Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Γι αυτο παρεξηγησε και γκρινιαζεις αμεσως χαχα..την εχετε την κλαψα στο αιμα σας αστειευομαι ε....αελ εγω 

Κριμα να χασεις τα επερχομενα μεσα απο το φορουμ...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Beach-snow NG είπε:

Απλά να γνωρίζετε, ότι το τρέξιμο του GFS, θα βγει πιθανότατα; μία κι έξω έτοιμο.....έτσι τουλάχιστον γίνεται σε παρόμοιες περιπτώσεις.....εκτός κι αν το αλλάξουν τώρα, για λόγους, ξέρετε.....

Συμφωνώ. Το run έχει βγεί. Απλα δεν μπορεί να δημοσιοποιηθεί (πιστευω)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με βάση τα θέλω του κανενός θα πρέπει να προσδιορίζεται η κάθε απάντησή του.
Κέντρο 250μ θέλω  να το δω να πέφτει, να δω την νιφάδα να μου σιγοτραγουδά στο παραθύρι. Ελπίζω λοιπόν για αυτό!
Ο άλλος θέλει στη παραλία  Γλυφάδα να στρωσει 20 πόντους.
Ο Άλλος στη Σαλαμίνα να κάνει ιστορικό χιονιά.

Προφανώς τότε τα 999 στα 1000 ραν θα τα βγάζετε χάλια και θα παραπονιέστε! Σεβαστό.
Απλά κι εγώ με τη σειρά μου, με το δικό μου ποστ , υπενθυμίζω πως τα σημερινά τρεξίματα είναι απλά καταπληκτικά! Δεν πιστεύω στις 4/1 που κοιτούσαμε την τάση να πίστευε κανείς βάση αριθμών ότι θα φτάσουμε εδώ. ..παρά μονο με τάματα και ευχές!😋
Anyway ομιλώντας λοιπόν για το δικό μου παράθυρο , (και τους γείτωνες ) πραγματικά μπήκαμε για τα καλά στη πρίζα και εκεί θα παραμείνουμε μέχρι να δούμε τον φίλο μας στο παραθύρι,, Την παρασκευή και την κυριακή!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

ΜΟΝΟ!!!

 

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Γι αυτο παρεξηγησε και γκρινιαζεις αμεσως χαχα..την εχετε την κλαψα στο αιμα σας αστειευομαι ε....

Γιώργο προτείνω να τον μπαναρεις άμεσα σε παρακαλω...ακου τι ειπε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μην ξεχναμε αυριο Τριτη παντως παμε για ενα πολυ καλο περασμα σε ολη σχεδον την χωρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, gthomasandros είπε:

μην ξεχναμε αυριο Τριτη παντως παμε για ενα πολυ καλο περασμα σε ολη σχεδον την χωρα.....

Εδω μας εχει σαπισει απο το πρωι ομιχλη και μετα βροχα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, gthomasandros είπε:

μην ξεχναμε αυριο Τριτη παντως παμε για ενα πολυ καλο περασμα σε ολη σχεδον την χωρα.....

Τι πέρασμα; Που θα χιονίσει;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλό είναι ότι όταν αποκατασταθεί το πρόβλημα στο δίκτυο τους, θα βγει και θα το δούμε μια και έξω, αν και ο Ευρωπαίος κατά την ταπεινή μου άποψη είναι πιο κρίσιμος. 

SENIOR DUTY METEOROLOGIST NWS ALERT ADMINISTRATIVE MESSAGE
NWS NCEP CENTRAL OPERATIONS COLLEGE PARK MD
1608Z MON JAN 11 2021


NETWORK COMMS INTERRUPTION TO PRIMARY SUPERCOMPUTER...

NCO is aware of and actively troubleshooting a network comms
issue involving the primary supercomputer in Orlando that's
impacting model dataflow.  Our teams are working to resolve and
all data should be available the connection issue is fixed.



SDM/NCO/NCEP




SENIOR DUTY METEOROLOGIST NWS ADMINISTRATIVE MESSAGE NWS NCEP CENTRAL OPERATIONS COLLEGE PARK MD 1515Z MON JAN 11 2021 The 12Z GFS began and is running on time.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναφορες λενε οτι ο αθηναιος εθεαθει στους μυστικους σερβερ του  gfs

Και ετοιμαζει νεο 2008 για τα προσηνεμαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πιο πιθανό είναι να ξεκολλήσει την ώρα του ευρωπαικού...εκεί λογικά θα πέσουν μπουκέτα....θα πάρουν και όλοι φωτιά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Τι πέρασμα; Που θα χιονίσει;

Με μονωτικό υλικο εννοεί, μιας και πιάσαμε τα ποδοσφαιρικά

Χρώματα κόλλες στεγανωτικά! ΕΡΑ ΣΠΟΡ

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Θαναση το αικον με ΒΔ σε χιονιζει ανετα 

Ναι επειδή εδώ και κανα 2 - 3 χρονιά που το παρακολουθώ παρατήρησα ότι όλα τα μοντέλα για κάποιο λογω μας δίνουν συνήθως 2 έως 3 βαθμούς παραπάνω από τι έχουμε συνήθως σε χιονιάδες......μάλλον δεν εντοπίζουν τόσο την επιφανειακή μεταφορά ψύχους από τον βαρδάρη ή δεν έχουν καλή ανάλυση και μας δείχνουν ως παραθαλάσσια περιοχή.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σιωπηλά το έχω χωνέψει μέσα μου  πως 2002 Και 2008 μάλλον δεν θα ξανά δω για την περιοχή μου (κυρίως 2002 Για εδώ) . Οπότε ότι πάρουμε καλοδεχούμενο!!

Επεξεργάστηκε από snowzz
.
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Ναι επειδή εδώ και κανα 2 - 3 χρονιά που το παρακολουθώ παρατήρησα ότι όλα τα μοντέλα για κάποιο λογω μας δίνουν συνήθως 2 έως 3 βαθμούς παραπάνω από τι έχουμε συνήθως σε χιονιάδες......μάλλον δεν εντοπίζουν τόσο την επιφανειακή μεταφορά ψύχους από τον βαρδάρη ή δεν έχουν καλή ανάλυση και μας δείχνουν ως παραθαλάσσια περιοχή.....

Ε ναι πανω κατω αυτο γινεται οποτε μην μασας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...