε κάθε ποστ 😎🤣

έχουμε Λοκ Νταουν ρε συ. πως να ερθει?😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Να πεσουν και να σπασουν τις ποδαρες τους και τις κεφαλες τους στον παγο😜..Ψηνομαστε εμεις για να θαβονται αυτοι...

Δηλαδή θα ήθελες εσύ όταν σε καμία 10αρια ήμερες παίζεις χιονοπόλεμο στο Σύνταγμα να εύχονται αυτοί να σπάσεις την ποδάρα σου και να σου σπάσουν οι αλυσίδες του αυτοκινήτου???? 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Νομίζω.πως πλέον κάθε φορά που γράφεις ένα ποστ για εμένα Κώστα, θα πρέπει να έρχεται μαζί και ένα Γετι@translator,. Μπας και καταλάβω τι εννοείς σε κάθε ποστ 😎🤣

Σου είπε ότι ψάχνεις ένα χιονια να χιονιζει ακριβως πανω απο το σπίτι σου στα Γιάννενα με παπλαμουδα...άντε ενταξει και γυρω γυρω λιγο..Αλλά η ανατολη να χει χιονονερο η βροχη μαζι με τα καρδαμιτσια 😂😂😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Με σκουπιδαιο ναι,με τζιφο δεν εχει τπτ. Απλα ηθελα να πω οτι απο τις πεδινες περιοχες,που σε τετοιες περιπτωσεις το χαμηλο θα προκαλεσει βδ ανεμους,δεν εχουν προβλημα με τις θερμοκρασιες,οι πρωτες που φτανουν σε θερμοκρασιες χιονιου ειναι η θεσσαλονικη και το κιλκις(300 μετρα υψομετρο εκει). Το εδειξε το ευρωπαϊκο και προχθες στο 12αρι.

ECM0-216.gif.1fb1d9028f443b19fcf035369dacbcd5.gif

Και μεσα ουτε σε μιση μερα δες τι θερμοκρασιες εδινε στο εδαφος εδω μολις εμπαινε βαρδαρης

20210109_144246.thumb.jpg.79645ae2c6622533ada62e86bccf1f8a.jpg

 

Εχουν γινει αρκετες ακραιες μεταβολες με βαρδαρη. 20/1/2004 ειχαμε 16 μεγιστη και στις 22 ειχαμε οριακα θετικη μεγιστη και χιονι και 2 μερες ολικο παγετο 23 και 24

Ξεχασα οτι εισαι τζιφακιας χαχχα..γυναικα απο το κιλκις πηρα αρχισα να ασχολουμε και για εκει πιο πολυ χαχαχ

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

έχουμε Λοκ Νταουν ρε συ. πως να ερθει?😂

Όχι ρε , σκέψου το σαν Google translator, όπου μια από τις γλώσσες επιλογής θα είναι εκτός από τα αγγλικά και τα... Γετιανά, με την διάλεκτο φυσικά του Πατήματος.🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λογικα ο ΝΑΟ πρεπει να πλησιασει προσκαιρα  το 0 ισως και οριακα θετικος με τετοια τρεξιματα κοντα στις 15 για να ξαναπεσει αμεσως  ελαφρα αρνητικος μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε άλλα νέα,. κουνούπι εξετελεσθη με συνοπτικές διαδικασιες εντός του αυτοκινήτου σήμερα ενώ το κλιματιστικό έκανε δουλειά. Αύριο φραπεδια και κοντομάνικο και μετά γυαλάκι ήλιου και πρώτα ο Θεός ένα BBQ να ζεσταθεί το κοκαλάκι μας. Ελπίζω από Βδομάδα να επανέλθει η Αθήνα στα μέσα κλιματικά 30ετιας 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

λογικα ο ΝΑΟ πρεπει να πλησιασει το 0 ισως και οριακα θετικος με τετοια τρεξιματα κοντα στις 15 για να ξαναπεσει ελαφρα αρνητικος μετα

Οριακά θετικός είναι σενάριο τζίφου Βαγγέλη νομίζω. Το καλό πιάτο Τουρκία. Οριακά αρνητικός και μέχρι μείον 1 είναι ευρωπαϊκό 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

λογικα ο ΝΑΟ πρεπει να πλησιασει προσκαιρα  το 0 ισως και οριακα θετικος με τετοια τρεξιματα κοντα στις 15 για να ξαναπεσει αμεσως  ελαφρα αρνητικος μετα

Και προσωπικά περιμένω σημαντική πτώση του από μετά τις 17, τουλάχιστον όχι τέτοια διασπορά όσο εχθές. Τον ναό και εγώ δεν τον περιμένω πολύ χαμηλό. Το πολύ -1 μετά την πρόσκαιρη ανοδο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Οριακά θετικός είναι σενάριο τζίφου Βαγγέλη νομίζω. Το καλό πιάτο Τουρκία. Οριακά αρνητικός και μέχρι μείον 1 είναι ευρωπαϊκό 😉

οσο πιο θετικος η πιο καλα οσο λιγοτερος αρνητικος θα σημαινει οτι το ατλαντικο χαμηλο προς ισλανδια θα ειναι ειτε λιγο πιο β.ανατολικα ειτε πιο ν.δυτικα ειτε πιο ισχυρο ...προφανος και οσο λιγοτερο αρνητικος η οσο πιο κοντα στο 0 τοσο πιο ανατολικα...αλλα ετσι και γινει αποκοπη ολοκληρης της λιμνης ε ενος κομματιου εκει δεν μπορει να γινει μεταφραση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

φαινόμενα ψυχρού μετώπου, απλά τα περισσοτερα θα πέσουν σε βροχή, και μόνο στο τέλος μπορεί αν το γυρνούσε σε πρόσκαιρο χιόνι. Εσύ τι θα περίμενες με αυτή την διάταξη?

Βάσει των υπολοίπων συνθηκών της ατμόσφαιρας, ή χιονουτεος ή καθόλου υετός στα σημεία του νομού Λάρισας που δίνει βροχουετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον μια συνοψη των πρωινων.

Για αν.προσηνεμα.Κατα 99% πεδινο σοβαρο χιονι δεν υπαρχει για το επομενο 10ημερο.

Για μια light ψυχρη εισβολη-τσαρλατανο,θα εδινα ενα 30-40%

Για μη καταβαση ψυχους επισης 30-40%

Φυσικα υπαρχουν τοσοι ευμεταβλητοι παραγοντες με νο1 τον αζορ, που ολα μπορουν να αλλαξουν.

Περνώντας στο hopecasting,θα μπορουσε να βγει κατι πολυ μεγαλο,με σωστη κινηση του αζορ αλλα και του ρωσικου Α.Αλλα αυτο ΔΕΝ φαινεται τωρα πουθενα,αλλα μονο στο αρρωστημενο μου μυαλο.

Θα ξαναγραψω τελος οτι αυτο που ζουμε σημερα εγω προσωπικα δεν θυμαμαι να ξαναεγινε τα τελευταια 20 χρονια τουλαχιστον και αν ημασταν οντως 20 χρονια πισω,θα ημουν πεπεισμενος οτι θα πηγαιναμε σε κατι πολυ μεγαλο ως εξισορροπηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήδη οι φωτινιες στον κήπο εδώ έχουν πετάξει φυτρες. Αύριο φωτο ως ντοκουμέντο να έχουν μεγαλώσει κι άλλο. Νομίζει το φυτό ότι μπήκε Απριλης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ ρευστα τα πραγματα.σιγουρα ομως το ευρωπαικο ειναι ενα βημα μπροστα μιας κ το ακολουθησαν ολα τα μοντελα στο ξεροκρυο της πρωτης φασης κ τωρα δειχνει αποκοπη αυλωνα.ομως οταν μιλαμε για αποκοπη κατω απο τις 100 ωρες δεν κλειδωνει τπτ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...