Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Με προλαβες...Για να δουμε ποιο μοντελο θα βγει πρωταθλητης στην ενοργανη...And the winner is...

IMG-49d5a9973389317fef4671b87e0d1c6c-V.jpg

εμείς έχουμε δικαστήριο στην Αρκαδία Σ/Κ (Ανάκριση Κακούργημα)

ΜΗ ΞΕΧΝΙΈΣΑΙ...... 

σου ετοίμασα τη βεβαίωση....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με βάση το ότι κυριαρχούν επί συνόλου τα σενάρια για κάτι ευνοϊκό για τα ΚΒ κι εφόσον έχουν τόση βάση θα πρέπει στα εξαρια σε λίγο να παραμείνουν πασει θυσία ως έχουν.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω πάντως βλεπω εχουν βγάλει πέρασμα για Πέμπτη βράδυ με γρηγορο αβαθές χαμηλακι ειδικα το τζεμ που τον έχει κάνει σχεδον 12ωρο χιονιά Σαλονικα οπως και πολλα μελη του ευρωπαικου δειχνουν καλές καταστασεις για την ιδια μερα και καθεστε κσι αγχώνεστε για Σκ...η διαταξη ειναι δυσκολγ και ακομα και 72 ώρες μπροστα υπάρχουν μεγαλες αλλαγες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Δλδ εμείς οι προσηνεμοι θέλουμε να βγει νικητής ο τζίφος ο οποίος βγάζει υετό και όχι ο ξηρός Ευρωπαίος;

Εμεις αυτο που θελουμε δεν το εχει δειξει ακομα.13 Χρονια στην αναμονή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giannis_salonica είπε:

Εγω πάντως βλεπω εχουν βγάλει πέρασμα για Πέμπτη βράδυ με γρηγορο αβαθές χαμηλακι ειδικα το τζεμ που τον έχει κάνει σχεδον 12ωρο χιονιά Σαλονικα οπως και πολλα μελη του ευρωπαικου δειχνουν καλές καταστασεις για την ιδια μερα και καθεστε κσι αγχώνεστε για Σκ...η διαταξη ειναι δυσκολγ και ακομα και 72 ώρες μπροστα υπάρχουν μεγαλες αλλαγες

σωστο και αυτο...ισχυει οντος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα, σορυ που έλειψα εχθές, ούτε 18αρια δεν είχα δει γιατί απογοητεύτηκα πολύ. Ίσως χιονιστουμε στο πέρασμα της Παρασκευής εδώ, αλλά δυστυχώς η φάση κάηκε για σκ όσο αφορά τα κεντροβορεια, όσο και αν ελπίζει ο τζιφος. Τουλάχιστον ίσως με το ουκμο, και αφού περάσει η προσηνεμη ψυχρή εισβολή, υπάρχουν δυνατότητες για νυφίτσα. Ευρωπαίος και Τζεμ όμως, μας τελειώνουν με συνοπτικές διαδικασίες εδώ.

Ο μουαγένης του τζεμ καλός είναι για εδώ πάντως. Τα χειρότερα σενάρια είναι για Θεσσαλία είναι ευρωπαίος και icon διότι το τελευταίο ναι μεν δημιουργεί χαμηλό αλλά είναι πολύ νότια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκιναμε...Ελα για το γουρι....

Αραξε ρε bro,να δουμε τα εξαρια..Γιατι βιαζεσαι??Ξερεις που θα πας??Απο τρεξιμο σε τρεξιμο μας στελνουν οπου να ναι...Εχω ηδη λιωσει...Κουλαρε...Αραχτα..

IMG-a4d2cd2fd3e18e12bf057d2bc156254b-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, LarissaSnow είπε:

Ο μουαγένης του τζεμ καλός είναι για εδώ πάντως. Τα χειρότερα σενάρια είναι για Θεσσαλία είναι ευρωπαίος και icon διότι το τελευταίο ναι μεν δημιουργεί χαμηλό αλλά είναι πολύ νότια

Γιώργο, νομίζω ότι πλέον αυτά είναι φρούδες ελπίδες ήδη έγιναν αλλαγές στον Ατλαντικό στα μοντέλα που δεν θέλαμε να γίνουν, και πλέον είναι σίγουρος, ότι το σκ, το μόνο αξιοσημείωτο θα είναι οι θερμοκρασίες. Οπότε πάμε να παλέψουμε για την παρασκευή, που μπορεί να βάλει έως και πέτσα..

Εντωμεταξυ εχθές κανονίσαμε σύσκεψη στο τμήμα λόγω ενδιαφέροντος καιρού. Που να ξέραμε ότι τελικά θα βάζαμε το  θυελλώδης βορειοανατολικός με λίγα σύννεφα στην πρόγνωση... Κλαψ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ξαναλεω. Ειναι ρευστη η κατασταση και τα μοντέλα ειναι τραγικα φετος. 

Με τοσο αθλιες υψηλες πιεσεις στην δυτικη ευρωπη φοβομαστε το παραμικρο. 

Δεν θα εβαζα κανεναν φαβορί για χιονια. Υπαρχει η πιθανοτητα ( και αρκετα μεγαλη) να ειναι ρεταλι και να μην ευχαριστηθει κανείς.

Αυριο βραδυ θα υπαρχει μια πιο ξεκαθαρη εικονα αλλα ετσι οπως πανε πρόγνωση δεν βγαινει ουτε στις 48 ωρες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαι το ξαναλεω. Η αλλαγη που ψαχνουμε ειναι υπαρκτο σεναριο, υπαρχει σε πολλους πολλους χαρτες στα μελη των μοντελων. Δεν κανω προσωπικα εικασιες η ευχολογια, μολις εξαφανιστει και η τελευταια πιθανοτητα θα ειμαι ο πρωτος που θα το πω. Αλλα τωρα με τοσα σεναρια να δειχνουν αυτο που θελουμε, δε προκειται να το πω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ ψηφίζω τις all time classic δυνάμεις της Βοιωτίας και της Εύβοιας. Για αυτό λοιπόν, ως Αττικαριος καμμένος έγραψα ένα πρόχειρο τραγουδάκι με μουσική από Τρύπες:

"Λονδίνο Άμστερνταμ η στο Μαρτίνο; 

Μ' έχει ξεχάσει και ετούτος ο χιονιάς 

Όσο κι αν έχω υετό πια δε σου δίνω 

Αφού ψιχαλες έχουν μείνει πια για μας"

Αν τελικά προκύψει κεντροβορειος, αλλάζει η version και το Μαρτίνο γίνεται Βελεστίνο

 

 

 

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μου αρέσουν καθόλου τα πρωινά,ο τζίφος θα αμς αφήσει σύντομα,δεν θυμάμαι ποτέ να τράβηξε αλλά μοντέλα στο μέρος του.Ισως τα κεντρικά κερδίσουν ένα γρήγορο καλό πέρασμα αν βγει η ύφεση Πελοπόννησο αλλά για μεγάλα πράγματα το χαμηλό στη Σικελία είναι καθορισικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Εγώ ψηφίζω τις all time classic δυνάμεις της Βοιωτίας και της Εύβοιας. Για αυτό λοιπόν, ως Αττικαριος καμμένος έγραψα ένα πρόχειρο τραγουδάκι με μουσική από Τρύπες:

"Λονδίνο Άμστερνταμ η στο Μαρτίνο; 

Σ έχει ξεχάσει και ετούτος ο χιονιάς 

Όσο κι αν έχω υετό πια σου τον δίνω 

Αφού ψιχαλες έχουν μείνει πια για μας"

Αν τελικά προκύψει κεντροβορειος, αλλάζει η version και το Μαρτίνο γίνεται Βελεστίνο

 

 

 

 

Καντο..οσο κι αν εχω υετο πια δε σου δινω..Ταιριαζει ακριβως...Δε θα σου ζητησω δικαιωματα πνευματικα..😀Και συγκροτημα..Οχι Τρυπες αλλα Υετοτρυπες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Γιώργο, νομίζω ότι πλέον αυτά είναι φρούδες ελπίδες ήδη έγιναν αλλαγές στον Ατλαντικό στα μοντέλα που δεν θέλαμε να γίνουν, και πλέον είναι σίγουρος, ότι το σκ, το μόνο αξιοσημείωτο θα είναι οι θερμοκρασίες. Οπότε πάμε να παλέψουμε για την παρασκευή, που μπορεί να βάλει έως και πέτσα..

Εντωμεταξυ εχθές κανονίσαμε σύσκεψη στο τμήμα λόγω ενδιαφέροντος καιρού. Που να ξέραμε ότι τελικά θα βάζαμε το  θυελλώδης βορειοανατολικός με λίγα σύννεφα στην πρόγνωση... Κλαψ

 

Μπορεί να έχεις και δίκαιο Μιχαήλ. Αλλά όσο υπάρχει διχογνωμία για 5 μέρες μακριά ας μη "κλειδώνουμε" τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Καντο..οσο κι αν εχω υετο πια δε σου δινω..Ταιριαζει ακριβως...Δε θα σου ζητησω δικαιωματα πνευματικα..😀Και συγκροτημα..Οχι Τρυπες αλλα Υετοτρυπες...

Χαχαχα το άλλαξα. Αλλά ήταν συνειδητή επιλογή ο στίχος. Ήθελα να δείξω ένα πνεύμα αυταπαρνησης και προσφοράς. Χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να περνάει η ώρα κοιτάω το ICON . Κοιταξτε ποσο πιο δυτικα ειναι...Καλο αυτο. Σημερα ομως εμεις οι βορειοι ψαχνουμε και το χαμηλο να γινει πιο βορεια και οχι κατω απο πελοποννησο...Δυσκολα τα πραγματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιο δυτικα η ψυχρη μπαλλα στο αικον αλλα την υφεση λογω αζορικου θα την πεταξει απο πιο βορεια στην αγγλια ..αυτο κατι θ αλλαξει στην πορεια του αικον και ισως να δουμε το χαμηλο να μετακινειται απο την γενοβα στην τεργεστη πχ πιο ανατολικα δηλαδη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως καλο ειναι που αρχικα την εχουν πιο δυτικα την λιμνη-αυλωνα..ισως να ειναι πιο κοντα και στο χαμηλο και μπορεσει να τραβηξει κομματι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δειτε διαφορές στην ύφεση. Από εκει που ηταν "κεντρικη αγγλια" εχει παει πανω απο την σκωτια 
icon-0-72.png?11-06

icon-0-78.png?11-00

 

ΥΓ: Προσωρινό ηταν... βλακεια μου.. μετα το εβγαλε οπως πριν

Επεξεργάστηκε από Stelios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες στις ώρες που είμαστε το κύριο του ευρωπαϊκου δεν έχει μεγαλύτερη βαρύτητα από τα ανσάμπλς του? Εγώ στο κεφάλι μου το έχω τελειώσει.. αν και μου φαίνεται αφύσικο που με αυτή την προγενέστερη δραστηριότητα με ζεστές θάλασσες δεν πετάει χαμηλό Αδριατική Ιόνιο..και οι δείκτες σε συνδυασμό με το λα νινα έδειχναν ότι ήταν σχεδόν σίγουρος ο σχηματισμός πολλών χαμηλών στην κεντρική Μεσόγειο με κίνηση ανατολικά..αλλά φτάσαμε να φαντάζει θαύμα αυτό.. τουλάχιστον για μένα που εκτιμώ παραπάνω το κύριο του Ευρωπαίου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουτε σημερα γιναμε σοφοτεροι και δε νομιζω αυτο να συμβει νωριτερα απο αυριο τ´απογευμα.

παντως οι προσδοκιες για ολους ειναι πολυ μεγαλυτερες απο αυτα που φαινονται ως σημερα το πρωι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, isnow είπε:

Παίδες στις ώρες που είμαστε το κύριο του ευρωπαϊκου δεν έχει μεγαλύτερη βαρύτητα από τα ανσάμπλς του? Εγώ στο κεφάλι μου το έχω τελειώσει.. αν και μου φαίνεται αφύσικο που με αυτή την προγενέστερη δραστηριότητα με ζεστές θάλασσες δεν πετάει χαμηλό Αδριατική Ιόνιο..και οι δείκτες σε συνδυασμό με το λα νινα έδειχναν ότι ήταν σχεδόν σίγουρος ο σχηματισμός πολλών χαμηλών στην κεντρική Μεσόγειο με κίνηση ανατολικά..αλλά φτάσαμε να φαντάζει θαύμα αυτό.. τουλάχιστον για μένα που εκτιμώ παραπάνω το κύριο του Ευρωπαίου..

5 μερες πριν οχι φιλε μου...Τα ανσαμπλ εχουν μεγαλυτερη βαρυτητα..Οπως και σε καθε μοντελο..Ανεξαρτητα βεβαια ποιο θα δικαιωθει..Τα κυρια αποκτουν μεγαλυτερη αξια κατω των 72 ωρων..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...