Jump to content
thanossnow

Αναφορές ψυχρής εισβολής 26-28/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Beach-snow NG είπε:

Κρατηθείτε....

Αγιος Δημήτριος Λήμνου, στα 130μ. υψόμετρο μόλις....πεδινοτατα....πριν λίγο!!!

blepo paei xameno oriakes thermokrasies kalo

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες λοιπον! Απο οτι φαινεται αυτη τη φορα ευνοησε τα κεντρικα και ανατολικα τμηματα της Λημνου, δικαιοτατο! Και εδω στη πρωτευουσα (δυτικα) εριχνε ανα διαστηματα στο βραδυ πολυ καλα με αποκορυφωση στις 4-5 που εβγαλε χιονοκαταιγιδα με ηλεκτρικα και χαρτοπετσετες, αυτος ο εξτρα βαθμος ομως δεν βοηθησε στα παραθαλασσια, ελιωνε μετα απο 10' ανευ εντασεως. Εγω να πω την αληθεια χαιρομαι λιγακι που δεν εχω χιονι στη πορτα μου γιατι απο την προηγουμενη φορα βαριεμαι το φτυαρισμα 😂 Φαινεται κρατησε αυστηρα το οριο των 50 μετρων η χιονοστρωση, οι λοφοι δεξια αριστερα ειναι ασπροι. Πολυ ευχαριστημενος φετος γενικα 😀 Ηταν η χρονια μας φαινεται.. Ας δουμε αν κρυβει εκπληξεις και ο Φεβρουαριος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Harry031 είπε:

στο βραδυ πολυ καλα με αποκορυφωση στις 4-5 που εβγαλε χιονοκαταιγιδα με ηλεκτρικα και χαρτοπετσετες, 

Ρε θηρίο, έμεινες ξύπνιος μέχρι εκείνη την ώρα;

Έκανε τέτοιο ξέσπασμα και το έχασα;

 

Σύνολο κακοκαιρίας, (σύμφωνα με αναλογικό κυρίως και δευτερευόντως του davis) είχαμε 83,9mm. O σταθμός μέσα στη Μύρινα κατέγραψε 95,8mm.

Σίγουρα ήταν μια ακόμη αξιολογότατη κακοκαιρία για το νησί φέτος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Limnostorm είπε:

Ρε θηρίο, έμεινες ξύπνιος μέχρι εκείνη την ώρα;

Έκανε τέτοιο ξέσπασμα και το έχασα;

 

Σύνολο κακοκαιρίας, (σύμφωνα με αναλογικό κυρίως και δευτερευόντως του davis) είχαμε 83,9mm. O σταθμός μέσα στη Μύρινα κατέγραψε 95,8mm.

Σίγουρα ήταν μια ακόμη αξιολογότατη κακοκαιρία για το νησί φέτος!

Ναι ειχα ξαπλωσει κατα τις 2-3 αλλα εχω τον πατερα μου που ειναι πολιτικη προστασια και εχει το ενα εκχιονιστικο του δημου (και ειναι η κυρια πηγη αναφορων μου του νησιου)  που ξυπναει σε χιονιαδες στις 4 για να αρχισουν να ξεχιονιζουν και σηκωθηκα και εγω επειδη ειχα δει οτι η δορυφορικη βγαζει μπορα να του το πω. Μου ειπε πως το πιο πολυ χιονι πρεπει να το χε το ακρωτηρι της Πλακας (ΒΑ ακρο), 30-40 ποντους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Λιμένας Μύρινας Λήμνου....

FB_IMG_1611831842927.jpg

Αυτή η φωτογραφία πρέπει να είναι από άλλη κακοκαιρία Κώστα! Κάτω δεν το έστρωσε στην τωρινή παρά μόνο στις εύκολες επιφάνειες, όσον αφορά μέσα στη Μύρινα. Και σε μένα, στα 65 μέτρα, οι δρόμοι ήταν καθαροί αλλά τα υπόλοιπα (χόρτα, αυτοκίνητα, σκεπές) είχαν ασπρίσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Limnostorm είπε:

Αυτή η φωτογραφία πρέπει να είναι από άλλη κακοκαιρία Κώστα! Κάτω δεν το έστρωσε στην τωρινή παρά μόνο στις εύκολες επιφάνειες, όσον αφορά μέσα στη Μύρινα. Και σε μένα, στα 65 μέτρα, οι δρόμοι ήταν καθαροί αλλά τα υπόλοιπα (χόρτα, αυτοκίνητα, σκεπές) είχαν ασπρίσει.

Ισχυει, αυτη πρεπει ναναι Φεβρουαριος του 2019, η τελευταια φορα που ειχαμε χιονι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, chemical_JKou είπε:

Χιονόπτωση και μέσα στη πόλη της Χίου. Ε δε το πιστεύω τώρα αυτό. Βροντές από πάνω μας.

Καρδαμυλα εριξε ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικα πολυ κατω του μετριου και κατω του αναμενομενου και στα νησια του ΒΑ Αιγαιου που υποτιθεται θα βρισκονταν στο επικεντρο...δεν ξερω τι εφταιξε...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 minutes ago, Steliosnow said:

Καρδαμυλα εριξε ;

Στο τελευταίο ξέσπασμα που έκανε και μας επιασε, είδα στα βόρεια μεγαλη νεφωση. Τωρα δε ξερω. Αν περασω απο εκει θα σου πω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλη μια καλοκαίρια της πλάκας για την Αττική η Πάρνηθα αχιονι έως τα ψηλά... ευτυχώς που βρέχει για λίγο τουλάχιστον...η Αττική τουλάχιστον για τα ημιορεινά έβγαζε συχνά καλές κακοκαιρίες βορίου ρεύματος ακόμα και πέρσι φέτος έως τώρα το σχεδόν τίποτα...για να δούμε τον φβ και τον μρτ μπας και.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, oasis είπε:

Ξύπνημα με 2 βαθμούς ελάχιστη σήμερα , αρνητική δεν έχουμε δει τον φετινό χειμώνα έκτρωμα και έφυγε και ο Γενάρης 

Υπάρχει κι ο Φλεβάρης! Ακόμη κι ο Μάρτης μέχρι τις 10-15. Είμαστε ακριβώς στην καρδιά του χειμώνα τώρα! Έχεις 1,5 μήνα καιρό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Το μπέλλες θαμμένο από τα χιόνια των προηγούμενων ημερών....

20210128_164342.jpg

Όρος Μπέλλες χιονισμένο με ηλιοφάνεια και κρύο! Μαγεία!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λαμπιρι αιτωλοακαρνανιας σημερα με τα χιονια απ τα 1300 και πανω ν ανεβαινουν εκθετικα..αρκετο χιονι στα 1500 του διασελου προς ευρυτανια..αποκατασταθηκε το ρευμα στο χωριο μετα απο 3 μερες..ο δρομος αναμενετε να ανοιξει μεχρι τη δευτερα..πως να μεινεις μετα στο χωριο..μονο η φυση δεν φτανει δυστυχως..

FB_IMG_1611845009531.jpg

FB_IMG_1611845013669.jpg

FB_IMG_1611845003827.jpg

FB_IMG_1611844997301.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλυμπος και Κίσσαβος σήμερα. Εχθές το βράδυ ο Κίσσαβος φαινόταν λόγω του φεγγαριού. Και ο Όλυμπος, αλλά εκεί έχω φώτα οπότε δεν μπορούσα να τον δω, δύσκολα φαίνεται.

IMG_20210128_165952.jpg

IMG_20210128_165927.jpg

IMG_20210128_005441.jpg

IMG_20210128_005518.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...