Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Απο τις 1 γεναρη σου ειχα πει οτι 15 20 θα εχουμε ψυχρη εισβολη...τωρα σου ξαναλεω οτι αυτα που θα γινουν μετα τις 12 θα αρκουν να βγαλουν τον φλεβαρη με αρνητικη θερμοκρασιακη αποκλιση...μην αγχωνεσαι βλεπεις ποσο χαλαρος ειμαι χαχαχ

αντε να δουμε ,σιγα σιγα πρεπει να αποτυπωθει εστω και σαν υποψια στον ευρωπαικο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, INUIT είπε:

  Ολικη επαναφορά  στο 00 για μετα τις 10 . αντε...... μια βδομαδουλα με "μαλακο" καιρο , για να ισορροπήσουμε στη συνεχεια !!!! 🙂

καλημερα , καλό μηνα  !!

Μ αρέσει που το θεωρείται και δεδομένο ότι θα αλλάξει..... μόνο ο τζίφος το δείχνει και αυτό στα μακρινά .... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως να πω ότι μετά από παρά πολύ καιρό τα ανσάμπλ του Ευρωπαίου(για τα χτεσινά μιλάω)  στο 15ημερο άρχισαν να εμφανίζουν σε μεγάλη τους πλειοψηφία αντικυκλωνες στη δυτική- βορειοδυτική Ευρώπη μακάρι να συνεχιστεί η τάση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από την άλλη παιδιά φανταστείτε τι καταστροφή και τι σοκ θα ήταν για την φύση μετά από ένα τέτοιο δεκαήμερο στις αρχές Φλεβάρη (ανοιξιάτικο)... μια πολική εισβολή στιλ 04-08...! 
Κάνω τον δικηγόρο του διαβολου τώρα... προσωπικά ας ξεπεράσει και το 02 κ το 04... κουράστηκα! 😝😝😝😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως ο μεσος ορος μεχρι τις 11 συμβαδιζει με το κυριο και δεν προδιαθετει για κατι τοσο τραγικα διαφορετικο λιγες μερες μετα...οψομεθα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χάλασε σε σχέση με χθες ο μεσος ορος ευρωπαίου ως τις 15 ...εχει παλι σενάρια με χιονια αλλά λιγότερα..Και μάλλον πρέπει να ανέβηκε γύρω στο συν 2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως προείπαν όλα τα παιδιά όπως λέω κι εγώ τόσες μέρες... κόλαφος τα ανσάμπλ του Ευρωπαίου τελειώνουν με συνοπτικές διαδικασίες όλο το πρώτο 15ημερο ..... το είπα και το ξαναλέω πολύ πιθανόν ο φετινός Φλεβάρης να σπάσει κάθε ρεκόρ θετικών αποκλίσεων στις θερμοκρασίες δεν φαίνεται κάτι που μπορεί να το σταματήσει αυτό προς το παρόν μακάρι προσεύχομαι και εύχομαι να αλλάξει αυτό αλλά ας είμαστε ρεαλιστές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως με τις θερμοκρασίες 10-13 τουλάχιστον βαθμούς πάνω από τα κλιματικά και με ηλιοφάνεια για 13 τουλάχιστον μέρες ένα είναι σίγουρο ..ότι  η φύση θα ξυπνήσει για τα καλά και στις 14 του μήνα θα θυμίζει τέλη Μαρτη και άνοιξη ήδη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, BrainA είπε:

Τώρα τάζει για τις 14 ο τζίφος. Κάθε μέρα στο τέλος της εκάστοτε καρτέλας τα ωραία. Μέχρι τότε το πρώτο 10ημερο του Φλεβάρη πάει κουβά.....

 

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα και καλο.μηνα.Θα φτασει Πασχα και θα ταζει ψυχρες εισβολες στο τελος της καρτελας ο τζιφος.Δεν παμε πουθενα

μονη ελπιδα να περιορισει τη ροη των τρεξιματων του ο τζιφος ως τις 180-240 ωρες.🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Απο τις 1 γεναρη σου ειχα πει οτι 15 20 θα εχουμε ψυχρη εισβολη...τωρα σου ξαναλεω οτι αυτα που θα γινουν μετα τις 12 θα αρκουν να βγαλουν τον φλεβαρη με αρνητικη θερμοκρασιακη αποκλιση...μην αγχωνεσαι βλεπεις ποσο χαλαρος ειμαι χαχαχ

Από πού προκύπτει αυτή η σιγουρια; 

Τον Γενάρη έγινε ακριβώς όπως τα έλεγες και ελπίζω να χεις δίκιο και τώρα,απλά η μουφα πάντα παραμονευει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο γεροτζιφουλας δεν κάνει λάθος σε αυτά. Μπορεί να το πηγαίνει λίγο παραπισω αλλά το έχει πιάσει το παραμυθι. Έρχεται γερή εισβολή, ασχέτως αν θα υπάρχουν υετοι κτλ. 

Όταν λέω γερή, εννοώ σίγουρα κάτω από -8. 

Τέτοιες γραμμές στα ensembles είναι πολύ δυνατό καμπανάκι. Μην κοιτάτε που μας έχει φάει η απογοήτευση και μας βγαίνει και μια ξυνιλα λόγω του καυτού Φλεβαρη τώρα στις αρχές αλλά και γενικότερα του άσχημου χειμώνα. 

Και αν παρατηρήσετε, υπάρχουν και γραμμές στα 500 που πεφτουν κάτω και από -35. 

Οκ, μπορεί να έρθει και ρεταλι χωρίς ο αυλώνας να φτάσει μέχρι εμάς. Αλλά θα είναι ρεταλι με μπόλικο κρύο. Υετικο ρεταλι δλδ στη χειρότερη. Αλλά δεν το κρύβω ότι ειδικά εμείς στο λεκανοπέδιο, δεν βολευομαστε με χαζομάρες. Θέλουμε επιτέλους κάτι δυνατό!

Παιδιά εγώ πιστεύω ότι έρχεται! Απλά έχω ξενερώσει γιατί θα είναι κάτι σαν μια όαση στην καιρική μας έρημο. Μετά από την εισβολή, πάλι θα διψάμε. 

Ωχχχ βγήκε από μέσα μου, ο Καβάφης από τα Lidl 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ο γεροτζιφουλας δεν κάνει λάθος σε αυτά. Μπορεί να το πηγαίνει λίγο παραπισω αλλά το έχει πιάσει το παραμυθι. Έρχεται γερή εισβολή, ασχέτως αν θα υπάρχουν υετοι κτλ. 

Όταν λέω γερή, εννοώ σίγουρα κάτω από -8. 

Τέτοιες γραμμές στα ensembles είναι πολύ δυνατό καμπανάκι. Μην κοιτάτε που μας έχει φάει η απογοήτευση και μας βγαίνει και μια ξυνιλα λόγω του καυτού Φλεβαρη τώρα στις αρχές αλλά και γενικότερα του άσχημου χειμώνα. 

Και αν παρατηρήσετε, υπάρχουν και γραμμές στα 500 που πεφτουν κάτω και από -35. 

Οκ, μπορεί να έρθει και ρεταλι χωρίς ο αυλώνας να φτάσει μέχρι εμάς. Αλλά θα είναι ρεταλι με μπόλικο κρύο. Υετικο ρεταλι δλδ στη χειρότερη. Αλλά δεν το κρύβω ότι ειδικά εμείς στο λεκανοπέδιο, δεν βολευομαστε με χαζομάρες. Θέλουμε επιτέλους κάτι δυνατό!

Παιδιά εγώ πιστεύω ότι έρχεται! Απλά έχω ξενερώσει γιατί θα είναι κάτι σαν μια όαση στην καιρική μας έρημο. Μετά από την εισβολή, πάλι θα διψάμε. 

Ωχχχ βγήκε από μέσα μου, ο Καβάφης από τα Lidl 

το πιστευω κα εγω οτι θα γινει τουλαχιστον μια ακομη καλη κατεβασια ψυχους ειναι νωρις ακομη και οσο υπαρχει αρκετο ψυχος βορεια ευρωπη ολλα εινα ανοιχτα θεωρω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εγώ πιστεύω κάτι θα γίνει και όποιος προλάβει. Τελευταία ευκαιρία θα είναι. Έχω το προαίσθημα ότι μία παρόμοια μπούρδα με τις προηγούμενες θα είναι αλλά ας διατηρήσουμε κάποιες ελπίδες. Πρέπει πάση θυσία να σηκωθεί σωστά ο Αζορικός στην Αγγλία, κάτι που δεν έχει γίνει ποτέ φέτος ούτε καν σαν σενάριο στα μοντέλα. Αυτό με αγχώνει..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλο μηνα παιδες..Υγεια και οτι θελει ας κανει...

Γεια σου φλεβαρη μαγκα..

images.jpeg.jpg

Ελπίζω να μην αποδειχτεί  στρουμφιτα😀😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...