Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Ακάθεκτο το κοντρόλ.. Απίστευτα σταθερό στα καλούδια !   Το ξεκίνησα για πλάκα πως κοντρολάρει και σκοράρει αλλά έχει λιώσει στα γκολ!

Ειναι αξιόπιστο όμως? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά ηρεμήστε λίγο είναι Δευτέρα και θέλετε υετο Σαββάτου Κυριακής Δευτέρας? Σε ποιο ουράνιο και σε ποιο τόξο καθηστε να μπουν πραγματικά δεδομένα και βλέπουμε το μόνο δεδομένο είναι το κρύο είναι η πρώτη μου φορά που δεν κοιτάω που είναι το - 4 και που το 0 αυτά... 😉🙄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ε πως αλλιως να δωσω εικονα στα γρηγορα στον φιλο μας βρε Αντουαν;

Φώναξε του Λεααανδροοοοςςς 😂😂...θα καταλάβει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την ψυχική μας υγεία δεν δίνουμε σημασία σε τζίφο (κύριο και ανσαμπλ) πέρα των 72 - 96 ωρών.

Στα μέχρι στιγμής 12αρια, μέχρι τις 144 ώρες που έχουν κάποια σημασία, βλέπω (διαταξικά και για την κεντρικη Ευβοια) παρα πολυ καλό UKMO, επίσης πολύ καλό ICON, παρα πολύ βελτιωμένο GEM και πολύ καλό APREGE μέχρι εκεί που φτάνει το τρέξιμο του.

Τον "βασιλιά" τζίφο δεν τον σχολιάζω διότι είναι μια κατηγορία μονος του...🤣

Περιμένω ευρωπαικο και κυρίως τα ανσαμπλ του (το κύριο έχει σχεδόν την ίδια αξία με αυτό του τζίφου...).

Με αυτά τα δεδομένα δεν απογοητευομαι αλλά είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος για εδώ. Θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι Πέμπτη ή Παρασκευή για να είμαστε αρκετά σίγουροι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μας βγάλει την πίστη. Παίζει να έχουμε και τοπικότητες. Για παράδειγμα στην Αριάδνη η Χαλκίδα έβαλε 10 ποντο και στα προάστια πάνω από 15 ενώ το Σύνταγμα τίποτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια να ειστε καλα που ανταποκριθηκατε τοσο αμεσα!!!

αντε να γελασει λιγο το χειλακι μας με ωραιες χιονοκαταστασεις

και θα φροντισω ως ολαφισεντ να ερθει κι αυτος ο δυσκινητος Μπουραν (που γραφει κ ο κ. Ζιακοπουλος)😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, yiannis_volos said:

Δεν το λέω με άσχημο τρόπο αλλά εσείς στην Αθήνα, στα πεδινά δεν θέλετε ντούρο αζορικό πιο πολύ απ' όλους για να κατεβάσει καλές Τ; Άντε πες εμείς αν έχει ΒΔ βολευόμαστε και με -4 -5 για απλή χιονόπτωση έστω. Αλλά εσείς όπως το αντιλαμβάνομαι θέλετε καλό αζορικό να κατέβει καλός αυλώνας και να φτιάξει χαμηλό. Τώρα όπως καταρρέει ο Α και φεύγουν όλα ανατολικά τι να προλάβετε;

Εκτός από το τζίφο σε όλα τα άλλα μοντέλα υπάρχουν οι προοπτικές. Το ικον ας πούμε δίνει ήδη θερμοκρασίες. Λίγες βελτιώσεις ακόμα χρειαζοντε κ τα υπόλοιπα, δεν ξέρουμε όμως αν θα γίνουν... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, olaficent said:

παιδια να ειστε καλα που ανταποκριθηκατε τοσο αμεσα!!!

αντε να γελασει λιγο το χειλακι μας με ωραιες χιονοκαταστασεις

και θα φροντισω ως ολαφισεντ να ερθει κι αυτος ο δυσκινητος Μπουραν (που γραφει κ ο κ. Ζιακοπουλος)😉

O Ζιάκο πάντως δεν το πολυπιστεύει για Αθήνα. Σχόλιο του πριν λίγο

1498456623_Screenshot2021-02-08at7_26_20PM.png.b23bef06295ee5143ff4087befa51733.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα πάντως δεν μου άφησαν πολλά κουράγια οι χαρτές των δυο προηγουμενων κακοκαιριων οποτε εχω χαθει λιγο σε αυτη που ερχεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτίμηση για την Αττική... δύσκολα κάτι αξιόλογο κάτω από Μαρούσι... στο γνωστό χιονό-οριο της Αττικής οδού... μιλάμε πάντα για στρωσιματάκι... δυστυχώς το καλό διάστημα περιορίστηκε αρκετά... εκτός το Σάββατο και η Κυριακή, Δευτέρα μεσημέρι/απόγευμα έως ξημερώματα Τρίτης... σημειωτέον κοιτάω μόνο τζίφο και παίο... εξαφανίστηκε και η δεύτερη φάση από Τετάρτη και μετά... και πάλι καλά σε αυτόν τον τραγικό χειμώνα...

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αβεβαιοτητα στα ensembles του αμερικανου οσο αφορα τον εμποδισμο...Αν καταφερει και ανεβει τα προσηνεμα παιζουν δυνατα για 15-17

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Αζορικος μέχρι στιγμής στα κύρια, είναι για κλάματα 

Πρέπει να αλλαξει κατά πολύ εικόνα μπας και κερδίσουμε κάτι στο τέλος 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεχρι στιγμης τα 12αρια δεν ηταν ασχημα για τα προσΗΗΗΗΗΗΗνεμα...Ακομα και ο τζιφος δινει χιονοπτωση..Απλα πηγε την φαση χρονικα λιγο πιο πισω και γι αυτο δε μου αρεσε..Θα ηθελα να το γυρισει σε χιονι απο Κυριακη στο νομο μας..Λιγο πριν το βραδακυ,για ευνοητους λογους..

Το ουκμο βελτιωμενο οπως και το gem...Προσωπικα θα περιμενω και τα ανσαμπλ του ευρωπαικου και λιγοτερο το κυριο του για να δω που βρισκομαστε..

Σιγουρα παντως σε δυο τρεις μερες πλεον θα βλεπουμε αλλα τρεξιματα και θα εχουμε αλλα δεδομενα..Ευχαριστα η δυσαρεστα ουδεις γνωριζει..

Θα ειναι κριμα παντως με τοσο ψυχος στα βα κρασπεδα της ευρωπης και στα βαλκανια να χαθει αυτη η ευκαιρια...Προσωπικα δε νομιζω οτι μπορει να βγει κατι ιστορικο αλλα θα ηθελα να ειναι η καλυτερη χιονοδιαταραχη για το κεντρο μετα το 2008...Υπαρχουν οι προυποθεσεις για να βγει κατι δυνατο εστω και προσκαιρα..Και μου αρκει....Αλλα ακομα και ενα προσκαιρο στρωσιμο στον δρομο δεν θα με χαλαγε καθολου...Ας ειναι λιγο καλυτερο απο την Αριαδνη δηλαδη..Αλλωστε για το κεντρο αυτη ηταν μεχρι τωρα η καλυτερη κακοκαιρια βασει χιονοστρωσης μετα το 2008...Αντε τα λεμε αργοτερα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, South Athens είπε:

O Ζιάκο πάντως δεν το πολυπιστεύει για Αθήνα. Σχόλιο του πριν λίγο

1498456623_Screenshot2021-02-08at7_26_20PM.png.b23bef06295ee5143ff4087befa51733.png

 

Ο Ζιακοπουλος  ειναι τεραστιος επιστημονας και ανθρωπος!!!Αλλα ειναι ανθρωπος...Εχει ηδη εκτεθει για τον γεναρη οποτε...Ο καιρος δεν χαμπαριαζει πουθενα και δεν υπολογιζει κανεναν..Εκθετει ακομα και τον δασκαλο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, EVIA 1987!! είπε:

Μπαινω να το δω....με μπερδεψατε

Εγώ διαβάζω όλα τα σχόλια και μετά μπαινω να δω εάν είμαι καλός μαθητής 😅😅😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sakis13 said:

Ο Ζιακοπουλος  ειναι τεραστιος επιστημονας και ανθρωπος!!!Αλλα ειναι ανθρωπος...Εχει ηδη εκτεθει για τον γεναρη οποτε...Ο καιρος δεν χαμπαριαζει πουθενα και δεν υπολογιζει κανεναν..Εκθετει ακομα και τον δασκαλο... 

Γιατί εκτέθηκε τον Ιανουάριο? Επειδή για 15 λεπτά είχε νιφάδες σε κάποια σημεία του λεκανοπεδίου? Εμείς εδώ κάτω ούτε αυτές είδαμε πάντως τον Ιανουάριο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, South Athens είπε:

O Ζιάκο πάντως δεν το πολυπιστεύει για Αθήνα. Σχόλιο του πριν λίγο

1498456623_Screenshot2021-02-08at7_26_20PM.png.b23bef06295ee5143ff4087befa51733.png

 

Γιαυτο το εγραψα μου φιλε South δεν το εχει αποκλεισει ομως!!

αλλα θεωρω οτι και ο ιδιος αυτην την φορα ειναι πιο αισιοδοξος για τα μελλούμενα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

home-design.jpg

Από εδώ ο φίλος μας ο Ούκμος εξ Αγγλίας με συγγενείς και στα ανατολικά προσήνεμα.

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, South Athens said:

Γιατί εκτέθηκε τον Ιανουάριο? Επειδή για 15 λεπτά είχε νιφάδες σε κάποια σημεία του λεκανοπεδίου? Εμείς εδώ κάτω ούτε αυτές είδαμε πάντως τον Ιανουάριο. 

Εάν εκτέθηκε ο Ζιακό τότε ο Κλέαρχος και ο Καλλιάνος τι να πουν... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Εάν εκτέθηκε ο Ζιακό τότε ο Κλέαρχος και ο Καλλιάνος τι να πουν... 

Παντως ο Κλέαρχος κρατάει μικρο καλαθι... δεν ειπε τιποτα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, CATHA said:

Εάν εκτέθηκε ο Ζιακό τότε ο Κλέαρχος και ο Καλλιάνος τι να πουν... 

Τι είχαν πει? Φάση θαψίματα για Αθήνα? Δε τους παρακολουθώ αυτούς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Γιατί εκτέθηκε τον Ιανουάριο? Επειδή για 15 λεπτά είχε νιφάδες σε κάποια σημεία του λεκανοπεδίου? Εμείς εδώ κάτω ούτε αυτές είδαμε πάντως τον Ιανουάριο. 

Νομίζω στο μακροπροθεσμο λένε επειδή έδινε ζεστές και είχαμε την εισβολή δεν είμαι και σίγουρος δε θυμάμαι ακριβώς τι είχε πει

 

Νομίζω για Θεσσαλονίκη ο ζιακο δεν έδινε τίποτα και τελικά υπήρξε κακοκαιρια

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...