Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κ όμως εκεί που έδειχνε μονο βορειοελλαδιτηκο,κατεβάζει τις θερμοκρασίες ...κ καταλήγει κ σε αξιοπρεπή προσυνεμο... τελικά πρέπει να τελειώνει το ραν πριν μιλήσω! ...φτου σκορδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αχταρμάς ξανα τα ανσαμπλ τζιφου κανα 6,7 πηγαν σε σχήμα χαμηλού οπως τον ευρωπαιο..Και αλλα εφυγαν νοτια αλλα βορεια οτι να ναι..οι κεντροβορειοι εξαρτήματα ξεκαθαρα απο το χαμηλο οποτε μεχρι τεταρτη αυτο θα γίνεται μια πολλα μια λιγα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βιαζεστε...άλλους χαρτες θα βλεπουμε Τεταρτη βράδυ στα 12αρια...

Προσωπικη απόψη για χιονια πεδινα εδω το διαστημα θα ειναι Δευτερα ξημερωματα με Τριτη ξημερωματα όποτε υπομονή γιατι θα δουν πολλα ακομη τα ματάκια μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Σαβάζιος είπε:

Είναι πολύ νωρίς να ψάχνουμε πορεία χαμηλού νομίζω. Είναι 6 μέρες μετά άλλωστε. Το κρύο θα το φάμε, τουλάχιστον να μην είναι ξερό χαχαχα 🤣 

Το χαμηλο Παρασκευή θα ναι έτοιμο...4 μέρες απο σήμερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και  απο εμένα παιδιά..  Η άποψη μου , ή μάλλον η επιθυμία μου είναι γνωστή και εκφρασμένη πολλές φορές....Να δουν χιόνι, οσο το δυνατόν περισσότεροι.... Έτσι οπως εξελίχθηκε ο φετινός ανύπαρκτος χειμώνας,  θα ήταν κρίμα με τέτοιο ψύχος στα κεφάλια μας να μην χιονιστούμε όλοι εστω και απο λίγο και σε φάσεις....Τώρα τα περι μη ικανοποίησης για10 ποντα και 15 ποντα κλπ κλπ ,  όταν οι περισσότεροι πασχίζουν να το δούν να πέφτει και χαίρονται μ αυτό, τα εκλαμβάνω ως αλαζονεία και πρόκληση και προσωπικά μ αφήνουν παγερά αδιάφορο...   

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγικα τα σημερινα τρεξιματα του τζιφου,πολυ καλο του παιου. Εναλλαξ πανε,οταν χαλαει το 1 φτιαχνει το αλλο και αναποδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Δεν υπάρχει δυναμικό αίτιο ο υετος πως θα μπει λεκανοπέδιο όταν έχουμε τις Τ ρε παιδια (αν τις έχουμε) 

Δεν μιλαμε για ιστορικο χιονι , αλλα για κατι μετριο/καλο αναλογως το πως θα κατσει . Το ιστορικο προυποθετει χαμηλο και αυτο δε φαινεται προς το παρον.  Οτι παρουμε θα ειναι λογω των ΒΑ ανεμων και της υποστηριξης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον 2 πραγματακια..Πρωτον:Κλειδωνει το χαμηλο το οποιο θα δωσει αρκετο υετο σχεδον πανελλαδικα...Τα βορεια δεν εχουν να φοβουνται κατι θερμοκρασιακα..Και εφοσον υπαρχει ο υετος,ολα καλα..

Τα προσηνεμα σε πρωτη φαση θα μουλιασουν στη βροχη..Μπαλιτσα θα παιξουν απο βραδυ Κυριακης-ξημερωματα Δευτερας...Απλα δεν θελουμε ο υετος να χαιρετησει την τριτη,16 του μηνα..Αλλιως θα μιλαμε για 48 ωρες χιονοπτωσεων και στα πεδινα της ανατολικης χωρας...

Απλα λοιπον και καθαρα..Δευτερα οτι πεφτει θα ναι χιονι...Και ισως και απο κυριακη βραδυ εαν και εφοσον..Μπορουμε και καλυτερα...Τα πρωτα σαφη συμπερασματα βραδυ Τεταρτης και πρωι Πεμπτης...Φιλια για την ωρα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Καλησπέρα και  απο εμένα παιδιά..  Η άποψη μου , ή μάλλον η επιθυμία μου είναι γνωστή και εκφρασμένη πολλές φορές....Να δουν χιόνι, οσο το δυνατόν περισσότεροι.... Έτσι οπως εξελίχθηκε ο φετινός ανύπαρκτος χειμώνας,  θα ήταν κρίμα με τέτοιο ψύχος στα κεφάλια μας να μην χιονιστούμε όλοι εστω και απο λίγο και σε φάσεις....Τώρα τα περι μη ικανοποίησης για10 ποντα και 15 ποντα κλπ κλπ ,  όταν οι περισσότεροι πασχίζουν να το δούν να πέφτει και χαίρονται μ αυτό, τα εκλαμβάνω ως αλαζονεία και πρόκληση και προσωπικά μ αφήνουν παγερά αδιάφορο...   

Καλημερα φίλε. Και μένα με εκνευρίζουν τέτοιες απόψεις αλλά μετά αναλογιζομαι και τι απαιτήσεις έχει ο καθένας για τη περιοχη του... Δηλαδή αμα ο άλλος έχει συνηθίσει στα 30ποντα τα 10ποντα του φαίνονται αναξια λόγου οπότε δικαιολογημένη και η απαξίωση πιστευω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Δεν μιλαμε για ιστορικο χιονι , αλλα για κατι μετριο/καλο αναλογως το πως θα κατσει . Το ιστορικο προυποθετει χαμηλο και αυτο δε φαινεται προς το παρον.  Οτι παρουμε θα ειναι λογω των ΒΑ ανεμων και της υποστηριξης 

Άρα είμαστε σε καλυτερο σημείο από τον λεανδρο από άποψη υετου;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Αχταρμάς ξανα τα ανσαμπλ τζιφου κανα 6,7 πηγαν σε σχήμα χαμηλού οπως τον ευρωπαιο..Και αλλα εφυγαν νοτια αλλα βορεια οτι να ναι..οι κεντροβορειοι εξαρτήματα ξεκαθαρα απο το χαμηλο οποτε μεχρι τεταρτη αυτο θα γίνεται μια πολλα μια λιγα

Εχει και καμια 10αρια με αποκοπη αυτα δεν τα λες ;χχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Εχει και καμια 10αρια με αποκοπη αυτα δεν τα λες ;χχαχ

Ε με ικανοποιούν τα αλλα αυτα ειναι όνειρο αχχαχα...Και βλεπω και παράταση αρκετή μια μιση μερα χιονι αυτα που κάνουν αποκοπη..Και με αρνητικές μιλαμε για 20 κοντα 30 ποντα φουλ..τεσπα οπως ειπα και χθες το 6 αρι του τζιφου πρπεει να χει τη μικρότερη επαληθευσιμοτητα απο όλα τα τρεξιματα του

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Καλημερα φίλε. Και μένα με εκνευρίζουν τέτοιες απόψεις αλλά μετά αναλογιζομαι και τι απαιτήσεις έχει ο καθένας για τη περιοχη του... Δηλαδή αμα ο άλλος έχει συνηθίσει στα 30ποντα τα 10ποντα του φαίνονται αναξια λόγου οπότε δικαιολογημένη και η απαξίωση πιστευω

Καλα πες μου απολυτα πεδινη περιοχη στην ελλαδα που εχει συνηθισει στα 30ποντα...μαξ 10 ποντο ειναι το ετησιο εφικτο στα απολυτα κβ πεδινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Καλα πες μου απολυτα πεδινη περιοχη στην ελλαδα που εχει συνηθισει στα 30ποντα...μαξ 10 ποντο ειναι το ετησιο εφικτο στα απολυτα κβ πεδινα

μονο η ορεστιαδα πιστευω χρειαζεται λιγοτερες παραμετρους για 30ποντο...αλλα και εκει δεν κανει συχνα νομιζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 minutes ago, nikolas 2365 said:

Για να δούμε λίγο τα προσήνεμα κάποια πράγματα ( κρέμονται από μια κλωστή όλα):

 

198-526GR.gif

192-526GR.gif

186-526GR.gif

180-526GR.gif

198-574GR.gif

192-574GR.gif

186-574GR.gif

180-574GR.gif

174-574GR.gif

168-574GR.gif

162-574GR.gif

204-7GR.gif

198-7GR.gif

192-7GR.gif

186-7GR.gif

180-7GR.gif

174-7GR.gif

168-7GR.gif

162-7GR.gif

Ωραίος φιλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Καλημερα φίλε. Και μένα με εκνευρίζουν τέτοιες απόψεις αλλά μετά αναλογιζομαι και τι απαιτήσεις έχει ο καθένας για τη περιοχη του... Δηλαδή αμα ο άλλος έχει συνηθίσει στα 30ποντα τα 10ποντα του φαίνονται αναξια λόγου οπότε δικαιολογημένη και η απαξίωση πιστευω

Καλά  φίλε, αυτό με τις απαιτήσεις είναι μεγάλο θέμα και δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε εδω.....  Η ευχή μου παραμένει ..χιόνια σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερο μέρος της χώρας....Καλό απόγευμα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Καλα πες μου απολυτα πεδινη περιοχη στην ελλαδα που εχει συνηθισει στα 30ποντα...μαξ 10 ποντο ειναι το ετησιο εφικτο στα απολυτα κβ πεδινα

Θα συμφωνήσω με τη σειρά μου. Ναι είναι απαξίωση!
προφανώς κ ο καθένας μιλάει για την περιοχή του αλλά όταν έχεις το μυαλό στο κεφάλι σου,

και μένεις π.χ. στα κελάρια Παρνασσού, ε προφανώς θα θέλω 10 μέτρα για να είναι άξιο αναφοράς...  αλλά

 δεν μπαίνεις στο φόρουμ που ξέρεις πως ο άλλος για μια νιφάδα το φυσάει και δε κρυώνει και εσύ το παίζεις μάγκας με τα χιονομέτρα σου..
Σαν συγκρίνουμε τα αυτοκίνητά μας (φτωχαδάκι κ πλούσιος) και ο πλούσιος να λεέι ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΆ ότι δυστυχώς είναι μούφα η φεράρι, και θέλει λαμποργκίνι!!
Αυτό... Μέτρον Άριστο, λοιπόν και να σκεφτόμαστε και τον διπλανό μας!
στο δια ταύτα, κανταίφι το γλυκόαπό το Σάββατο κάτι που για μας εδώ κάτω είναι αυτό που θέλαμε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον τα είδα ένα προς ένα τα σεναρια λίγο βιαστικα βέβαια.Υπαρχουν μέσα 2-3 ιστορικοί για προσηνεμα και πολλα ακόμα σενάρια που μας χιονιζουν . Άρα είμαστε στο παιχνίδι ακόμα κυρίως για δευτεροτριτο μιλάω. Τώρα το χειροτερο για μας είναι η οριζοντοποιηση του Αυλώνα που εκεί δε παιρνουμε τίποτα. Βέβαια ακόμα και σε αυτό το σενάριο ίσως έχουμε ελπίδες αργότερα με τόσο ψυχής από πανω μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...