Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Το να βγει το χαμηλό στο αικον έτσι κάνει ζημιά στο βορειοδυτικό ρέυμα. Θα το παίξω Βαγγέλης παλιός από την αντίστροφη, όπου θα προτιμήσω να ρίξει λίγες νιφάδες περισσότρο παρακάτω στα Γιάννενα, από το να ρίξει μισό μέτρο στα ημιορεινά της Θεσσαλονίκης.😀

απλα με το αικον δεν ειναι ημιορεινα...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

απλα με το αικον δεν ειναι ημιορεινα...χαχαχαχα

Δεν νομίζω να βγάζει αρνητικές θερμοκρασίες αυτό.. Έτσι και αλλιώς το μαξ φαινομένων το έχει στην Θράκη, σε εσένα λίγο βόρεια πάλι τρυπούλα έχει [σε σχέση με τα τέρατα παραδίπλα]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμφανέστατη μετατόπιση προς τα δυτικά από το τζίφο... Ένα κλικ για να βγάλει ότι κ το αικον.... Χαχαχαχα μου φαίνεται αρχίζει η δυτική μετατόπιση του εκκρεμους.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δεν νομίζω να βγάζει αρντηικές θερμοκρασίες αυτό.. Έτσι και αλλιώς το μαξ φαινομένων το έχει στην Θράκη, σε εσένα λίγο βόρεια πάλι τρυπούλα έχει [σε σχέση με τα τέρατα παραδίπλα]

Ας το φτιάξει απο το ιονιο και θα δεις τι θα χει η Θεσσαλονίκη χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Κοιτάξτε χαμηλο στο τζιφο...Υπάρχει περίπτωση να βγει ο υετος ετσι....;;;

ναι αν δεν ερθει οργανωμενο απο δυτικα ετσι θα βγει αντωνη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Κοιτάξτε χαμηλο στο τζιφο...Υπάρχει περίπτωση να βγει ο υετος ετσι....;;;

Λάθος είναι φως φανάρι... Χαχαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν νομίζω να βγάζει αρνητικές θερμοκρασίες αυτό.. Έτσι και αλλιώς το μαξ φαινομένων το έχει στην Θράκη, σε εσένα λίγο βόρεια πάλι τρυπούλα έχει [σε σχέση με τα τέρατα παραδίπλα]

μιχαηλ οχι...με τις θερμοκρασιες παντα εχω ανασφαλεια αλλα με τετοια διαταξη αν βγει δεν θα εχω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, k _ SABBAK είπε:

Λάθος είναι φως φανάρι... Χαχαχαχα 

κωστα δεν ειναι λαθος...μας τρωει ο αυλωνας αν θα κανει απευθειας κυκλογενεση στο κεντρικο αιγαιο δεν θα εχουμε υετο παρα μονο τριγυρω απο το χαμηλο και κοντα στο χαμηλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

μιχαηλ οχι...με τις θερμοκρασιες παντα εχω ανασφαλεια αλλα με τετοια διαταξη αν βγει δεν θα εχω.

Κάνει καλύτερο βαρδάρη? Άρα δηλαδή με έναν σάπιο αυλώνα αλλά σωστή διάταξη, είναι πιο πιθανό να έχεις καλές επιφανειακές Τ? Μιλάμε για 4+ βαθμούς από πάνω και 8+ βαθμούς πιο ψηλά από προηγούμενο αυλώνα σε Βαλκάνια. Χιόνι εννοείται πως θα είναι, αλλά με -1 ή -0.5 δύσκολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μοντελο της πλακας το icon,εχουν χαλασει ολα τα υπολοιπα οποτε δεν υπαρχει κατι για αυτη τη βδομαδα να ασχοληθουμε. Ουτε καν θρακη,ισως μονο λιγο στο τελος ο εβρος κι αυτο παιζεται. Οποτε περιμενουμε αρχες φλεβαρη αν θα υπαρξει τοτε καποια ευκαιρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Το ουκμο ιδιο με τζιφο ..ολόιδιο βασικα

θετικο και αυτο!!!αυτο και αν δεν ειναι θετικο..το γιουκμο δεν εδειχνε τιποτα..σημαινει οτι μετακινηθηκε αρκετα δυτικα και εξασθενισε το πρωτο χαμηλο απο βορεια..επισης ενα ελαχιστον ειναι να βγαλει και αυτο το χαμηλο απο δυτικα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

θετικο και αυτο!!!αυτο και αν δεν ειναι θετικο..το γιουκμο δεν εδειχνε τιποτα..σημαινει οτι μετακινηθηκε αρκετα δυτικα και εξασθενισε το πρωτο χαμηλο απο βορεια..επισης ενα ελαχιστον ειναι να βγαλει και αυτο το χαμηλο απο δυτικα.. 

Αυριο θα γινουμε σοφοτεροι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Αυριο θα γινουμε σοφοτεροι

παιζει και αυτο..δευτερα με τα πρωινα νομιζω οτι θα ξεκθαρισει εαν θα υπαρχει η οχι χαμηλο απο δυτικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Κάνει καλύτερο βαρδάρη? Άρα δηλαδή με έναν σάπιο αυλώνα αλλά σωστή διάταξη, είναι πιο πιθανό να έχεις καλές επιφανειακές Τ? Μιλάμε για 4+ βαθμούς από πάνω και 8+ βαθμούς πιο ψηλά από προηγούμενο αυλώνα σε Βαλκάνια. Χιόνι εννοείται πως θα είναι, αλλά με -1 ή -0.5 δύσκολο

Δεν ειχε βαρδαρη την προηγουμενη φορα. Απνοια ειχαμε το πρωι και ριπες 2-3 μποφορ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Πολυ καλο το gfs για Αττικη! Φοβερος 500αρης και πιθανων χιονια πολυ χαμηλα στον νομο.Σε μεγαλη μπριζα για την Τεταρτη.

Στις 114 ώρες δείχνει μια υποτροπή γιατί εκεί βλέπω και υετο ή κάνω λάθος; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικα ειναι σχεδον ο κλασσικος τροπος για χιονια στη βορεια ελλαδα αλλα οχι με χαμηλο τοσο βορεια. Χαμηλο που ξεκιναει χαμηλα στο ιονιο και κινειται ΒΑ. Ξεκινημα δηλαδη με αρκετη βροχη και χιονι στην πορεια. Εχει να συμβει κατι αιωνες. Ολα τα χιονια εδω απο το 17 και μετα ηταν χιονι απο την αρχη,ουτε σταγονα βροχης γιατι ηταν με αλλο μηχανισμο. Το 2012 θα ηταν αν περναγε αιγαιο το χαμηλο,αλλα δεν περασε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνοπτικα,τζιφος και icon κλειδωνουν τα 300+ εστω και για απλη χιονοπτωση στην Αττικη και περιμενουμε να βελτιωθουν ελαχιστα οι t μηπως και το δουμε περισσοτεροι.Express θα ειναι οτι ερθει φυσικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Πολυ καλο το gfs για Αττικη! Φοβερος 500αρης και πιθανων χιονια πολυ χαμηλα στον νομο.Σε μεγαλη μπριζα για την Τεταρτη.

Νομίζω οτι μιλάμε για -35 ίσως και χαμηλότερα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...