Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω πω πολύ ψυχοφθόρο είναι ρε .... κουράστηκα πραγματικά ...γιατί μας τυρρανανε έτσι ; Αν είναι να μην κάνει κάτι ας το δείξει από τώρα να τελειώνουμε γιατί τέτοιος αχταρμάς στα ανσάμπλ ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

32 σφναρια δυτικο χαμηλο το βραδυ παλι

Ή θα τουμπαρει απότομα το κύριο ή ποτέ. Δεν υπάρχει μέση λυση

Επεξεργάστηκε από giannis.mar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ειδα και γω ενα ενα. Αν δε με απαταει η μνημη μου,επειδη ειναι και πολλα, το κυριο ειναι το 3ο η 4ο πιο ανατολικο σεναριο. Τα περισσοτερα -καμια 35-40 βγαζουν τον αυλωνα στο Βορειο Ιονιο και πολλα εξ αυτων δημιουργουν και χαμηλο. Θα ελεγα οτι καμια 10-15 ειναι πολυ καλα για τα βορεια -και μονο- και ακομη περισσοτερα για τα κεντρικα

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MenNaousa11 είπε:

Τα ειδα και γω ενα ενα. Αν δε με απαταει η μνημη μου, το κυριο ειναι το 3ο η 4ο πιο ανατολικο σεναριο. Τα περισσοτερα -καμια 35-40 βγαζουν τον αυλωνα στο Βορειο Ιονιο και πολλα εξ αυτων δημιουργουν και χαμηλο. Θα ελεγα οτι καμια 10-15 ειναι πολυ καλα για τα βορεια -και μονο- και ακομη περισσοτερα για τα κεντρικα

Θεσσαλια ειναι πανω απο 28 κεντροβορεια 20 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ICELARISSA said:

Επισης το κακο στα προσηνεμα ειναι οτι οσα δεν βγαζουν χαμηλο σε εμας την τρωνε και αυτα μετα με ορογραφικα φαινομενα

εχει σεναρια με το Χ αφρικη και πορεια ΒΑ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεσος ορος των τριών πιο μεγάλων μοντέλων..το Ευρωπαϊκό αν δεν υπήρχαν τα σεναρια που μοιάζουν στο κυριο θα ταν παρομοιο με τζιφου...αν δε βγει λοιπον το κυριο περιμενετε τούμπα του ευρωπαιου στο τζιφο..

 

EDM1-144 (1).gif

gens-21-1-138.png

gens-31-1-144.png

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, stathis2b είπε:

Φίλε μου Βαγγέλη θα βγάλουμε συμπέρασμα με τέτοιο αχταρμά; Αισιόδοξο σε βρίσκω (ως προς το να βγάλεις συμπέρασμα) 😂😂

ε καποια στιγμη θα πρεπει να βγει και συμπερασμα ,θα ελεγα οτι ειμαι ψυχραιμος οχι αισιοδοξος 😀τετοια και χειροτερα εχω αντιμετωπισει  πολλες φορες οποτε μπορεις να πεις οτι με ιντριγκαρι κι ολας για να μη σου πω οτι μ αρεσει 😋..παντως για να μιλησω και ως προς το αρνητικο για τα βορεια θα πω οτι το να γυρισει τουμπα τοσο μεγαλη το κυριο και εν μερη και τα ανσμπλ του παιου για κακοκαιρια 5 μερες μπροστα το βρισκω πολυ δυσκολο αλλα με αυτον τον παιο οχι ακατορθωτο.Επισης επειδη πολλα εχουν δει τα ματια μου στο πισω μερος του μυαλου μου εχω και το σεναριο σημερα το απογευμα και αυριο το πρωι να γινει ακομη μια μοντελικη ενλλαγη σεναριων πριν την τελικη συγκλιση αυριο το απογευμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Θεσσαλια ειναι πανω απο 28 κεντροβορεια 20 

Για βραδυ Πεμπτης- ξημερωματα Παρασκευης πως το βλεπεις θα ριξει τιποτα εδω απο το περασμα? Πολυ φοβαμαι ειναι οτι οταν φτασουν οι Τ ο υετος θα εχει πεταξει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Eπισηs μια ερωτηση προs Θεσσαλονικειs. Αν βλεπατε τετοια ενσεμπλ στην πετρινη 10ετια πωs θα αντιδρουσατε ?

προσωπικα δεν εχει φτασει το χρονικο σημειο που θα με ειχε ριξει ...στο 24αωρο πριν και αν ολα πηγαιναν σε μουφα θα ειχα νευρα για μιση μερα και θα συνεχιζα...α και τα τα πρωτα 7 χρονια ηταν δυσκολα μετα το γλεντουσαμε και καναμε και πλακα γιατι ειχαν σπασει τα νευρα...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντικειμενικα συμπερασματα απο πρωινα ενσεμπλ

GFS : 25\30 με αυλωνα Ιονιο και σχηματισμο χαμηλου αγνωστου πορειαs , εκ των οποιων τουλαχιστον 15 με αξιολογα -κατα τη γνωμη μου- κεντροβορεια χιονια

ECM : 40\50 με αυλωνα Ιονιο , γυρω στα 30 με κανονικο χαμηλο απο δυτικα, εκ των οποιων τα 20 περιπου καλα και για τα βορεια πλην των κεντρικων.

GEM: 16\20 με σχηματισμο χαμηλου δυτικα, τα 10 τουλαχιστον πολυ δυνατα ΚΒ χιονια

Για τα παιδια στη νοτια Ελλαδα, δε μπορω να σχολιασω γιατι δεν εχω γνωσειs, αυτα ειναι για τη Μακεδονια κυριωs

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικα θεωρω το μ.ο. του ευρωπαικου εξαιρετικό!

Χρειάζεται τυχη απο εδω και περα και εαν την εχουμε χιονιζομαστε βορειοι και νοτιοι, πολυ κρισιμα 12αρια αποψε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με βαση τη συνολικη εικονα των πρωινων τρεξιματων πιστευω ότι το πρωι τρεξιμο του κυριο του ευρωπαικου συγκεντρωνει τις μικροτερες πιθανοτητες,

Κατι ενδιαμεσο σε κυριο τζιφου και ευρωπαικου μπορει να βγει...και εαν βγει ετσι θα ειμαστε ικανοποιημένοι αρκετοί εδώ μέσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Με βαση τη συνολικη εικονα των πρωινων τρεξιματων πιστευω ότι το πρωι τρεξιμο του κυριο του ευρωπαικου συγκεντρωνει τις μικροτερες πιθανοτητες,

Κατι ενδιαμεσο σε κυριο τζιφου και ευρωπαικου μπορει να βγει...και εαν βγει ετσι θα ειμαστε ικανοποιημένοι αρκετοί εδώ μέσα.

Αν είχε κάποια βάση το Ευρωπαϊκό ο μεσος ορος η το κυριο του τζιφου στο 6 αρι πρπειε να παει παντως πιο νοτια εστω λιγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Αν είχε κάποια βάση το Ευρωπαϊκό ο μεσος ορος η το κυριο του τζιφου στο 6 αρι πρπειε να παει παντως πιο νοτια εστω λιγο

κατα αρχας πιστευω οτι πρεπει να παμε στην λογικη οτι θα υπαρχει χαμηλο απο δυτικα ασχετα αν θα με ευνοησει η πορει ατου η οχι οποτε εγω πιστευω οτι αυριο θα μιλαμε για την θεση και την πορεια του χαμηλου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, σορυ που έλειψα εχθές, ούτε 18αρια δεν είχα δει γιατί απογοητεύτηκα πολύ. Ίσως χιονιστουμε στο πέρασμα της Παρασκευής εδώ, αλλά δυστυχώς η φάση κάηκε για σκ όσο αφορά τα κεντροβορεια, όσο και αν ελπίζει ο τζιφος. Τουλάχιστον ίσως με το ουκμο, και αφού περάσει η προσηνεμη ψυχρή εισβολή, υπάρχουν δυνατότητες για νυφίτσα. Ευρωπαίος και Τζεμ όμως, μας τελειώνουν με συνοπτικές διαδικασίες εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η αληθεια ειναι οτι την μεγαλυτερη τουμπα θα πρεπει να την κανει το ευρωπαικο και να ειναι πολυ μεγαλη για να βγει εστω χαμηλο απο δυτικα και μιλαω για το κυριο ενω για να εχουμε στα βορεια και χαμηλο που να μας ευννοει κι ολας εκει θα πρεπει να θυμιζει τον τζιφο στην σοφια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για άλλη μια φορά ένας αυλώνας που είχε τις δυνατότητες να μας βαλει στον χειμώνα για μια εβδομαδα με χιονοπτώσεις σε όλη την βόρεια χώρα ,αναβάλει συνέχως  την οποιαδήποτε αλλαγη,βγάζει μια μπουρδα στα προσηνεμα με την καλυτερη να ρίξει 2 νιφάδες στις περιοχες άνω των 200 ,και δεν αποκλείουμε ξαφνικά στα επομενα τρεξιματα να ψάχνουμε τον αυλωνα στα βάθη της ανατολής, την ίδια στιγμή που πραγματοποιουνται ρεκόρ υψηλών ελάχιστων  σε όλη χώρα μπορεί και των τελευταίων 100 χρονών...  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τελος παντων αν ειναι ο τζιφος να γυρισει  δε νομιζω να περιμενει το 12αρι παντως οποτε αν ειναι να στραβωσει τουλαχιστον αυτος θα το ξεκινησει ηδη απο το ραν που θα τρεξει σε καμια ωρα καθως δεν υπαρχουν χρονικα περιθωρια για τοσο μεγαλες διαφορες ,μιλαμε για λιγες μερες μετα ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Orinos είπε:

9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ .....

ΜΗ ΛΕΙΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.......

ΛΑΙΒ

Βαγγέλης… Μελισσανίδης (Ιωάννης…) • Η Άποψη

 

Με προλαβες...Για να δουμε ποιο μοντελο θα βγει πρωταθλητης στην ενοργανη...And the winner is...

IMG-49d5a9973389317fef4671b87e0d1c6c-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...