Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

30-35 εκατοστα

Πολλά λέτε... δεν είχε τόσο χιόνι... Πολύ κρύο, -11 αλλά το χιόνι οριακά 15-20 πόντους στο κέντρο.1770221485_11.thumb.jpg.fba8a8eeac81b089fefd5fcb5114268c.jpg635375592_9.thumb.jpg.1a99ba39d43520c7530db1bd1f5510eb.jpg1208079859_7.thumb.jpg.b65591746c36c08fa26a7c234fdb27df.jpgxioni.thumb.jpg.d149590d1b279f809407f77ff3de0783.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευρωπαίος χθες και σήμερα για Δευτέρα 

ECM1-120.GIF?12

ECM1-96.GIF?11-0

Ξεκάθαρα ο τζίφος έπιασε πιο νωρίς την διάταξη του αυλώνα όταν ο Ευρωπαίος έταζε ιστορικές καταστασεις.. μια χαρά όμως κι έτσι παμε για πυκνες χιονοπτώσεις και στο κέντρο την Δευτέρα μετά τις 12 το μεσημέρι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, giogud είπε:

Πολλά λέτε... δεν είχε τόσο χιόνι... Πολύ κρύο, -11 αλλά το χιόνι οριακά 15-20 πόντους στο κέντρο.1770221485_11.thumb.jpg.fba8a8eeac81b089fefd5fcb5114268c.jpg635375592_9.thumb.jpg.1a99ba39d43520c7530db1bd1f5510eb.jpg1208079859_7.thumb.jpg.b65591746c36c08fa26a7c234fdb27df.jpgxioni.thumb.jpg.d149590d1b279f809407f77ff3de0783.jpg

σιγουρα ειναι απο 2001?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ποσο μυαλωμενα γραφουν καποιοι  (πχ george snowman)!!!

τωρα ναι ηταν ασχημο τρεξιμο για αττικη αλλα δεν προεξοφλω τιποτε με τετοια τουμπαρισματα των μοντελων (σιγουρα η αττικη θα κεντησει σε ανυποπτο χρονο και θα το δουμε)

για τα περι κηδειας απο ορισμενους ποτε μου δεν τα καταλαβα ειλικρινα και σε τι εξυπηρετουν σε ενα φορουμ που ολοι λατρευουν τον ασπρο επισκεπτη 

προχωραμε γερα και φυσικα στους κεντροβορειους οχι μονο να το χαρειτε αλλα να μας κανετε  και μας  τους νοτιους να νιωσουμε την χιονομέθη σας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μπορεί να έχει ΒΔ τότε. Πρώτη φορά θα είναι να πέσουν έξω σε κάτι;

Όχι προφανώς δεν θα είναι πρώτη φορά ....αλλά δεν ειναι και ότι δείχνουν μια το ένα μια το άλλο.....επιμένουν σταθερά σε βανατολικο σε όλα τα ραν...τεσπά εγώ θα κατέβω αύριο γιατί Γιάννενα ίσως δούνε ακόμα λιγότερα ....και στον βολο έχω και το αμάξι να πάω πηλιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

παιδια ας μου απαντησει καποιος τελικα ποτε αρχιζουν τα φαινομενα?

Ο ευρωπαίος μεσημέρι και ο τζίφος πρωί απ'ότι κατάλαβα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια μπαίνω στο forum για να δω προβλέψεις και αναλυσεις! Εκτιμώ αφάνταστα τις γνώσεις και τις αναλύσεις αρκετών σας! Ομως... Μάλλον το forum έχει πλέον γεμίσει από πιτσιρικακια... Παιδάκια που μαλώνουν για τον καιρό και τις περιοχές τους (λες και μπορούν με τους ευσεβείς ποθους τους να επηρεάσουν τον καιρο) ή χειρότερα ότι άλλοι εδώ μέσα τους χάλασαν τα φαινόμενα.. Αφήστε τους 10-15 αληθινούς γνώστες να μας ενημερώνουν ψύχραιμα για το τι δείχνουν τα μοντέλα (αλήθεια ξέρετε πολλοί τι είναι μετεωρολόγο μοντέλο..?) θυμωνετε με τον παιο, τον τζιφο, τον ναύτη κοκ λες και είναι υπαρκτα προσωπα και έχουν σκοπό να σας κάνουν χαβαλέ.. Προσωμοιωση σεναρίων με βάση κάποια δεδομένα προσπαθούν να κάνουν και σε κάθε τρεξιμο προσαρμόζουν τις μεταβλητές τους στα νέα δεδομένα.. Σε ένα θαυμαστό και πραγματικά απρόβλεπτο φαινόμενο όπως το κλίμα σκοπός είναι να φανεί η ΤΆΣΗ όσο γίνεται πιο νωρίς.. Αντε γειά παιδάκια παρεξηγιαρικα.  Αα! Να μη ξεχάσω! Εδώ θα είστε όλοι Τετάρτη βράδυ και θα στέλνετε αναφορές και φωτός από τα χιονισμένα μέρη σας. Όλη η  Ελλάδα θα χαρεί! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Παίονας είπε:

σιγουρα ειναι απο 2001?

Γιατί, πότε ξανα χιόνισε κέντρο; έχω κι άλλες φώτο. Τα θυμάμαι καλά... Η χρονιά που γνώρισα την γυναίκα μου... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

παιδια ας μου απαντησει καποιος τελικα ποτε αρχιζουν τα φαινομενα?

Σάββατο προμεσημβρινές ώρες λογικά θα αρχίσει το πανυγήρι βάσει ευρωπαικού, με τζίφο αρχίζουμε πιο πριν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ο βολος θα δει αξιλογη χιονοστρωση απλα θα αργησει λιγο σε σχεαη με την υπολοιπη θεσσαλια αλλα θα εχει υετο και δευτερα

Εύχομαι να έχεις δίκιο....αλλά αμφιβάλλω λόγο βανατολικου.....πάντα εκμηδενίζει τον υετο στον βολο....αυτή την φορά γιατί να μην το κάνει ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουρκμενσταν τατζικισταν και βαθη τουρκιας ιστορικος στις 136ωρες!! (με βαση τα 12αρια) 

Πιστευω θα γινει κ*λοτουμπα αυριο και θα τα ριξει ολα πανω μας, ειναι η ωρα μας!!! Θα γινει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kilkis1989 είπε:

Ο ευρωπαίος μεσημέρι και ο τζίφος πρωί απ'ότι κατάλαβα.....

ναι το ξερω γι'αυτο ρωταω μηπως ξεκαθαρισε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

σιγουρα ειναι απο 2001?

από όποτε κι αν είναι μικρή σημασία έχει,άλλωστε δεν μετράμε το χιόνι στο πεζοδρόμιο που περπατάνε άνθρωποι,αλλά κάπου απάτητο. να πχ από τη σοφία αν βάλω φώτο από  λευκό πύργο φαίνεται λες και είχε παραπάνω από το 2001 αν συγκρίνουμε με τις πάνω φώτο

DSC_0558-e1546802227906-687x1030.jpg

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

ναι το ξερω γι'αυτο ρωταω μηπως ξεκαθαρισε

Αυτό θα φανεί στο nowcast με την θέση του χαμηλού κτλ λογικά ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Φιλε δε θα ερθει , δεν ειναι κατι που δε φαινεται και εμφανιζεται μετα απο εκπληξη ! Ειναι κατι που υπηρχε και το εξαφανισαν σαν ενδεχομενο . Ας αποδεχτουμε την πραγματικοτητα (οτι ζουμε σε μια απο τις πιο θερμες πολεις της Ευρωπης και βλεπουμε χιονι μια φορα στα 4-5 χρονια και αν...) και ας παμε παρακατω ! Και εννοειτε καλη διασκεδαση σε ολα τα παιδια απο πανω, το αξιζουν ! Και οπως καποιος ειπε , εκει ειναι το συνηθες να ριχνει καθε χρονο ! Μην ξεχασουμε και βασικη κλιματολογια ...

Ωραία! Θα σε παρακαλέσω να μας αφήσεις να ονειρευόμαστε φίλε Santa.

Έχουμε κάθε δικαίωμα. Εγώ κρατάω ότι εσύ το έχεις διπλό κλειδώσει ότι ΤΈΛΟΣ. Θα δεις 18αρι όμως; Τα αύριανα; Όχι για τη Δευτέρα. Αλλά για Τρίτη Τετάρτη. 🤣

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, giogud είπε:

Γιατί, πότε ξανα χιόνισε κέντρο; έχω κι άλλες φώτο. Τα θυμάμαι καλά... Η χρονιά που γνώρισα την γυναίκα μου... 

'Ελα ντε πότε ξαναχιόνισε? 95, 96, 97 ,98 ,99, 00, 01, 02, 03 ,04,05 ,06 κάτω από 10 ποντο ποτέ σε όλα αυτά...η φώτο αν είναι την πρώτη μέρα του χιονιά λογικό τότε...2μιση μέρες χιόνιζε κέντρο όπως είπε και ο Τάσος είχε 30-35 στο τέλος της κακοκαιρίας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Όχι προφανώς δεν θα είναι πρώτη φορά ....αλλά δεν ειναι και ότι δείχνουν μια το ένα μια το άλλο.....επιμένουν σταθερά σε βανατολικο σε όλα τα ραν...τεσπά εγώ θα κατέβω αύριο γιατί Γιάννενα ίσως δούνε ακόμα λιγότερα ....και στον βολο έχω και το αμάξι να πάω πηλιο

Μπορεί να μην πιάνουν σωστά τον επιφανειακό άνεμο, μπορεί να το δείξουν τις επόμενες δύο μέρες, μπορεί να έχουμε Β που και πάλι μια χαρά είναι με τόσο κρύο, κτλ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μπορεί να μην πιάνουν σωστά τον επιφανειακό άνεμο, μπορεί να το δείξουν τις επόμενες δύο μέρες, μπορεί να έχουμε Β που και πάλι μια χαρά είναι με τόσο κρύο, κτλ..

Τεσπά ας περιμένουμε 0 ......έτσι ότι και να κάνει κέρδος θα ναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Φιλε δε θα ερθει , δεν ειναι κατι που δε φαινεται και εμφανιζεται μετα απο εκπληξη ! Ειναι κατι που υπηρχε και το εξαφανισαν σαν ενδεχομενο . Ας αποδεχτουμε την πραγματικοτητα (οτι ζουμε σε μια απο τις πιο θερμες πολεις της Ευρωπης και βλεπουμε χιονι μια φορα στα 4-5 χρονια και αν...) και ας παμε παρακατω ! Και εννοειτε καλη διασκεδαση σε ολα τα παιδια απο πανω, το αξιζουν ! Και οπως καποιος ειπε , εκει ειναι το συνηθες να ριχνει καθε χρονο ! Μην ξεχασουμε και βασικη κλιματολογια ...

Όποτε γλυτώσεις κ το αεροπορικό εισιτήριο. Θα σου στέλνουμε φωτό από Αττική! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως η Βοιωτία φαίνεται να χιονίζεται καλά στην 1η φάση, από μεσημέρι Κυριακής έως απόγευμα Δευτέρας χοντρικά το καλό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχίσαμε τις κηδείες ε? 

Τεσπα όπως είπε ο Γιώργος ο νόμος θα δει αξιολογες χιονοπτωσεις και μετα τα σημερινά  πισωγύρισματα του

Αλλά επειδή ακόμα έχουμε Πέμπτη, και μέχρι το Σάββατο ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει η δεύτερη φάση, ψυχραιμία και αυτόσυγκράτηση 

Ναι το ευρωπαϊκό στο 12αρι του χαλασε σε σχέση με το πρωινό του. 

Θα παρακαλούσα τους λιγότερος ανυπόμονους να κράτησουν την οποια γκρίνια  και απογοήτευση μέχρι τα τρεξίματα του Σαββάτου 

Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τέλευταια 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Τεσπά ας περιμένουμε 0 ......έτσι ότι και να κάνει κέρδος θα ναι

Πάντως και το 0 το θεωρώ το ίδιο πιθανό με το μισό μέτρο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...