Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, giannis_salonica said:

Έτσι ακριβώς το να λέμε την αλήθεια για κάποιους είναι μιζέρια και γκρίνια...να λέμε "κοιτάω το ναουκαστ" περιμένοντας κάτι να αλλάξει ενώ όλα τα δεδομένα τελευταία στιγμή χειροτερεύουν, είναι σαν να πάω να γράψω μάθημα εξεταστική χωρίς διάβασμα και να λέω έλα μωρέ κάτι θα γίνει θα μου ρθει επιφοίτηση στο ναουκαστ θα αντιγράψω από κανέναν και θα περάσω...το ναουκαστ είναι απλά μια κρυφή ελπίδα μέσα μας όταν όλα γύρω μας στραβώνουν μήπως και κλέψουμε το μέγιστο απ το λίγο που μπορούμε...

https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/ellada/makedonia/thessaloniki/plateia-aristotelous.html     Χαλλλαρα!!!  : ) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εμπειρικα Στελλιο μου αυτα τα υψομετρα βλεπω..Θελουμε βελτιωσεις για πιο χαμηλα...Τις οποιες δεν εχουμε..Αυριο στα 12 αρια θα εχουμε γινει σοφοτεροι..Παντως το δευτεροτριτο κρυβει εκπληξεις..Θα το παρακολουθουμε...Οριακες καταστασεις..Οτι και να σου πω παραπανω ειναι σαν να σε κοροιδευω φιλε...

Μαλλον εγινε παρανοηση..Στελλιο μου τα 300 μετρα τα δινω την Κυριακη..Απο δευτερα,εγραψα,παραπανω,αστειευομενος,γκολ και φυγαμε για τελικο,που σημαινει οτι πιστευω για χιονι μεχρι πολυ χαμηλα..Αυριο βραδυ θα ειμαστε πιο σοφοι.

Ουφφφ νταξει και γω το έχω αποκλείσει για Κυριακή ουτως ή άλλως για τη Δευτέρα έχω τις ελπίδες μου ακόμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, giannis_salonica είπε:

Έτσι ακριβώς το να λέμε την αλήθεια για κάποιους είναι μιζέρια και γκρίνια...να λέμε "κοιτάω το ναουκαστ" περιμένοντας κάτι να αλλάξει ενώ όλα τα δεδομένα τελευταία στιγμή χειροτερεύουν, είναι σαν να πάω να γράψω μάθημα εξεταστική χωρίς διάβασμα και να λέω έλα μωρέ κάτι θα γίνει θα μου ρθει επιφοίτηση στο ναουκαστ θα αντιγράψω από κανέναν και θα περάσω...το ναουκαστ είναι απλά μια κρυφή ελπίδα μέσα μας όταν όλα γύρω μας στραβώνουν μήπως και κλέψουμε το μέγιστο απ το λίγο που μπορούμε... 

Οι εκπλήξεις στο nowcast έχουν νόημα αν είμαστε στο όριο. Ε ναι προφανώς αν τα μοντέλα δίνουν +10 στα 850 δεν θα περιμένεις μήπως αλλάξει στο nowcast και χιονίσει 😛 Απλά λέμε μήπως μία σύγκλιση βγει 40 χιλιόμετρα πιο κοντά για παράδειγμα, η Τ στα 850 είναι μισό βαθμός κάτω, κτλ. Όλα αυτά μπορούν να κάνουν τη διαφορά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα ρε παιδες. Αρχισανε οι εκπτωσεις απο οτι φαινεται... Νταξει αναμενομενο φαινομενο μοντελινγκ αυτο, μεχρι αυριο θα παιζει ο υετος συνεχεια καθως εστω και 50χλμ μετατοπισης των Χ αλλαζει αρκετα. Τα ξεραμε. Κραταμε τα χοντρικα και περιμενουμε ασφαλεις ενδειξεις υετου στις κοντινες ωρες + χοουπκαστινγκ παντα. Επιμενω σε εκτιμησεις ειδικων (βλεπε Σακη) που παραμενει αισιοδοξος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Και γω εδω ποντάρω φιλε στις πρώτες ώρες μπορει να κάνει θαύματα.. αν θέλει φυσικα ...Και παντα ειναι υποεκτιμημενες τέτοιου είδους χιονοπτώσεις ριχνει πιο πολυ στη πραγματικότητα....Με τα τις 3 μετριότητες θα χουμε...Αλλά το διάστημα 11 3 ίσως κανει κατι

Θέλω αισιοδοξία παλληκάρια μου! Το ρεύμα τελικά το βράδυ θα είναι ΝΑ..με ότι αυτό συνεπαγεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διαγραμμα 6αρι gfs που ανανεωσε πετρουπολη δυτικη Αττικη χιονια 17 μεσανυχτα και μετα.. + 18 + 19 του μηνα..

screencapture-meteologix-com-gr-forecast-8133926-dimos-petroupoli-meteogram-usa-1610710657964 (1).png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαρειτε την αυριανη χειμωνιτικη μερα και αφηστε το αν θα ριξει 5 η 10 χιλιοστα. Δυτικη και Κεντρικη Μακεδονια ειναι μεσα για καλεs χιονοπτωσειs, προχωραμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τη σας χάλασε στο 6αρι δηλαδή? 

Τα επίπεδα παγοποιησης τα κοιτάτε καθόλου που δείχνει? Η αυτά δεν τα βάζουμε καθολου? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλαίνε οι χήρες κλαίνε και οι παντρεμένες! Βρεεε εσείς από τα βόρεια! Αφού θα χιονίσει και θα στρώσει. Έτσι δεν είναι; Όσο στρώσει στην τελική. 

Τι να πούμε και εμείς εδώ κάτω οι καταραμένοι τόσα χρόνια; Χαχαχαχαχ 

Χαρείτε το ρε!!! Εγώ αύριο θα ανέβω Πάρνηθα στα μονοπάτια και ότι γίνει έγινε. Όχι θα καθίσω να σκάσω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Προφανώς χαχα. Ούτε που τα κοιτάω με λεπτόμερεία φίλε . Δεν θέλω να τα γρουσουζεψω

Τέτοιες διατάξεις γουστάρεις εσύ Μιχάλαρα μου😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Η κακοκαιρία κατωτερη κατα πολυ υετικα απο οσο περιμενα στην 1η φάση για τα Κεντρικά και βορεια. Γενικα επρεπε ο Αυλώνας να ειχε λεπτυνει να εκανε μυτη ιονιο... Ή ακομα καλυτερα να αποκοπτοταν να στροβιλιζοταν απο πανω μας να ειχαμε ιστοριες...

 

Δεν πειράζει ας το αφησουμε να δουμε τι θα κάνει. Οτι κανει εκπληξη πλεον. 

 

Εγω ρωταω τους πιο έμπειρους, γιατί τοση δυσκοιλιότητα στα χαμηλα? Και δεν λεω για βορεια νοτια πορεία. Ειναι τραγικα χαμηλα. Δεν βαθαίνουν καθολου και ετσι θα δινουν τα ελαχιστα.

Κινείτε πολυ γρήγορα ο Αυλώνας. Είναι τέτοιο το ανεμολογικο πεδιο που δεν δίνει ιδιαίτερη υγρασία από τις θάλασσες στα ηπειρωτικά. Πρόσεξε τον 500αρι να καταλάβεις τι σου λέω. Και κοίτα με ποση ευκολία δίνει υετο στο χαμηλό νυφίτσα. Αλλάζει το στριμ του Αυλώνα αφου επιστρέφει κομμάτι του με φορά από ΒΑ πρις ΝΔ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τα Ensemble του gfs στο 6άρι κρατάμε για εδώ τις βροχές από 24. Φαίνεται να έχει γενικά ο χειμώνας από εδώ και πέρα καιρικό ενδιαφέρον. Καλά χιόνια στους υπόλοιπους από σήμερα! 

ens_image.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο υετός ελαττώνεται.. και οι θερμοκρασίες οι ελάχιστες ανεβαίνουν..πιστεύω σε λίγα αύριο πανελλαδικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ας σταματήσουν οι πρόωρες κηδείες 

Ακόμα δεν την είδαμε την μεταβολή του καιρού 

Την κηδεψαμε κιόλας. 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Θέλω αισιοδοξία παλληκάρια μου! Το ρεύμα τελικά το βράδυ θα είναι ΝΑ..με ότι αυτό συνεπαγεται

Έχουμε φαει καλά Γιάννη με  ΝΑ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Έχουμε φαει καλά Γιάννη με  ΝΑ. 

Εγω φοβαμαι και τις Τ παλικαρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Παπλαμουδας said:

Εγω φοβαμαι και τις Τ παλικαρια

Αν μιλας για Ελευσινα και γενικα για Αττικη, ναι πρεπει να φοβομαστε ακομα και στα 400μ. Γνωμη μου. Αυτο οφειλεται στη θεση του Χ πιο πολυ. Γιαυτο και θελουμε να παει λιγο πιο νοτια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Σαβάζιος είπε:

Από τα Ensemble του gfs στο 6άρι κρατάμε για εδώ τις βροχές από 24. Φαίνεται να έχει γενικά ο χειμώνας από εδώ και πέρα καιρικό ενδιαφέρον. Καλά χιόνια στους υπόλοιπους από σήμερα! 

ens_image.png

Απίστευτο! Ένα νέο 2008 θερμοκρασιακά. Έτσι για πλάκα!!! Είστε κι εσείς άτυχοι εκεί πάνω. Τρομερό κρύο αλλά πρόβλημα με τον υετό. Αν και θυμάμαι κάτι χιόνι σε παιχνίδια της Ξάνθης. Που ρίχνετε χιονόμπαλες στους παίκτες της αντίπαλης ομάδας! Χαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Εγω φοβαμαι και τις Τ παλικαρια

Απο 500+νομίζω είμαστε καλά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Αν μιλας για Ελευσινα και γενικα για Αττικη, ναι πρεπει να φοβομαστε ακομα και στα 400μ. Γνωμη μου. Αυτο οφειλεται στη θεση του Χ πιο πολυ. Γιαυτο και θελουμε να παει λιγο πιο νοτια..

Οχι φιλε μου, παιζω διπορτο χαχα, μιλαω για Γιαννενα εν προκειμενω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Απο 500+νομίζω είμαστε καλά...

Μακαρι Γιωργαρε, δε θα τ´αντεξω αλλιως!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Κλέαρχος μόλις είπε ότι στα βόρεια αι στη θεσσαλονικη λίγες τοπικές χιονοπτωσεις....για αθηνα απο το βράδυ χιόνια ίσως και βόρεια προάστια.. Για Σάββατο μιλαω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...