Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ορίστε παιδιά η διαφορά συνολικού υετού στο 6αρι του ευρωπαίου σε σχέση με το 0αρι του με ζουμ στην κεντρική μακεδονία. (Αν θελει κάποιος αλλος να δείξω άλλη περιοχή πείτε μου)
Ουσιαστικά μείωσε ελάχιστα τον υετό για θεσσαλονίκη για άλλες περιοχές έχει μεγάλη διαφορά και δεν ξέρω το γιατί τόσο μεγάλες διαφορές

Το πρώτο ειναι το 0αρι το δεύτερο το 6αρι
 

xx_model-en-308-0_modswisseu_2021011400_72_5013_157 (1).png

xx_model-en-308-0_modswisseu_2021011406_66_5013_157.png

Επεξεργάστηκε από Stelios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους... Σε λίγο έρχονται τα κρίσιμα 12αρια με κορυφαίο του Ευρωπαίου... Ας ελπίσουμε να βλέπουμε από δώ και πέρα να βλέπουμε μόνο θετικές αλλαγές για τα αν. προσήνεμα τουλάχιστον που φαίνεται να χάνουν κάτι γερό από έλλειψη υετού τις ώρες ενδιαφέροντος... Με τα μοντέλα να κάνουν αλλαγές ακόμα και στις 48 ώρες έχουμε πολύ δρόμο μέχρι Κυριακή - Δευτέρα που μας ενδιαφέρει... Τουλάχιστον να κυνηγήσουμε τις χιονοστρώσεις ΒΠ και ένα πασπάλισμα πιο κάτω... Δεν έχουμε χάσει ακόμα και μάλλον δεν θα χάσουμε ( άποψη μου)... Αφήνω αυτό το μήνυμα αισιοδοξίας και περιμένω σε λιγάκι τα 12αρια... Καλή συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, teopap7 είπε:

Screenshot_20210114-150650_Chrome.jpg

Αυτό θελουμε παιδιά. ΑΥΤΟ. Ένα υπόλοιπο χειμώνα που κάθε 10 μέρες θα έχει κάτι να μας δίνει ελπίδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Αυτό θελουμε παιδιά. ΑΥΤΟ. Ένα υπόλοιπο χειμώνα που κάθε 10 μέρες θα έχει κάτι να μας δίνει ελπίδες 

Αν συνεχίσουν όμως κάθε 10 μέρες να μας τρελαίνουν τα μοντέλα θα καταλήξουμε στο ΔΑΦΝΙ...😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εαν εβγαινε αυτο το ραν που δεν ειναι και τελειος απιθανο θα κατεβαιναν τα χιονια ρκετα χαμηλα....Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Stelios είπε:

Ορίστε παιδιά η διαφορά συνολικού υετού στο 6αρι του ευρωπαίου σε σχέση με το 0αρι του με ζουμ στην κεντρική μακεδονία. (Αν θελει κάποιος αλλος να δείξω άλλη περιοχή πείτε μου)
Ουσιαστικά μείωσε ελάχιστα τον υετό για θεσσαλονίκη για άλλες περιοχές έχει μεγάλη διαφορά και δεν ξέρω το γιατί τόσο μεγάλες διαφορές

Το πρώτο ειναι το 0αρι το δεύτερο το 6αρι
 

xx_model-en-308-0_modswisseu_2021011400_72_5013_157 (1).png

xx_model-en-308-0_modswisseu_2021011406_66_5013_157.png

για ανατολ.μακεδονια και θρακη μπορεις:

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Υπαρχουν περιθωρια να παει ο Χ λιγο πιο νοτια;;; Αρχιζω και φοβαμαι πολυ.

Modele GFS - Carte prévisions

Εσυ τώρα φοβάσαι ρε duster? Τι να φοβηθείς όταν είμαστε ήδη το απόλυτο αουτσάιντερ? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Υπαρχουν περιθωρια να παει ο Χ λιγο πιο νοτια;;; Αρχιζω και φοβαμαι πολυ.

Modele GFS - Carte prévisions

υπάρχει ναι αλλά μην φανταστεις πλέον μεγάλες μετατοπίσεις, οι ώρες είναι ελάχιστες και η θέση του έχει σχεδόν κλειδώσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Stelios είπε:

Πήγε το χαμηλό καμία 20 χιλιόμετρα πιο νότια και το βάθυνε πολύ λίγο όταν πιάνει αιγαίο

Σε πιο ραν αναφερεσαι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Dusterakos said:

Υπαρχουν περιθωρια να παει ο Χ λιγο πιο νοτια;;; Αρχιζω και φοβαμαι πολυ.

Modele GFS - Carte prévisions

αυτο ουτως η αλλιως φευγει την Κυριακη ανατολικα......η Κυριακη ουσιαστικα για τον νομο θα ειναι μι αμεταβατικη ημερα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giannis_salonica είπε:

υπάρχει ναι αλλά μην φανταστεις πλέον μεγάλες μετατοπίσεις, οι ώρες είναι ελάχιστες και η θέση του έχει σχεδόν κλειδώσει

Και μικρές μπορεί ν κάνουν τη διαφορα. Κ να φανούν ακόμα κ στο nowcast 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Weather xanthi είπε:

για ανατολ.μακεδονια και θρακη μπορεις:

 

Έλα φίλε το πάνω είναι το 6αρι το κάτω το 0αρι το καταλαβαινεις και απο την ημερομηνια κατω

 xx_model-en-308-0_modswisseu_2021011406_66_5006_157.thumb.png.1a16d33d829d78a573c3318bdf2fbd55.png

xx_model-en-308-0_modswisseu_2021011400_72_5006_157.png

Επεξεργάστηκε από Stelios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snow sick said:

Εσυ τώρα φοβάσαι ρε duster? Τι να φοβηθείς όταν είμαστε ήδη το απόλυτο αουτσάιντερ? 

Στον Αγιο Στεφανο δεν πρεπει να φοβασε τιποτα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Nickpayne είπε:

Συγνωμη φιλε αλλα εαν εχει κατεβει αυτο το πραγμα μια χαρα ειναι και αυτος ο αζο, Δες παχος , και Τ στα 500 και 850. Δε ξερω εαν εχω ξαναδει τετεια χαρακτηριστικα

αλλο λεω. οτι δεν κατεβαινει τετοιο πραγμα με τετοιο αζορικο. ειναι ακυρο τρεξιμο . λογικο σε αυτες τις ωρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, gthomasandros είπε:

αυτο ουτως η αλλιως φευγει την Κυριακη ανατολικα......η Κυριακη ουσιαστικα για τον νομο θα ειναι μι αμεταβατικη ημερα.....

Εγω δεν αποκλείω εκπλήξεις την Κυριακή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Snow sick said:

Εσυ τώρα φοβάσαι ρε duster? Τι να φοβηθείς όταν είμαστε ήδη το απόλυτο αουτσάιντερ? 

Οριακα ειναι να μπουμε στον θερμο τομεα.. Δεν γινεται να μη φοβαμαι. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Spartan είπε:

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Αν και πολυ πολυ μακρια.Εβγαλε καποια σεναρια λουκουμι το 6αρακι

Ετσι για να λέμε ποιο πολυ😎

Καλά....δεν είναι και τόσο μα τόσο σενάριο επιστημονικής φαντασίας. Οι μεγάλοι χιονιάδες της Αττικής εμφανίζονται με 2-3 γραμμουλες με κάτω από -10 πολλές ημέρες πιο πριν!! Γουστάρω!!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, gthomasandros είπε:

Στον Αγιο Στεφανο δεν πρεπει να φοβασε τιποτα.....

Μακάρι να ήταν έτσι. Εγω δεν ειμαι καθόλου σίγουρος...Εσυ από που κ πάνω θεωρείς ότι πάμε για χιόνι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Snow sick said:

Εγω δεν αποκλείω εκπλήξεις την Κυριακή 

Πιο πολυ τη δευτερα που μας αγγιζει χαμηλο απο Ιταλια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snow sick said:

Εγω δεν αποκλείω εκπλήξεις την Κυριακή 

στον Αγιο Στεφανο που δεν εχειε και καμια ομβροσκια....μπορεις να δεις ευκολα καλα πραγματα.....

με υψομετρο κοντα στα 400 που ειναι ο Αγιος Στεφανος δεν εχεις λογο ανησυχιας......

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τον gfs είναι δύσκολο να τον λάβεις υπόψη στα επόμενα τρεξίματα ακολουθεί τελείως διαφορετική τροχιά από τα υπόλοιπα μοντέλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...