Jump to content
thanossnow

Αναφορές ψυχρής εισβολής 26-28/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Καλοριζικος Θανο! Βαλε τον αισθητηρα σε βορινο προσανατολισμο,προστατευμενο απο την ηλιακη ακτινοβολια και τη βροχη,και μακρυα απο τοιχο τουλαχιστον 1μ. Επισης τοποθετησε τον τουλαχιστον 2μ απο το εδαφος.Καλες μετρησεις😉

Καλές μετρήσεις και πάντα χιονισμένος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Πρώτη αναφορά από τον μετεωρολογικο σταθμό μου!...Πάντως μπορει και να έβαλα το θερμόμετρο σε λάθος σημείο γιατι έχει έως τώρα περίπου 2 βαθμούς αποκλιση απο σταθμούς κοντινών περιοχών 

20210128_193332.jpg

Έχω ακριβώς το ίδιο και το έχω τοποθετημένο τον αισθητήρα στο ίδιο σημείο με άλλο θερμόμετρο και πάντα εχει διαφορά προς τα πάνω !!!

 

 

F16C0693-634D-4577-B400-7A8F77C318F2.jpeg

0FF4A9B0-3DD4-4ACE-AEB0-AEA52FCF16C0.jpeg

Επεξεργάστηκε από oasis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Πρώτη αναφορά από τον μετεωρολογικο σταθμό μου!...Πάντως μπορει και να έβαλα το θερμόμετρο σε λάθος σημείο γιατι έχει έως τώρα περίπου 2 βαθμούς αποκλιση απο σταθμούς κοντινών περιοχών 

20210128_193332.jpg

Καλά ρε συνονόματε 25 βαθμοί εσωτερική ούτε το καλοκαίρι δεν έχω τόση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, oasis είπε:

Καλά ρε συνονόματε 25 βαθμοί εσωτερική ούτε το καλοκαίρι δεν έχω τόση 

Ζεματάει συνέχεια το καλοριφέρ συνονόματε 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-2 ήδη στο Κρυονέρι αυτή την ώρα.  Ότι μας έμεινε από αυτή την κακοκαιρία. Το πρωί στις 8 πάλι - 2 είχαμε ,ισως πιάσουμε κανένα -4 σήμερα αν διατηρηθούν οι ίδιες συνθήκες.

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παγωμενη νυχτια στην Αττικη που μυριζει χειμωνα !!!!!

Ο.τι πρεπει ο καιρος για υγεινο περιπατο...

Οι 3.σταθμοι της Ιπποκρατειου τωρα εχουν ηδη -0.4 , -2.8 και -3.4 !!!!! Αντε αν κοψει ο ανεμος διψηφια αρνητικη!!!!!

Πολυ δυνατα τα Παλαιοκουνδουρα Μανδρας -1.1 τωρα με -3.3 πρωινη ελαχιστη

Στη γειτονια μας μηδενισε ο Παπαγος ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Νεμερτσικα οπως φαινόταν  σημερα το μεσημέρι απο μια βόλτα που έκανα στο Πωγωνι.....αυριο θα ανεβάσω κι αλλες.....Εχω πολλά νεύρα με τα καιρικά....κοντα 2 μήνες χωριο και με ευνοικη για εμας κυκλοφορία.....κλαιν μαιν.....δύσκολα και σπάνια αντε μέχρι και τα 1000....σκέφτομαι να κάτσω μέχρι τις 3-4 τα ξημερώματα για να δω μπας και μας πιάσει μια υποτροπουλα που διαφαίνεται......ξεφτίλα....Και ολα αυτα για 1-2β. στα 850.... αραιη συννεφια τώρα και -1,7β.FB_IMG_1611857241173.jpg.3e351d7d651262e0587ee37b809815e6.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Χιονισε οντως το πρωι στο λαυριο..Στους -3 στα Παλαιοκουνδουρα Μανδρας..

 

Οχι μονο χιονιζε..στα 200μ στα πεθερικα γανουδιαζε απ τη στουπα την ωρα των φαινομενων..με θετικες παντα..λαυριο εριχνε με 5 εκει πρεπει να χε 2-3 βαθμους..μετα βγηκε ο σιχαμενος😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Η Νεμερτσικα οπως φαινόταν  σημερα το μεσημέρι απο μια βόλτα που έκανα στο Πωγωνι.....αυριο θα ανεβάσω κι αλλες.....Εχω πολλά νεύρα με τα καιρικά....κοντα 2 μήνες χωριο και με ευνοικη για εμας κυκλοφορία.....κλαιν μαιν.....δύσκολα και σπάνια αντε μέχρι και τα 1000....σκέφτομαι να κάτσω μέχρι τις 3-4 τα ξημερώματα για να δω μπας και μας πιάσει μια υποτροπουλα που διαφαίνεται......ξεφτίλα....Και ολα αυτα για 1-2β. στα 850.... αραιη συννεφια τώρα και -1,7β.FB_IMG_1611857241173.jpg.3e351d7d651262e0587ee37b809815e6.jpg

Μπορεί να το δεις αύριο το πρωί για λιγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Μπορεί να το δεις αύριο το πρωί για λιγο

Ναι προς τα ξημερώματα  Γιάννη.....μεχρι να μας ζεστανουν οι αγαπημένοι μας νοτιαδες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω φουλ αρνητικες !!!! Στις ευνοημενες περιοχες....

-1.7 τα Σπατα...

-2 το Τατοι

-3.4 ο Αυλωνας....ε ρε τυχεροι οσοι φυλανε σκοπια

-5.4 η Ιπποκρατειος.....χωρις χαλιναρι.πλεον η πτωση παει για διψηφια αρνητικη...τι περιοχαρα ειναι αυτη Θεε μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλάκα πλάκα, μέσα σε 10-11 ημέρες έχουμε την 5η η 6η αρνητική του μήνα!!

Αποδεικνύεται ότι η περιοχή είναι δυνατή στις αναστροφές. Καλά.... το ξέραμε. 

Ελπίζω να πέσει και ένα χιόνι να δούμε κάτι χαμηλότερο από -1 και -2

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Μπορεί να το δεις αύριο το πρωί για λιγο

Δεν φαινεται να προλαβαινει ο υετος τις χαμηλες θερμοκρασιες στιν τζιφο.Αλλιως θα ειχαμε χιονοπτωση κανονικη στα Γιαννενα.

Το meteo για αυριο πρωι εχει χιονοπτωση για τα Γιαννενα χαχαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...