Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες δυστυχως αντικειμενικα μιλωντας χαλασε αρκετα ο ευρωπαιος μερα με την νυχτα με το 0z και μιλαω καθαρα για το τωρινο ραν...μπορει να βελτιωθει μπορει να χειροτερεψει...παντως απο ονειρικα σεναρια ιστορικου δυστυχως απομακρυνομαστε επικινδυνα χωρις να κλεινω το παραθυρακι να συμβουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

φαινοταν απο χτες στα ανσμπλ του τζιφου ...νοτιαδοχιονο αλλη ιστορια αντωνη..αστο προς το παρον😀

Εσυ φταις τωρα δε μπορω να σταματήσω χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μονο για θεσσαλονικη ισως να τη πλησιασει για τα υπολοιπα κεντροβορεια δυσκολα ηταν θεικος χιονιας εμεις χασαμε μια μερα σε βροχη τοτε και ειχαμε μονο 30-40 εκατοστα ενω τριγυρω ηταν τα 70 και 80...παιζει βεβαια και οσο πλησιαζει η μερα και η ωρα να γινουν πραγματα που δεν φαινονται παρα μονο στο 24αωρο σε τετοιες καταστασεις οποτε εκει θα μιλαμε για αλλη κατασταση αλλα οπως και να χει ειναι κατι μεγαλο και κατι ιστορικο κατι που δεν συμβαινει τοσο συχνα.

Ειχαμε 45 ωρες χιονοπτωσης με αρνητικες Τ και θυμαμαι απο πανοραμα και πανω χιονιζε  απο τις 15 το βραδυ(αλλες 12 ωρες).Ειναι θεμα διαρκειας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μονο για θεσσαλονικη ισως να τη πλησιασει για τα υπολοιπα κεντροβορεια δυσκολα ηταν θεικος χιονιας εμεις χασαμε μια μερα σε βροχη τοτε και ειχαμε μονο 30-40 εκατοστα ενω τριγυρω ηταν τα 70 και 80...παιζει βεβαια και οσο πλησιαζει η μερα και η ωρα να γινουν πραγματα που δεν φαινονται παρα μονο στο 24αωρο σε τετοιες καταστασεις οποτε εκει θα μιλαμε για αλλη κατασταση αλλα οπως και να χει ειναι κατι μεγαλο και κατι ιστορικο κατι που δεν συμβαινει τοσο συχνα.

Εδώ το 2001 χιονιζε 6 μέρες συνεχόμενες με ένα διάλειμμα για ουτε μια μέρα χαχα..δε ξανάρχεται αυτο ..είπαμε οι υπόλοιποι ειμαστε για το 40 ποντο οι αλλου και παραπάνω του 2012

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, black snow είπε:

Από 500 και πάνω νομίζω θα είναι χιόνι στην Ήπειρο. Κεντρική Στερεά οριακά τα πεδινά της Φθιώτιδας και βορειοανατολικη Πελλοπονήσο από τα 600 με 700.. 

Ακριβώς αυτο πιστεύω και εγω ,πολλα καλά θα πάνε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

70 χιονοχιλιοστά δινει ο ευρωπαίος για τα Τζουμέρκα. 

νταξει

Μαγος είσαι φιλε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εντάξει μοιράζει πόνο ο ευρωπαίος

Θα μας ξετιναξει ήδη έχω χάσει ενέργεια από αυτές τις μέρες και την προσδοκία χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εδώ το 2001 χιονιζε 6 μέρες συνεχόμενες με ένα διάλειμμα για ουτε μια μέρα χαχα..δε ξανάρχεται αυτο ..είπαμε οι υπόλοιποι ειμαστε για το 40 ποντο οι αλλου και παραπάνω του 2012

Απλα θεσσαλονικη ειχε και πολλες βροχες-καταιγιδες τοτε,εχασε αρκετο υετο σε νερα. Προφανως για πανοραμα κλπ δεν προκειται να φτασει το 2001(φανταζομαι😂),γιατι ειχαν 1 μετρο σχεδον. Το 95 παραπανω. Τωρα η πολη μαλλον ολο τον υετο σε χιονι θα τον δει.  Αρα οσο περισσοτερος,τοσο καλυτερα. Ειδικα η νυχτα σαββατο-ξημερωμα κυριακης ανετα βγαζει μονο εκει κατι κοντα στη σοφια. Χωρια τα πριν και μετα

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γκαρυ ετοιμασε τις πανσετες θα βρω ερπυστριοφορο κ θα ερθω επανω    τελικα μεσημερι ξεκιναμε?

Επεξεργάστηκε από Παίονας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απλα να θυμισω σε όλους ότι ο τζιφος την Τρίτη στο 0αρι εδινε για Θεσσαλονικη 0mm. 

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

Απλα θεσσαλονικη ειχε και πολλες βροχες-καταιγιδες τοτε,εχασε αρκετο υετο σε νερα. Προφανως για πανοραμα κλπ δεν προκειται να φτασει το 2001(φανταζομαι😂),γιατι ειχαν 1 μετρο σζεδον. Το 95 παραπανω. Τωρα η πολη μαλλον ολο τον υετο σε χιονι θα τον δει.  Αρα οσο περισσοτερος,τοσο καλυτερα. Ειδικα η νυχτα σαββατο-ξημερωμα κυριακης ανετα βγαζει μονο εκει κατι κοντα στη σοφια. Χωρια τα πριν και μετα

Τάσο αντικειμενικα ποσο χιονι είχε η αριστοτελους το 2001

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήπιαμε πανυγηρικα εντάξει τώρα τι να λέμε. Θέλω να πω πολλα τώρα αλλά σέβομαι τους τελευταίους αισιόδοξους και δε θελω να τους το χαλασω όταν και αν χαλασει οριστικα και αμετάκλητα θα τα πουμε 

Καλά χιονισμένα στους ΚΒ να ρίξει όσο το δυνατόν περισοτερο ευχομαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγο ψυχραιμια παιδες.Τσιρκο εχουμε γινει με κραυγες και ατεκμηριωτες αποψεις.Αν δεν εδειχνε τις προηγουμενες μερες κατι ακυρα -15 και μισο.μετρο στην Αθηνα,ολοι θα χοροπηδουσαν απο τη χαρα τους εδω.

Η πρωτη φαση ειναι πολυ σοβαρη και θα δωσει πολλες και πυκνες χιονοπτωσεις σε ολον το νομο.Να θυμισω σε οσους ξεχνανε ή δεν γνωριζουν,οτι η καθοδος πολυ ψυχρων αεριων μαζων με σχετικη χαλαρη βαροβαθμιδα και σταθερα χαμηλες πιεσεις στην ανατολικη μεσογειο, εχει δωσει τις πιο ισχυρες χιονιπτωσεις κατα καιρους στον νομο.Αυτο συμβαινει γιατι η συγκλιση ευνοει το τοξο σποραδων-κεντρονοτιας ευβοιας-αττικης.Επικρατει δυτικο-βορειοδυτικο ρευμα σε ολα τα ηπειρωτικα και βορειοανατολικο ως ευβοια-ανατολικη αττικη.Απο δευτερα αργα τη νυχτα ως Τεταρτη ξημερωματα φαινεται να εχουμε κατα περιοδους εντονες χιονοπτωσεις ως μηδενικα υψομετρα.Ναι,θα ειναι ισως δυσκολες οι χιονοστρωσεις στα παραθαλασσια,ναι θελει ο διψασμενος αθηναιος κατι παραπανω.Οχι ομως να ισοπεδωνουμε μια σημαντικοτατη χιονοκαιρια(ευθυνες σε αυτο εχω κι εγω)

Για δευτερη φαση δεν θα μιλησω,ομως τα σηματα ειναι ισχυρα οτι δεν τελειωνουμε εδω.Αισιοδοξια,θετικο πνευμα και οαμε να παρουμε το περισσοτερο δυνατον στην α' φαση.Vamoooossss

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Βγαζει και ενα θαψιμο ακομα στις 19 για σβησιμο χαχα

Αυτό θα έγραφα..το σβήσιμο για να πούμε και του χρόνου..άντε πρώτη φορά εδώ μόνιμος σας έφερα δυνατό χιόνια .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τι 50..36 ώρες πριν σημερα το βραδυ το κλειδωσαμε φαντασπυ εσεις που εξαρταστε απο τριχες για μενα με το ζορι 2 μέρες πριν θα έπρεπε...κάποιοι απλα τα παρααταν ..Και γω θα το κανα 5 μερες πριν αλλα με γυρισε τη ψυχολογία ο βαγγελης το παλέψαμε και ήρθε,,μακαρι να σας ερθει

στο ειπα?οσο και να ακουγεται μεταφυσικο ολα ειναι θεμα ψυχολογιας και φυσικα στοιχειων...χαχαχα...αλλα με αρνητισμο δεν πας πουθενα.Παλευα 11 χρονια μονος πολλες φορες το φαντασμα των πετρινων ενω τριγυρω ολα αυτα τα χρονια θαβοταν πολλες πολεις σε διαφορετικες χρονικες περιοδους οταν πολλοι συντοποιτες μου με ειχαν χαρακτηρισει γραφικο αλλα χαιρομουν με οτι μου εδεινε ο καιρος επι 11 χρονια..πετσα?πετσα εγω χαιρομουν...νιφαδες?νιφαδες ,εγω χαιρομουν...μουφα στην μουφα?στεναχωρια για μια μερα και μετα χαιρομουν παρ οτι εκνευρισμενος με τις φωτο των αλλων..ποσα θαψιματα αλλα δεν το εβαλα κατω παοτε φιλε αντωνη και παντα ειχα καλη ψυχολογια και εψαχνα να βρω το ενα θετικο μεσα στα 99 αρνητικα .Και ξερεις ποιο ηταν το ενα θετικο παντα?οτι σχεδον σε ολους τους χιονιαδες που κυνηγησα παντα την νιφαδα μου την ειδα και εμαθα να χαιρομαι με την νιφαδα και καθε ΣΟΚ και ΔΕΟΣ τοτε στην ουσια ηταν οτι απλα θα χιονιζε...γιατι τα λεω ολα αυτα?γιατι σε οσους τα παιρνουν τωρα να ξερουν οτι ολα τα κακα καποτε τελειωνουν και ποτε μα ποτε δεν το βαζεις κατω ειτε στο χιονιο ειτε στη ζωη..αυτα!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...